Notebook převážně na filmy.
Moderátoři: Marfy, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team
-
DaveMove
- nováček
- Příspěvky: 13
- Registrován: 27 kvě 2023 10:20
Notebook převážně na filmy.
Ahoj,
Potřeboval bych pomoct vybrat notebook pro mámu.
Používá ho převážně na sledování filmů a občasné vyřizování emailů apod. Tak bych jí chtěl koupit nějaký co má dobrý displej určitě tak 17" palců.
a cena do 15 tisíc
Budu rád za jakékoliv rady a tipy.
Potřeboval bych pomoct vybrat notebook pro mámu.
Používá ho převážně na sledování filmů a občasné vyřizování emailů apod. Tak bych jí chtěl koupit nějaký co má dobrý displej určitě tak 17" palců.
a cena do 15 tisíc
Budu rád za jakékoliv rady a tipy.
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Notebook převážně na filmy.
Pokud jen to co píšes, nebude se s tím hýbat a nikoho nenapadne zkoušet hry, pak třeba teď Planeo (přiznám, Acer bych si nekoupil)
https://www.planeo.cz/acer-aspire-go-17 ... -j4lec-004
raději Alza
https://www.alza.cz/acer-aspire-go-17-s ... 857763.htm
Alza - lepší
https://www.alza.cz/acer-aspire-go-17-s ... 768918.htm
https://www.planeo.cz/acer-aspire-go-17 ... -j4lec-004
raději Alza
https://www.alza.cz/acer-aspire-go-17-s ... 857763.htm
Alza - lepší
https://www.alza.cz/acer-aspire-go-17-s ... 768918.htm
Naposledy upravil(a) meda2016 dne 25 dub 2026 06:21, celkem upraveno 2 x.
-
vanuch
- Level 1

- Příspěvky: 86
- Registrován: 23 led 2026 21:29
Re: Notebook převážně na filmy.
Pokud nechceš pro mámu úplný šunt, trochu bych přidal na rozpočtu a vzal tento Acer: https://www.alza.cz/acer-aspire-17-stee ... 136623.htm
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55319
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: Notebook převážně na filmy.
Tohle nema smysl, chces 17" LCD a cenu do 15 tisic, tyhle podminky splnuji dnes jen nejake lacine sunty jako ten Acer.
Alza tam ma 4 typy a naprosto vsecko ostatni je drazsi. Zapomen na ceny pred pul rokem, dneska je vse vyrazne drazsi.
Notebooky jsou dnes kvuli cenam RAM a SSD tak predrazene, ze kdyz reknes ze chces za 15 tisic, tak ve skutecnosti chces za 20 tisic,
protoze za 20 tisic mas dnes to, co by jeste pred pul rokem stalo 15. A za 15 tisic mas dneska smejdy co normalne stoji pod 10 tisic.
https://www.alza.cz/asus-vivobook-s-16- ... 90.htm?o=1
Takze je nutno zaplatit 5-7 tisic navic za to, ze primarne se RAM a SSD davaji do AI center.
Alza tam ma 4 typy a naprosto vsecko ostatni je drazsi. Zapomen na ceny pred pul rokem, dneska je vse vyrazne drazsi.
Notebooky jsou dnes kvuli cenam RAM a SSD tak predrazene, ze kdyz reknes ze chces za 15 tisic, tak ve skutecnosti chces za 20 tisic,
protoze za 20 tisic mas dnes to, co by jeste pred pul rokem stalo 15. A za 15 tisic mas dneska smejdy co normalne stoji pod 10 tisic.
https://www.alza.cz/asus-vivobook-s-16- ... 90.htm?o=1
Takze je nutno zaplatit 5-7 tisic navic za to, ze primarne se RAM a SSD davaji do AI center.
-
WinDroid
- Level 6.5

- Příspěvky: 4213
- Registrován: 25 srp 2014 15:57
- Bydliště: Plzeň
Re: Notebook převážně na filmy.
Asi tak, jak píše petr.
Já bych šel s příplatkem do tohohle OLED, 1TB SSD, 32GB RAM, ARM cpu:
https://www.alza.cz/asus-vivobook-s16-s ... 033652.htm
Má 60 Hz, ale u notebooku na základní práci to není žádná tragédie a vydrží díky tomu déle na baterce.
Já bych šel s příplatkem do tohohle OLED, 1TB SSD, 32GB RAM, ARM cpu:
https://www.alza.cz/asus-vivobook-s16-s ... 033652.htm
Má 60 Hz, ale u notebooku na základní práci to není žádná tragédie a vydrží díky tomu déle na baterce.
-
Zivan
- Level 5.5

- Příspěvky: 2787
- Registrován: 05 led 2010 12:08
Re: Notebook převážně na filmy.
On OLED panel nemusi byt vzdy vyhra, krome toho, ze nektere blikaji na nizke frekvenci, tak nekomu vadi i jinak usporadane subpixely.
Podobne ARM, tady neni potreba nic extra, zadna dlouha vydrz na baterii na cestach, aby se pak nenarazilo na nejake chybejici ARM ovladace treba od tiskarny.
Od toho prvniho Aceru od meda2016 s 8GB RAM bez moznosti rozsireni a 128GB eMMC bych dal ruce pryc.
Musí mít Windows nebo staci bez OS a poresis si instalaci sam? 16" LCD by taky slo?
Edit:
Jak maji ted notebooky povinne USB-C nabijeni, tak me zaujalo, ze nektere uz nemaji v baleni zdroj - treba Lenovo IdeaPad Slim 5 a v popisu "bez adaptéru (nutné dokoupit zvlášť)".
Podobne ARM, tady neni potreba nic extra, zadna dlouha vydrz na baterii na cestach, aby se pak nenarazilo na nejake chybejici ARM ovladace treba od tiskarny.
Od toho prvniho Aceru od meda2016 s 8GB RAM bez moznosti rozsireni a 128GB eMMC bych dal ruce pryc.
Musí mít Windows nebo staci bez OS a poresis si instalaci sam? 16" LCD by taky slo?
Edit:
Jak maji ted notebooky povinne USB-C nabijeni, tak me zaujalo, ze nektere uz nemaji v baleni zdroj - treba Lenovo IdeaPad Slim 5 a v popisu "bez adaptéru (nutné dokoupit zvlášť)".
Naposledy upravil(a) Zivan dne 24 dub 2026 09:34, celkem upraveno 4 x.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Notebook převážně na filmy.
Chlapci-chlapci! To je jak ta TV reklama na notebook ale jen pro maily. Proč 32GB RAM u "levného použití"?
A stříbrná klavesnice? Fakt ne!
A stříbrná klavesnice? Fakt ne!
-
atari
- Level 6

- Příspěvky: 3416
- Registrován: 24 říj 2008 19:50
Re: Notebook převážně na filmy.
Nenapsal jsi způsob použití. Pokud bude ntb na stole bez přenášení, a nevadí velká hmotnost a malá výdrž baterie, tak tento kus: HP ZBook Fury 17 G7 repasovaný: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/17158 ... 17-g7.html
Sice to je na filmy zbytečné dělo, ale téměř se vejdeš do 15K. Jak píšou výše, za tyhle peníze nic nového kvalitního nekoupíš.
Sice to je na filmy zbytečné dělo, ale téměř se vejdeš do 15K. Jak píšou výše, za tyhle peníze nic nového kvalitního nekoupíš.
-
Hangli
- nováček
- Příspěvky: 31
- Registrován: 03 srp 2023 21:04
Re: Notebook převážně na filmy.
Pokud dodržím podmínky dotazu (použití, velikost, cena), tak mi vychází nejvhodnější tento: https://www.alza.cz/asus-vivobook-17-x1 ... escription
-
WinDroid
- Level 6.5

- Příspěvky: 4213
- Registrován: 25 srp 2014 15:57
- Bydliště: Plzeň
Re: Notebook převážně na filmy.
Já jsem osobně fanda OLEDu. 32GB RAM je jen bonus, že se to vůbec ještě dá sehnat tak levně. Zkrátka by to byla moje volba. ARM není super pouze kvůli baterce, ale kvůli skvělým provozním vlastnostem a tudíž má předpoklad vydržet déle funkční.
Do 15k se vejde z nových slušných laptopu leda tak macbook neo, studentskou slevu nekontrolují, ale ten je malej.
Do 15k se vejde z nových slušných laptopu leda tak macbook neo, studentskou slevu nekontrolují, ale ten je malej.
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55319
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: Notebook převážně na filmy.
Pozadovanou cenu 15 tisic je nutno opravit na 22 tisic.
Jeste pred pul rokem se dal koupit za 15 tisic notebook se 17" LCD, dneska ne.
Za situace, kdy 32 GB RAM stoji ne 2600 Kc, ale 12.000 Kc.
Jeste pred pul rokem se dal koupit za 15 tisic notebook se 17" LCD, dneska ne.
Za situace, kdy 32 GB RAM stoji ne 2600 Kc, ale 12.000 Kc.
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Notebook převážně na filmy.
Notebook Asus Vivibook 17, který uvadí @Hangli, davá smysl kvůli důvěryhodnosti značky.
Ale pořád, až na nepodsvícenou klávesnici, má lepší výbavu ten (zpropadený plasťák) Acer.
https://www.alza.cz/acer-aspire-go-17-s ... 768918.htm
Ale pořád, až na nepodsvícenou klávesnici, má lepší výbavu ten (zpropadený plasťák) Acer.
https://www.alza.cz/acer-aspire-go-17-s ... 768918.htm
-
- Podobná témata
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 8 Odpovědi
- 21064 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od cejny
-
- 6 Odpovědi
- 15100 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od WinDroid
-
- 1 Odpovědi
- 13397 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Gerete
-
- 7 Odpovědi
- 13362 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od vanuch
-
- 14 Odpovědi
- 179839 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od mmmartin
