Zablokováný počítač policií ČR - Vir?*

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
misas
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zablokováný počítač policií ČR - Vir?*

Příspěvekod misas » 10 led 2013 21:29

Dobrý den,
mám jeden obrovský problém. Brouzdal jsem po netu a najednou se vypnul počítač a naskočilo okno- Váš počítač je zablokován. Díval jsem se na net na jiném počítači a tam před tím virem varovali ale tento co mám já jsem nenašel. Moc se bojím, že já nemám podvrh ale opravdové zablokování od ČR. Zde zasílám fotku jak to vypadá. Ani chyby jsem v textu nenašel ale je pravda že před 14dní mi vyprchala antivirová ochrana. Moc děkuju za co nejrychlejší odpoveď, protože na to mám jen 48 hodin k zaplacení částky 3000Kč. http://imageshack.us/photo/my-images/17 ... 05349.jpg/
Naposledy upravil(a) Ltb dne 17 led 2013 11:57, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Upraven nadpis

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zablokování

Příspěvekod petr22 » 10 led 2013 21:45

Kdyby to byla prava Policie CR, tak si pro tvuj pocitac prijde osobne. Tohle je naprosto normalni virus. Kdybys mel jeste zaplou webkameru, tak v te hlasce mas navic i svoji fotografii. Hlavne nikomu nic neplat, stejne to k nicemu nepovede - nic od nich nedostanes, ani ten virus nezmizi.

Restartuj pocitac, prihlas se na jiny ucet nez se prihlasujes ted a odviruj PC. Pokud jiny ucet nemas zalozeny, stahni si Kaspersky Rescue CD, vypal na CD, nabootuj z nej a odviruj s nim pocitac. Takhle jsem tenhle virus zlikvidoval uz na 15 pocitacich.

Uživatelský avatar
misas
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zablokování

Příspěvekod misas » 10 led 2013 21:56

ufffff děkuji. moc se mi ulevilo? díky za rychlou odpoveď

Uživatelský avatar
Shorty
Level 2
Level 2
Příspěvky: 237
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zablokováný počítač policií ČR - Vir?*

Příspěvekod Shorty » 10 led 2013 21:59

Tohle se stalo kámošovi včera a přišel ke mě a nevěřil jsem vlastním očím, co to jako je, ale bylo mi jasné, že je to kravina, protože PČR může maximálně tě požádat na prohlídku bytu (na soudním potvrzení) - otec policajt, ale nakonec jsme to přeinstalovali na nový čistý Win.
Acer Aspire V15 Nitro II (VN7-592G-56MS)
Intel Core i5-6300HQ
8GB RAM DDR4
NVIDIA GeForce GTX 960M 4GB GDDR5
SSD Crucial BX200 - 480GB

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zablokování

Příspěvekod mmmartin » 10 led 2013 22:01

A to ti nepřipadá divný nápis ČESKÁ REPUBLIKA POLICIE - ÚSTAV POČÍTAČOVÉ TRESTNÉ ČINNOSTI v levém horním rohu? Navíc pokud by ti někdo udělil nějakou pokutu, musel by tě o tom prokazatelně informovat a informace by musela mít jednací číslo. K čemuž určitě nedošlo tím, že se ti na monitoru zobrazilo, co se ti zobrazilo. Když už je řeč o policii, podal bych trestní oznámení na neznámého pachatele pro pokus o podvod.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zablokováný počítač policií ČR - Vir?*

Příspěvekod memphisto » 10 led 2013 22:05

Dej sem log z HJT (návod v podpise) a rovnou taky

Stáhni si ATF Cleaner
Poklepej na ATF Cleaner.exe, klikni na select all found, poté:
-Když používáš Firefox (Mozzila), klikni na Firefox nahoře a vyber: Select All, poté klikni na Empty Selected.
-Když používáš Operu, klikni nahoře na Operu a vyber: Select All, poté klikni na Empty Selected.
Po vyčištění klikni na Exit k zavření programu.
ATF-Cleaner je jednoduchý nástroj na odstranìní historie z webového prohlížeče. Program dokáže odstranit cache, cookies, historii a další stopy po surfování na Internetu. Mezi podporované prohlížeče patří Internet Explorer, Firefox a Opera. Aplikace navíc umí odstranit doèasné soubory Windows, vysypat koš atd.

Stáhni si Malwarebytes' Anti-Malware
Nainstaluj a spusť ho
- na konci instalace se ujisti že máš zvoleny/zatrhnuty obě možnosti:
Update Malwarebytes' Anti-Malware (Aktualizace Malwarebytes' Anti-Malware) a Launch Malwarebytes' Anti-Malware (Spustit aplikaci Malwarebytes' Anti-Malware), pokud jo tak klikni na tlačítko Finish
- pokud bude nalezena aktualizace, tak se stáhne a nainstaluje
- program se po té spustí a nech vybranou možnost Perform Quick Scan (Provést rychlý sken) a klikni na tlačítko Scan (Skenovat)
- po probìhnutí programu se ti objeví hláška tak klikni na OK a pak na tlačítko Show Results
- pak zvol možnost Save Logfile a ulož si log na plochu
- po té klikni na tlačítko Exit, objeví se ti hláška tak zvol Ano
(zatím nic nemaž!).
Vlož sem pak obsah toho logu.
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zablokováný počítač policií ČR - Vir?*

Příspěvekod petr22 » 10 led 2013 22:07

Obavam se ze na tom pocitaci nic jednoduse nespusti, jakmile se prihlasi, ma tam tu hlasku a nejde nic delat

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zablokováný počítač policií ČR - Vir?*

Příspěvekod memphisto » 10 led 2013 22:08

Nouzový režim
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zablokováný počítač policií ČR - Vir?*

Příspěvekod X » 10 led 2013 22:10

Stačí se pomocí systémového bodu obnovy vrátit zpět, musíš při startu najet do nouzového režimu a z účtu Administrator. Něco takového jsem měl snad už 3x, podle určitých indicií to leze přes díru Adobe Acrobat / Reader, startuje totiž v Task Manageru a po chvíli máš počítač bloklý ...

Uživatelský avatar
kingerdc
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 323
Registrován: leden 13
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zablokováný počítač policií ČR - Vir?*

Příspěvekod kingerdc » 10 led 2013 22:15

Jsem rád že vím jak se bránit... Ale. Je nějaký způsob jak přímo tomuhle viru předcházet? Nerad bych ho chytnul taky.
Acer Aspire 5560G
AMD Quad-Core Processor A6-3420M 2,40 Ghz
AMD Radeon™ HD6520G + 7670M with 1 GB Dedicated VRAM
8 GB DDR3
750 GB HDD
Windows 7 Home Premium 64-bit

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zablokováný počítač policií ČR - Vir?*

Příspěvekod X » 10 led 2013 22:22

Když nechytneš tenhle, chytneš jiný ... tak o co jde :D Dokud nemaže nebo nezakryptuje PC, tak je s nimi občas sranda ... třeba s tím, jak měl 2 soubory a ty se hlídali navzájem, smazals jednoho a druhý ho hned obnovil a spustil ...

Uživatelský avatar
misas
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zablokováný počítač policií ČR - Vir?*

Příspěvekod misas » 11 led 2013 14:02

všem veliké díky :)


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti