Potrebuji propojit PC s TV Vyřešeno

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potrebuji propojit PC s TV

Příspěvekod mmmartin » 15 srp 2006 22:17

El Diablo píše:
Lukáš330 píše:Potřebuji propojit PC s TV.Koupil jsem si nejaky kabel ale nevim kam co patri.a nevim kam to do pc mam zapojit.Tak kdo by mi prosim poradil tak mi napiste na ICQ 289-430-362


Tohle je názorný příklad jak nemá vypadat dotaz... :lol: :lol: :lol:

A přesto se problém podařilo vyřešit: karlos dodal návod, lukáš pravil, že neví co s tím a mikel poradil přizvat někoho zdatnějšího v elektronice a bastlení. Tady už skutečně není co řešit. To, že se jedná o zcela standardní situaci vnucení s-video signálu do kompozitního vstupu televize tak, aby obraz byl barevný, je přece jasný od třetího příspěvku.

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 15 srp 2006 22:48

To nevíš protože Lukáš330 napsal
"tak tady v tom se vubec nevyznam."


Jasný je to třeba mě, tobě nebo karlosovi... :lol:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Lukáš330
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lukáš330 » 21 srp 2006 13:55

Takže mam telvizi Panasonic TC-14B4RP.Graficka karta RADEON 9600 SERIES.Tak mi prosim poradte aby to bylo barevne :-(

Uživatelský avatar
Trolik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Trolik » 21 srp 2006 14:12

Jak tak tady koukám na toto téma :flyer: taky bych měl jednu otázečku :oops:
Když si propojim PC s telkou přes S-Video, tak to bez problémů funguje, "jen" obraz (nebo teda úplně všechno) takový rozmazaný, že se nedá vůbec nic přečíst. Ale když si pustím film, tak ten se mi zobrazí bez problémů a dokonce i titulky si v pohodě přečtu. Nevíte čímpak to je způsobený? Třeba je to tak normální, nevim :idea: :lol:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 21 srp 2006 14:55

Třeba je to tak normální, nevim

Čím to je nevím, jestli je to normální taky nevím, teoreticky zdůvodnit to nedovedu, ale je to jev velice častý a tím pádem zařaditelný mezi jevy normální.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 21 srp 2006 15:09

pro Lukáše330
Televize má vstup pro kompozitní video na konektoru CINCH, karta má s-video výstup.
Tím karlos myslel, že pokud nevíš, co je S-VHS nebo kompozitní video, bude nejlepší, když si přizveš zkušenějšího kamaráda.
Asi nic jiného nelze poradit. Pokud takového kamaráda nemáš, zkus to v nějaké opravně televizí. Další možnost je koupit hotový převodník z s-videa na kompozitní, ale musí to být převodník, nastačí jen kabel, kterej má na jednom konci s-video konektor a na druhém konci cinch. Někde mám odkaz na výrobce takový krabičky, zkusím najít a pošlu.

Uživatelský avatar
Trolik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Trolik » 21 srp 2006 18:14

..třeba by někdo věděl v čem je zakopaný ten problém proč se obraz z PC na TV ukazuje takhle "špatný" :idea: :wink:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 21 srp 2006 20:49

mmmartin píše:pro Lukáše330
Někde mám odkaz na výrobce takový krabičky, zkusím najít a pošlu.

Takže: http://www.mk-electronic.cz a krabička se jmenuje EXCHANGER model AVX 105.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 22 srp 2006 06:23

Uf, ta cena je docela kláda. Možná se vyplatí malá investice do elektronického vzdělání a udělat si to sám za pár kačáků :wink:
Tak se do toho dáme. Kabel, který máš teď připojený, by měl být s konektory dle toho obrázku nahoře, na který jsem ti dal odkaz. Tento kabel přestřihneš, pak stahneš izolaci z vnějšího pláště, postupuj opatrně, abys nepoškodil stínění pod ním. Odizoluj si asi tak 1,5 cm. Pak rozpleť stínění a smotej ho do "jednoho drátu". V tuto chvíli by měly z kabelu "čouhat" tři dráty. Dva "živé" a stínění. Pak vezmeš ohmmetr, nebo jednoduchou prozváněčku a najdeš, který "živý" drát vede na špičku 3 konektoru S-VHS (snad nemusím psát, že na kabelu jsou konektory typu "samec" a pohled je kreslený ze strany špiček). Na tento drát přiletuješ jeden vývod kondenzátoru (to je ta součástka, která má kapacitu 470pF), druhý vývod spojíš s druhým "živým" a kolíkem konektoru CINCH. Stínění připojíš na prstýnek konektoru CINCH a je to hotový (a nějaký servisák by mi s chutí rozbil hubu, protože jsem ho připravil o tři stovky... :wink: ).
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Lukáš330
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lukáš330 » 26 srp 2006 17:55

ja jsem si sehnal jednu koncovku a uz to mam barevne a jdou mi filmy i na tv.A jeste neco.Nevim jestli to jde ale zeptam se.Slo by, že bych na PC zapl film a hralo by to na TV a ja bych mezi tim jak to bude film hrat na tv delat neco na pocitaci aniz bych film neprerusil na tv? :x

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 26 srp 2006 20:29

Jasně, že to jde. Já používám např. MV2 Player na přehrávání filmů a mám ho nastavený tak, že po přepnutí do celoobrazovkového režimu se obraz zobrazuje na TV. No a na monitoru můžu třeba surfovat. :wink:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Lukáš330
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lukáš330 » 27 srp 2006 10:07

mikel píše:Jasně, že to jde. Já používám např. MV2 Player na přehrávání filmů a mám ho nastavený tak, že po přepnutí do celoobrazovkového režimu se obraz zobrazuje na TV. No a na monitoru můžu třeba surfovat. :wink:
Ale jak se to Dela?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů