Hrčení větráku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
irudji
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: květen 06
Bydliště: Velká Polom
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Hrčení větráku

Příspěvekod irudji » 30 srp 2006 13:13

Mám takový problém.Větrák na procesoru mi při najíždění kompu hrčí dost šíleným zvukem. Až když najedou Winy a větrák asi zpomalí otáčky tak se to uklidní. Asi to podle mě bude potřebovat máznout. Koupil sem si silikonový olej na větráky ale fakt nevím jakým stylem to mám namazat. Kam mám ten olej kápnout když ty ložiska jsou celé zakrytované. Prosím poraďte.
Asus M51 Sr, 3 GB RAM , C2D T8100, ATI Mobility Radeon 128 MB, 250 GB disk

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 30 srp 2006 13:30

Zpravidla stačí sloupnouti samolepku a pod ní by již měla být vidět osa větráku se závlačkou a ložisky. Já vždy závlačku stáhnu a vyčistím celý větrák, teprve potom namažu ložiska.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 30 srp 2006 14:01

Pro odstranění velkého hluku větráčku může někdy pomoct pouhé vyfouknutí prachu z lopatek větráčku. Prach je velký neřád a nepřítel elektroniky i mechanických částí. Málokdy se usazuje rovnoměrně po všech lopatkách a pak při vyšších otáčkách dochází k nepříjemnému zvuku. U jednoho uživatele se dokonce stalo to, že prach byl příčinou vzplanutí počítače přímo za chodu. Ještě že tam byla obsluha a počítač stihla odpojit od sítě, no i tak šla pak celá deska do koše.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 30 srp 2006 14:03

Bezva typ já sem větrák vždycky rovnou měnil když začal vyluzovat rozličmé tóny. Ten olejíček kde a za kolik?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 30 srp 2006 16:09

Mám úplně stejný problém, ten větrák nehorázně hlučí, jako lednička co namrazuje, fakt. A to jsem kupoval úplně nový, po dvou dnech toto. Nový, protože ten předtím taky řval, jenže úplně jinak, bylo cítit že jakoby elektromotoreček. Takže jsem si vúbec nepomohl :(

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 30 srp 2006 16:31

no vždycky to nejdřív vyfoukám a zjistím jestli někde nedrhne nebo něco takovýho..většinou ne v bedně..když vrčí tak ho vyhodím a koupim novej..ale kvalitu žádný šunky když ne tak hledám chybu v bedně
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod amaroun » 30 srp 2006 17:16

Sundat větrák, vyfoukat a namáznout ložiska, mám na to CU 800 měděný spray od Wurtha, když tím namastíš patenty u dveří, nemusíš na ně do konce života hrábnout.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 31 srp 2006 06:30

Obdobným prostředkem je MOS, dodávaný firmou Novato. Na kluzná ložiska by mohl být dobrý (ještě jsem nezkoušel) i STEM, od stejné firmy, který vytváří suchý, kluzný povrch na bázi PTFE, bez silikonu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
hombi
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: září 06
Bydliště: Most
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Větrák

Příspěvekod hombi » 23 zář 2006 18:25

Mám uplně podobnej problem nekdy kdyz zapnu pc začně hrozně bzučet větrák. A když pc vypnu a znovu zapnu tak je všechno v pohodě !!! stává se to málokdy...
Se chci zeptat kolik asi tak stojí ten olej ??? :roll:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 23 zář 2006 18:50

Jak to tak vidím stálo by to asi zashrnutí napište jaká mazadla máte vyzkoušená a zajak dlouho jste museli mazání opakovat. Podívám se potom na ceny uvidíme co je výhodnější výsledek pak dám.
Vyhlašuji olejovou anketu. :lol:
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 24 zář 2006 11:59

MD spray od Druchemy - molybdenové mazadlo prakticky na všechno včetně umělých hmot. Nebo pasta Molyka, což je vpodstatě totéž, jen ne ve spreji, ale v tubě. Sprej má výhodu, že nevyžaduje demontáž ložska, pasta má výhodu, že sa dá nanést větší množství a pak to vydrží řádově déle.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 25 zář 2006 07:03

Jak jsem již nadhodil, mám vyzkoušený MOS od NOVATA. Cenu bohužel neznám, neboť mi ho kupuje můj buchtodárce :lol: Přesněji řečeno, promazání dvou ložisek ročně, tento ani nepozná :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů