funkční ovladač APU radeon R6 W11
Moderátoři: Pic, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team
-
matty
- Level 1.5

- Příspěvky: 147
- Registrován: 28 úno 2009 11:44
funkční ovladač APU radeon R6 W11
Nemáte někdo funkční ovladače pro APU grafiku AMD Radeon R6? Mám zde notebook HP Elitebook 745 G3, s procesorem AMD PRO A10-8700B R6 a nemůžu do notebooku dostat funkční ovladač. Ve správci zařízení mi píše selhání hardware kód 43.
Nesetkal jste se někdo s tím a nemáte funkční ovladač pro grafiku? Díky za radu jak to obejít a pomoc.
Notebook jede, ale nelze měnit nastavení jasu atd.
Nesetkal jste se někdo s tím a nemáte funkční ovladač pro grafiku? Díky za radu jak to obejít a pomoc.
Notebook jede, ale nelze měnit nastavení jasu atd.
-
vanuch
- Level 1

- Příspěvky: 86
- Registrován: 23 led 2026 21:29
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Ahoj, jdi na stránky: https://www.amd.com/en/support/download/drivers.html
Tam stáhni "Auto-Detect" a nainstaluj.
Tam stáhni "Auto-Detect" a nainstaluj.
-
matty
- Level 1.5

- Příspěvky: 147
- Registrován: 28 úno 2009 11:44
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Odebral jsem ovladače přes DDU a zkusil jsem ten auto-detect. Test proběhl a vypsal mi hlášku Ovladač čipové sady 8.02.18.557 je instalován.
Ve správci zařízení u grafiky jsou instalovány základní ovladače windows.
Ve správci zařízení u grafiky jsou instalovány základní ovladače windows.
-
zeus
- Elite Level 10.5

- Příspěvky: 11182
- Registrován: 16 úno 2012 10:56
- Bydliště: Pankrac
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Hardware nepodporovany ve Win 11, kdo by na to delal ovladace?
Maximalne muzes zkusit ty od HP pro Win 10, byt jsou z roku 2016.
Maximalne muzes zkusit ty od HP pro Win 10, byt jsou z roku 2016.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..
-
Baggy
- Level 4.5

- Příspěvky: 1648
- Registrován: 29 srp 2012 01:29
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Kód 43 u ntb většinou hlásí načnutá nebo už totálně mrtvá GPU. Byl bych rád že to nějak funguje a nechal to dosloužit
CPU:Ryzen 7 7700x MB:MSI B650 Tomahawk WiFi RAM:16+8GB 6000MT/s OS DISK:Samsung PM9C1 512GB NVME:Crucial P510 2TB NVME2:WD SN 560 1TB HDD:RAID5->3xWD DC HC330 10TB PSU:Seasonic 750GM GPU:RX 6800 16GB CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
-
zik9
- Level 4

- Příspěvky: 1064
- Registrován: 07 črc 2012 14:15
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Stáhni ten starý Win 10 ovladač (přímo od HP). Spusť instalátor, nech ho rozbalit soubory (standardně do C:\AMD\) a pokud instalace selže, nevadí. Jdi do Správce zařízení -> pravý klik na tu grafiku s chybou -> Aktualizovat ovladač -> Vyhledat ovladač na mém počítači -> Vybrat ze seznamu -> Z disku... a proklikej se k .inf souboru v té rozbalené složce na céčku. Někdy to Windows sežere a jas začne fungovat.
Nebo Amernime Zone (NimeZ) ovladače. Jde o komunitně upravené ovladače, které obcházejí různé restrikce a často rozchodí i tyhle starší kousky na Win 11 bez otravného Code 43. Zkus pogooglit "Amernime Zone AMD drivers", na jejich fóru (většinou Guru3D) najdi verzi pro Legacy GCN a postupuj přesně podle jejich návodu.
Nebo Amernime Zone (NimeZ) ovladače. Jde o komunitně upravené ovladače, které obcházejí různé restrikce a často rozchodí i tyhle starší kousky na Win 11 bez otravného Code 43. Zkus pogooglit "Amernime Zone AMD drivers", na jejich fóru (většinou Guru3D) najdi verzi pro Legacy GCN a postupuj přesně podle jejich návodu.
Naposledy upravil(a) zik9 dne 30 dub 2026 21:06, celkem upraveno 1 x.
Fractal Design Define S2 bílá // ASUS CROSSHAIR VI EXTREME - AMD X370 // AMD Ryzen 7 5800X // GIGABYTE AMD Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16GB // G.SKILL 2x16 GB DDR4 3600Mhz Trident Z RGB NEO // ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2 NVMe 1.3 - 1TB // Western Digital Gold Enterprise Class 1TB // Corsair RMx RM650x (v.2018) // Be quiet! Dark Rock PRO 4 // Windows 11 Pro // 49" ASUS XG49VQ
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55319
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Grafika temer urcite vadna nebude. Jeste jsem nevidel, aby takovato grafika byla vadna.
Hlavni a jediny problem je nepodporovany operacni system, nelze davat Windows 11 na jakykoliv hardware.
Podporovany OS jsou Windows 7 nebo Windows 10.
Funkcni ovladac: 15.201.1701.1008 Rev.V z Feb 29, 2016
https://support.hp.com/sg-en/drivers/hp ... pc/7815279
Rozhodne neinstalovat ovladace primo od AMD - pokud je ma HP upravene, coz dost casto ma, nasleduje modra smrt pri startu.
Hlavni a jediny problem je nepodporovany operacni system, nelze davat Windows 11 na jakykoliv hardware.
Podporovany OS jsou Windows 7 nebo Windows 10.
Funkcni ovladac: 15.201.1701.1008 Rev.V z Feb 29, 2016
https://support.hp.com/sg-en/drivers/hp ... pc/7815279
Rozhodne neinstalovat ovladace primo od AMD - pokud je ma HP upravene, coz dost casto ma, nasleduje modra smrt pri startu.
-
Baggy
- Level 4.5

- Příspěvky: 1648
- Registrován: 29 srp 2012 01:29
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Už jsem jich pár s mrtvou či vadnou apu v ruce měl, takže nemožné to není.
CPU:Ryzen 7 7700x MB:MSI B650 Tomahawk WiFi RAM:16+8GB 6000MT/s OS DISK:Samsung PM9C1 512GB NVME:Crucial P510 2TB NVME2:WD SN 560 1TB HDD:RAID5->3xWD DC HC330 10TB PSU:Seasonic 750GM GPU:RX 6800 16GB CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55319
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Code 43 je nekompatibilni ovladac.
Windows 11 naprosto bezne zakazuji grafickou kartu (disabled ve spravci zarizeni) s ovladacem z roku 2023
a bez aktualizace nejde zarizeni povolit.
Tohle ma ovladac z roku 2016.
To proste fungovat nemuze a nebude.
Ze to neni hw problem lze overit spustenim Linuxu z flashky.
Windows 11 naprosto bezne zakazuji grafickou kartu (disabled ve spravci zarizeni) s ovladacem z roku 2023
a bez aktualizace nejde zarizeni povolit.
Tohle ma ovladac z roku 2016.
To proste fungovat nemuze a nebude.
Ze to neni hw problem lze overit spustenim Linuxu z flashky.
-
Baggy
- Level 4.5

- Příspěvky: 1648
- Registrován: 29 srp 2012 01:29
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Tak ono by se dalo polemizovat i o tom použití win11 na tom procesoru celkově.. Win11 fungují příšerně i na fx9590. A kód 43 vypíše kdejaké ntb při chcíplé dedikované nvidii či amd , ne pouze při špatném ovladači. Spíše se divím že zrovna ty už jsi mu nedoporučil aby si zašel na sběrák pro lepší stroj
K věci , pokud vše funguje s základním ovladačem co tam hodí microsoft tak bych se v tom víc nehrabal. Případně zkusit ty upravené varianty driverů.
CPU:Ryzen 7 7700x MB:MSI B650 Tomahawk WiFi RAM:16+8GB 6000MT/s OS DISK:Samsung PM9C1 512GB NVME:Crucial P510 2TB NVME2:WD SN 560 1TB HDD:RAID5->3xWD DC HC330 10TB PSU:Seasonic 750GM GPU:RX 6800 16GB CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55319
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Spis tam dat Linux a nesnazit se sprovoznit neco, co fungovat nema.
-
matty
- Level 1.5

- Příspěvky: 147
- Registrován: 28 úno 2009 11:44
Re: funkční ovladač APU radeon R6 W11
Tak se zadařilo. Udělal jsem teda komplet čistou instalaci systému, zakázal jsem aktualizaci ovladačů. Nainstaloval jsem ovladac: 15.201.1701.1008 Rev.V z Feb 29, 2016. Instalace skončila chybou, tak jsem ovladač ručně grafice narval a všechno funguje. Teď akorát přes "auto-detekci" dohrávám chipset, tak doufám že se to nezes.... Díky moc všem za popostrčení 
-
- Podobná témata
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 7 Odpovědi
- 11897 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od WinDroid
-
- 15 Odpovědi
- 35710 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od meda2016
-
- 0 Odpovědi
- 34008 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od michalkoo10
