SATA 1 versus SATA 2

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 pro 2006 19:06

Nevím co myslíš tím "Eskymácky neumím!" Je tam více jazykových verzí.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 10 pro 2006 19:09

Tak umím česky, slovensky, trochu hanácky a moravsko-slovácky - to je asi tak vše. Bohužel tohle ve výběru není.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 pro 2006 20:25

Snad se tím prokoušeš. Já mám na Sata disku i systém a neměl jsem mimo správného nastavení v Biosu žádný problém, ale mám desku MSI s Intel chipsetem.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 10 pro 2006 20:33

Tak ani s pomocí těch dvou disket, ani s tím Wizardem u mne prostě žádný SATA disk neexistuje. Asi poletí do koše a hotovo. Dobrá stovka restartů a úprav biosu, přehazování káblů a jánevímcoještě. Už toho mám po krk a jak uslyším slovo SATA budu alergický. :evil:

Nebo má ještě někdo jiný nápad, co s tím?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 10 pro 2006 22:22

Mam dva nápady cenový rozdíl mezi ULTRA ATA133 u disků SAGATE řady 7200.10 je minimální navrhuji směnu a ty 200Kč o co je SATA dražší už je možné oželet.
Jak je to velké že bys mi ho schval kolega mi už půl roku dluží peníze za melouch že bych se povztekal a pak si ho šel vyměnit místo tebe.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 pro 2006 22:48

Co zkusit jej reklamovat s tím, že není kompatibilní s Tvým zařízením a zkusit se dohodnout na výměně za jiný a nebo je požádat o kontrolu a případně o naformátování, pokud by byl bez závady. Takhle stále není jasné, zda je vadný disk nebo řadič sata na desce, či jiný problém. Nebo jej vyzkoušet v jiném počítači a tam případně rozdělit a naformátovat, třeba u dobrého známého či kamaráda. Za to nic nedáš a nakonec jej můžeš i s někým vyměnit.
Ještě jeden dotaz - máš u zdroje originální kabely pro napájení sata disků a nebo redukci na standardní ata.
Když přemýšlím v čem může být chyba, když Bios disk vůbec nevidí, vychází mi tyto možnosti:
1. Nefunkční sata řadič na MB, 2. Vadný disk, 3. vadné propojení s MB (vadný kabel, nebo kontakty na HD či MB), vadné propojení s napájecího kabelu (kontakty, samotný kabel), 4. Nedostatečné napětí pro sata disk ze zdroje, ale to se mi nezdá moc pravděpodobné. Jelikož v Biosu není žádné jiné nastavení než, které jsi nastavil a odpovídá to i manuálu, mne jiná chyba nenapadá. Možná se ještě někdo s nápadem vytasí. Lituji, že Ti neumím pomoci, abych Ti oplatil pomoc, když syn zaviroval PC a Ty jsi dobře poradil. Ale viz slogan v mém podpisu!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 11 pro 2006 08:28

Pro Jeníčka - Ještě to zkusím v zeťákově kompu - jemu disk odešel díky statickému výboji, tak by mi místo toho koupil jiný. Problém je v tom, že má také desku Asusku. Ještě uvidíme, jinak ho posílám do Plzně. :D
Koupený je v NWT Computer a s němi ještě nemám zkušenosti s reklamacemi. Vždy se mnou jedná jen tetička od pokladny, ale žádný technik, nebo někdo, kdo by tomu rozuměl. Asi vědí proč.

Pro Pice - S nekompatibilitou u Asusu mám velmi špatné poznatky a kdyby to byl IDE disk, jdu jej okamžitě reklamovat. Problém je, že je to SATA. No a jelikož je stále možné, že dělám něco blbě a že tomu brání jen nějaká ptákovina, nechci vypadat jako totální lama (ale k tomu mi v tomhle moc nechybí). Nevzdávej to - ještě pár dní pokusů, než s tím praštím.
Asi bydlím na blbém konci, ale tady nevím o nikom v okolí, kdo by měl komp s něčím jiným než IDE disky, nebo notebook, nebo Asus desku. S tímhle jsem se potýkal, už když jsem potřeboval vyzkoušet řadič Kouwell, který mi taky na Asusce odmítal fungovat. Nemohl jsem v okolí najít vhodný komp. Musel jsem v prodejně kompů zaplatit nemalý peníz za jeho vyzkoušení (2 minuty - 200Kč). No a moje stará deska QDI zas nemá SATA sloty.
K těm kabelům - mám jen ten datový kabel na SATA, co byl jako příslušenství u desky a napájení ze zdroje má právě jen ten jeden konektor na SATA mezi ostatními konektory na Pata disky. Takže tady nevím, jestli je nutná ještě nějaká jiná redukce. Ale jak píšu, v biosu se ten disk neobjeví v přehledu disků, ale ve volbé bootu ano - dokonce má i správné ser.číslo, takže si myslím, že jak datový, tak i napájecí kábly budou v pořádku.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 pro 2006 13:08

Když se ti objeví v Biosu, tak asi ve Win jej něco blokuje. Nemáš instalován nějaký program, který chrání dosavadní konfiguraci PC?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 11 pro 2006 13:36

Tak uzamčenou konfiguraci nemám, protože když oddělávám IDE disky, tak mi to normálně načte, ať jich mám připojených šest nebo jeb dva. A ten bios, jak píšu je normálně v kartě Main nenajde - tam to bylo vždy Not Detected, i když v tom 1st Device boot se jedenkrát objevil.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 pro 2006 14:02

Jestliže píšeš, že máš 6 disků IDE, musíš mít ještě další řadič v PCI slotu. Není to právě tím, že to Win nezvládá kvůli nějakému konfliktu (třeba se to pere o stejnou adresu paměti, či přerušení, vím já).
Máš nastaveno v Biosu: Plug And Play na "Yes", nebo jsi to konfiguroval růčo?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 11 pro 2006 14:10

no a zkoušel si nastavit ten disk jako SATA 1 pomocí jumperu? V životě jsem neměl problém se SATA diskem...ale vzhledem k tomu že tvoje deska není z nejnovějších tak bych to spíš viděl na problém v ní...respektive ve vzájemné kompatibilitě
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 pro 2006 14:23

Utáhne to Tvůj zdroj? Zkoušel jsi : Quick Boot na "Disabled"?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Mojeek [Bot] a 10 hostů