funkční ovladač APU radeon R6 W11

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team

matty
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2009 11:44

funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od matty »

Nemáte někdo funkční ovladače pro APU grafiku AMD Radeon R6? Mám zde notebook HP Elitebook 745 G3, s procesorem AMD PRO A10-8700B R6 a nemůžu do notebooku dostat funkční ovladač. Ve správci zařízení mi píše selhání hardware kód 43.

Nesetkal jste se někdo s tím a nemáte funkční ovladač pro grafiku? Díky za radu jak to obejít a pomoc.
Notebook jede, ale nelze měnit nastavení jasu atd.
vanuch
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: 23 led 2026 21:29

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od vanuch »

Ahoj, jdi na stránky: https://www.amd.com/en/support/download/drivers.html
Tam stáhni "Auto-Detect" a nainstaluj.
matty
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2009 11:44

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od matty »

Odebral jsem ovladače přes DDU a zkusil jsem ten auto-detect. Test proběhl a vypsal mi hlášku Ovladač čipové sady 8.02.18.557 je instalován.
Ve správci zařízení u grafiky jsou instalovány základní ovladače windows.
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11182
Registrován: 16 úno 2012 10:56
Bydliště: Pankrac

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od zeus »

Hardware nepodporovany ve Win 11, kdo by na to delal ovladace?
Maximalne muzes zkusit ty od HP pro Win 10, byt jsou z roku 2016.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..
Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1648
Registrován: 29 srp 2012 01:29

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od Baggy »

Kód 43 u ntb většinou hlásí načnutá nebo už totálně mrtvá GPU. Byl bych rád že to nějak funguje a nechal to dosloužit
CPU:Ryzen 7 7700x MB:MSI B650 Tomahawk WiFi RAM:16+8GB 6000MT/s OS DISK:Samsung PM9C1 512GB NVME:Crucial P510 2TB NVME2:WD SN 560 1TB HDD:RAID5->3xWD DC HC330 10TB PSU:Seasonic 750GM GPU:RX 6800 16GB CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
zik9
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1064
Registrován: 07 črc 2012 14:15

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od zik9 »

Stáhni ten starý Win 10 ovladač (přímo od HP). Spusť instalátor, nech ho rozbalit soubory (standardně do C:\AMD\) a pokud instalace selže, nevadí. Jdi do Správce zařízení -> pravý klik na tu grafiku s chybou -> Aktualizovat ovladač -> Vyhledat ovladač na mém počítači -> Vybrat ze seznamu -> Z disku... a proklikej se k .inf souboru v té rozbalené složce na céčku. Někdy to Windows sežere a jas začne fungovat.
Nebo Amernime Zone (NimeZ) ovladače. Jde o komunitně upravené ovladače, které obcházejí různé restrikce a často rozchodí i tyhle starší kousky na Win 11 bez otravného Code 43. Zkus pogooglit "Amernime Zone AMD drivers", na jejich fóru (většinou Guru3D) najdi verzi pro Legacy GCN a postupuj přesně podle jejich návodu.
Naposledy upravil(a) zik9 dne 30 dub 2026 21:06, celkem upraveno 1 x.
Fractal Design Define S2 bílá // ASUS CROSSHAIR VI EXTREME - AMD X370 // AMD Ryzen 7 5800X // GIGABYTE AMD Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16GB // G.SKILL 2x16 GB DDR4 3600Mhz Trident Z RGB NEO // ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2 NVMe 1.3 - 1TB // Western Digital Gold Enterprise Class 1TB // Corsair RMx RM650x (v.2018) // Be quiet! Dark Rock PRO 4 // Windows 11 Pro // 49" ASUS XG49VQ
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 55319
Registrován: 06 úno 2012 10:27

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od petr22 »

Grafika temer urcite vadna nebude. Jeste jsem nevidel, aby takovato grafika byla vadna.

Hlavni a jediny problem je nepodporovany operacni system, nelze davat Windows 11 na jakykoliv hardware.

Podporovany OS jsou Windows 7 nebo Windows 10.

Funkcni ovladac: 15.201.1701.1008 Rev.V z Feb 29, 2016

https://support.hp.com/sg-en/drivers/hp ... pc/7815279

Rozhodne neinstalovat ovladace primo od AMD - pokud je ma HP upravene, coz dost casto ma, nasleduje modra smrt pri startu.
Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1648
Registrován: 29 srp 2012 01:29

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od Baggy »

Už jsem jich pár s mrtvou či vadnou apu v ruce měl, takže nemožné to není.
CPU:Ryzen 7 7700x MB:MSI B650 Tomahawk WiFi RAM:16+8GB 6000MT/s OS DISK:Samsung PM9C1 512GB NVME:Crucial P510 2TB NVME2:WD SN 560 1TB HDD:RAID5->3xWD DC HC330 10TB PSU:Seasonic 750GM GPU:RX 6800 16GB CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 55319
Registrován: 06 úno 2012 10:27

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od petr22 »

Code 43 je nekompatibilni ovladac.

Windows 11 naprosto bezne zakazuji grafickou kartu (disabled ve spravci zarizeni) s ovladacem z roku 2023
a bez aktualizace nejde zarizeni povolit.

Tohle ma ovladac z roku 2016.

To proste fungovat nemuze a nebude.

Ze to neni hw problem lze overit spustenim Linuxu z flashky.
Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1648
Registrován: 29 srp 2012 01:29

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od Baggy »

Tak ono by se dalo polemizovat i o tom použití win11 na tom procesoru celkově.. Win11 fungují příšerně i na fx9590. A kód 43 vypíše kdejaké ntb při chcíplé dedikované nvidii či amd , ne pouze při špatném ovladači. Spíše se divím že zrovna ty už jsi mu nedoporučil aby si zašel na sběrák pro lepší stroj :D K věci , pokud vše funguje s základním ovladačem co tam hodí microsoft tak bych se v tom víc nehrabal. Případně zkusit ty upravené varianty driverů.
CPU:Ryzen 7 7700x MB:MSI B650 Tomahawk WiFi RAM:16+8GB 6000MT/s OS DISK:Samsung PM9C1 512GB NVME:Crucial P510 2TB NVME2:WD SN 560 1TB HDD:RAID5->3xWD DC HC330 10TB PSU:Seasonic 750GM GPU:RX 6800 16GB CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 55319
Registrován: 06 úno 2012 10:27

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od petr22 »

Spis tam dat Linux a nesnazit se sprovoznit neco, co fungovat nema.
matty
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2009 11:44

Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11

Příspěvek od matty »

Tak se zadařilo. Udělal jsem teda komplet čistou instalaci systému, zakázal jsem aktualizaci ovladačů. Nainstaloval jsem ovladac: 15.201.1701.1008 Rev.V z Feb 29, 2016. Instalace skončila chybou, tak jsem ovladač ručně grafice narval a všechno funguje. Teď akorát přes "auto-detekci" dohrávám chipset, tak doufám že se to nezes.... Díky moc všem za popostrčení :thumbup:
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • EA FC 26 - sekání - zaplatím za funkční fix xD
    od Nejt » » v Hry
    7 Odpovědi
    11897 Zobrazení
    Poslední příspěvek od WinDroid
  • AMD Radeon RX 9070 XT
    od Bogass_ » » v Problémy s hardwarem
    15 Odpovědi
    35710 Zobrazení
    Poslední příspěvek od meda2016
  • ASUS TUF Gaming AMD Radeon RX 7800 XT OC
    od michalkoo10 » » v P: Hardware
    0 Odpovědi
    34008 Zobrazení
    Poslední příspěvek od michalkoo10

Zpět na „Problémy s hardwarem“