Propojení Grafické karty s TV - černobílý obraz

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ProStaff
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Propojení Grafické karty s TV - černobílý obraz

Příspěvekod ProStaff » 06 pro 2006 18:09

Propojuju grafiku s TV!!! Grafika (s-video out) - TV (scart)!
Vše funguje jen obraz na TV je černobílý!!!

Přitom když sem to zapojoval cinch na cinch (normalne zlutej z grafikydo žlutýho z TV tak to šlo normálně!!

Nevíte někdo co s tím???
MBPr 11.1

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Propojení Grafické karty s TV - černobílý obraz

Příspěvekod guest » 08 pro 2006 10:03

ProStaff píše:Propojuju grafiku s TV!!! Grafika (s-video out) - TV (scart)!
Vše funguje jen obraz na TV je černobílý!!!

Přitom když sem to zapojoval cinch na cinch (normalne zlutej z grafikydo žlutýho z TV tak to šlo normálně!!

Nevíte někdo co s tím???

Na grafice musíš mít nastavenou správnou TV normu - např. PAL D a jako výstup nastavit VÝSTUP KOMPOZITNÍHO VIDEA !

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Propojení Grafické karty s TV - černobílý obraz

Příspěvekod Verxes » 28 úno 2007 10:24

Blue Spirit píše:
ProStaff píše:Propojuju grafiku s TV!!! Grafika (s-video out) - TV (scart)!
Vše funguje jen obraz na TV je černobílý!!!

Přitom když sem to zapojoval cinch na cinch (normalne zlutej z grafikydo žlutýho z TV tak to šlo normálně!!

Nevíte někdo co s tím???

Na grafice musíš mít nastavenou správnou TV normu - např. PAL D a jako výstup nastavit VÝSTUP KOMPOZITNÍHO VIDEA !

Mám stejný problém, propojil jsem TV s Notebookem přes S-Video ---> SCART, nastavil na PAL D a nastavil na VÝSTUP KOMPOZITNÍHO VIDEA, ale to mi vůbec nic nezobrazuje, jako když TV nemá žádný signál, když jsem to nastavil na Výstup Videa S, tak TV obraz ukáže, ale černobílý, zkoušel jsem nastavovat vše možné ale nic neukáže ani náznak barev... :mad:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 28 úno 2007 10:39

Takže po sto dvacáté šesté: Pokud televize neumí zpracovat s-video signál, nepomůže ani redukce s-video - SCART a obrázek bude černobílý. Velká většina redukcí S-video - SCART totiž nepřevádí s-video signál na kompozitní, ale funguje pouze jako přechod mezi dvěma různými typy konektorů. Takže: pkud má karta jen s-video výstup a televize s-video signál neumí zpracovat, je nutné signál z karty převést na kompozitní buďto aktivním obvodem, nebo kondenzátorem cca 100 p, kterým se navzájem spojí jednotlivé složka s-video signálu. Blíže o tom předchozích jednosto dvacet pět příspěvků na toto téma, k nimž se lze dobrat přes funkci Hledat - červeně napsané slůvko vlevo od odkazu pro přihlášení do fóra.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 28 úno 2007 11:03

mmmartin píše:Takže po sto dvacáté šesté: Pokud televize neumí zpracovat s-video signál, nepomůže ani redukce s-video - SCART a obrázek bude černobílý. Velká většina redukcí S-video - SCART totiž nepřevádí s-video signál na kompozitní, ale funguje pouze jako přechod mezi dvěma různými typy konektorů. Takže: pkud má karta jen s-video výstup a televize s-video signál neumí zpracovat, je nutné signál z karty převést na kompozitní buďto aktivním obvodem, nebo kondenzátorem cca 100 p, kterým se navzájem spojí jednotlivé složka s-video signálu. Blíže o tom předchozích jednosto dvacet pět příspěvků na toto téma, k nimž se lze dobrat přes funkci Hledat - červeně napsané slůvko vlevo od odkazu pro přihlášení do fóra.

Když to hledání je nudný a zdlouhavý. :D :D :D

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 28 úno 2007 11:06

Ještě musím dodat, že se jich musím zastat. Někdy to opravdu nejde. Teď zrovna hledám několik věcí, které jsem už dávno, našel, měl v záložkách a zazálohovaný a nemůžu nic najít. :oops:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 28 úno 2007 11:12

Obrázek
Výsledek hledání výrazu s-video :D
Ale to jen tak naokraj :D

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 28 úno 2007 11:38

mmmartin píše:Obrázek
Výsledek hledání výrazu s-video :D
Ale to jen tak naokraj :D

To je pohoda :D Koukni na diskuzi JNP, tam dotaz a za ním odpověď, zase stejný dotaz a zase odpověď a pokaždé od někoho jiného. Ty lidi to prostě nečtou. Někdo tam prostě "vletí" a píše, ale že nad ním je o tom napsaný román ho nijak nebere. On se vždycky najde nějakej hodnej trouba, kterej to vyvoslí znova, anebo aspoň dá odkaz. Ale já bych je fakt neházel do jedny škatule, každej se učí. Člověk potřebuje rychle něco vědět, dostane odkaz třeba sem a už píše. Pravidla chování na fóru nečte /já si je napoprve taky nepřečet/, v tu chvíli jsem potřeboval radu aby se mi nesesypal systém.
Možná by se to dalo nějak softwarově ošetřit (nechci nic komplikovat :D , jenom :idea: ). Aby člověk když píše nějaký dotaz už věděl, co si má kde pročíst a kde a jak má použít hledání. Hned by ubyly zbytečné dotazy. :D

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Verxes » 28 úno 2007 11:53

Tak přes hledání jsem se k tomu taky dobral, ale já ten problém upřesním, mám LCD TV se všema možnýma konektorama, mimo jiné i S-Video (takže zpracovat by ho měla umět). Důvod proč jsem zvolil
S-Video ---> Scart je ten, že jsem se jinak nedobral k tomu, abych to mohl jednoduše zapojit, aby mi šel zvuk i obraz z TV. Takže z toho usuzuji, že když TV umí zpracovat s-video signál, tak by neměl nastat problém černobílého obrazu nebo ne?
Taky jsem to všemožně nastavoval a přepínal Pal D, Pal B, NTSC, a všechno bylo naprd... V tv jsem taky našel takové nastavení, tak jsem dal Pal a v ovladačích grafiky Pal B, pak Pal D.. a nic. Zkrátka jsem vyzkoušel všechno a obraz je furt strašnej.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 28 úno 2007 12:42

Zkusím to popsat po svém a snad se do toho nezamotám.
1/ TV umí S-Video ..................................O.K
2/ Do funkce S-Video se přepíná automaticky, nebo jsi to přepnul manuálně .........................O.K
3/ Kabel z PC je v pořádku - pokud u TV je redukce S-Video/Scart a má přepinač, pak ten je v poloze IN ........................O.K.
4/ TV přijímá ve stejné obrazové normě v jaké tam posíláš signál ............................O.K.
Pozn, Měla by - nové televize si normu vyberou automaticky. Sice bys měl mít Pal, ale nemusí to být podminka, čert ví, co kde a přes co chytáš. :D
--------------------------------------------------------------------
Pokud je tohle vše O.K. pak je to v nastavení grafiky.
--------------------------------------------------------------------
Já mám proti tobě primitivní kartu, ale tady spíš záleží na ovladačích. Od poslední přeinstalace jsem to neměl nastavené a teď jsem to nastavil za 10 minut.
-------------------------------------------------------------------
Na kartě:
1/ Klonování
2/ Norma PAL D /B,G/?
3/ Kliknout na 2 monitor - v tomto případě TV a upřesnit. Tady nastavit tu normu.
4/ Display wizard a tam už by tě to mělo navést.
Víc nevím, musel bych u toho sedět.
Faktem ale zůstává, že kdykoliv změním ovladače, tak s tím 2 hodiny zápasím. :D
Ta tvá grafika bude asi krapánek lepší a dá to trochu laborování. Když tak pošli nějaký screen z toho nastavení, musíme se dopracovat zdárného konce.

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Verxes » 28 úno 2007 13:02

Tak už jsem to rozchodil, chyba byla v přepnutí TV na s-video, kde mi to nešlo, ale čert ví v čem to bylo, při prolistování návodu a opětovném pokusu o zapojení to najednou faká.. uvidím jak to půjde dál...
Tak zatím je to ok, akorát je to nějaký rozostřený, ale to nějak zmáknu. dík

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 28 úno 2007 13:10

Verxes píše:Tak už jsem to rozchodil, chyba byla v přepnutí TV na s-video, kde mi to nešlo, ale čert ví v čem to bylo, při prolistování návodu a opětovném pokusu o zapojení to najednou faká.. uvidím jak to půjde dál...
Tak zatím je to ok, akorát je to nějaký rozostřený, ale to nějak zmáknu. dík

Rozvostřený - pak to už je jen o naladění TV karty v PC, případně pozastrkat konektory - kontakt.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade grafické karty
    od Baset » 02 srp 2023 17:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1525
    od Erredar Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 12:09
  • Nacenění grafické karty
    od VasekB » 23 zář 2023 18:27 » v P: Hardware
    0
    2211
    od VasekB Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 18:27
  • Napájení grafické karty Příloha(y)
    od glajdowicz » 23 pro 2023 18:19 » v Problémy s hardwarem
    7
    772
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 21:48
  • Upgrade graficke karty pro můj pc
    od Martin86 » 15 říj 2023 20:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1274
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 08:23
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    3595
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů