Výběr nového pc
Moderátoři: Marfy, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team
-
123cv
- Level 1

- Příspěvky: 99
- Registrován: 14 čer 2014 14:10
Výběr nového pc
Dobrý den,
aktuálně jsem prodal playstaion 5 a chci přesedlat na herní počítač.
Mám limit - 20.000kč - čistě jen pc, monitor atd... mám.
Poradíte prosím, co za tuhle cenovku bude nejvýhodnější? Nechci koupit blbost.
aktuálně jsem prodal playstaion 5 a chci přesedlat na herní počítač.
Mám limit - 20.000kč - čistě jen pc, monitor atd... mám.
Poradíte prosím, co za tuhle cenovku bude nejvýhodnější? Nechci koupit blbost.
Lenovo G505s AMD-A8
-
Alferi
- Level 4

- Příspěvky: 1306
- Registrován: 17 dub 2020 21:05
Re: Výběr nového pc
Monitor je FullHD? (v tom rozpočtu by se teda na nic náročnějšího mířit nedalo)
-
123cv
- Level 1

- Příspěvky: 99
- Registrován: 14 čer 2014 14:10
Re: Výběr nového pc
Monitor je 144hz fullhd ano.Alferi píše:Monitor je FullHD? (v tom rozpočtu by se teda na nic náročnějšího mířit nedalo)
Lenovo G505s AMD-A8
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Výběr nového pc
S limitem 20 to bude na AM4 a 8GB grafikou... EDIT: TAK JSME TO DOTLAČILI NA AM5
S limitem 30 25 to bude na AM5 a 16GB grafikou.
Na jaké hry se chystáš?
S limitem 30 25 to bude na AM5 a 16GB grafikou.
Na jaké hry se chystáš?
Naposledy upravil(a) meda2016 dne 21 zář 2025 14:06, celkem upraveno 2 x.
-
pcmaker
- Level 4.5

- Příspěvky: 1503
- Registrován: 03 bře 2018 22:00
- Bydliště: Soukromý byt
Re: Výběr nového pc
Mně to vychází zhruba na tento seznam:
https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... D706779619
https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... D706779619
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Výběr nového pc
Mně za cca 25k vychází AM5. Je škoda nenavýšit?:
ASROCK A620M Pro RS ~2300
AMD Ryzen 5 9600X ~5000
Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6000 CL30 Beast Black EXPO ~3000
SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16G ~10000
WD Blue SN5000 M.2 PCIe NVMe 1TB ~1550
ARCTIC Freezer 36 černá ~790
ADATA XPG KYBER 650W nemod 80PLUS GOLD ~1300
skříň ADATA XPG Valor Mesh Black (vč.4xFAN) ~1000
** Grafika (300mm) má 3 ventilátory, lepší chlazení. U skříně AMD (330mm) ty 4 FANy v ceně výhoda, až někdy začnou hlučet, dají se Arctic.
@pcmaker - Ta skříň SIlent Hill je opravdu pozavíraná. Na jakou teplotu ladíš grafiku?
ASROCK A620M Pro RS ~2300
AMD Ryzen 5 9600X ~5000
Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6000 CL30 Beast Black EXPO ~3000
SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16G ~10000
WD Blue SN5000 M.2 PCIe NVMe 1TB ~1550
ARCTIC Freezer 36 černá ~790
ADATA XPG KYBER 650W nemod 80PLUS GOLD ~1300
skříň ADATA XPG Valor Mesh Black (vč.4xFAN) ~1000
** Grafika (300mm) má 3 ventilátory, lepší chlazení. U skříně AMD (330mm) ty 4 FANy v ceně výhoda, až někdy začnou hlučet, dají se Arctic.
@pcmaker - Ta skříň SIlent Hill je opravdu pozavíraná. Na jakou teplotu ladíš grafiku?
Naposledy upravil(a) meda2016 dne 21 zář 2025 11:44, celkem upraveno 1 x.
-
WinDroid
- Level 6.5

- Příspěvky: 4213
- Registrován: 25 srp 2014 15:57
- Bydliště: Plzeň
Re: Výběr nového pc
Takhle budget varianta na AM5
AM4 za takovou pálku vůbec nezvažovat.
AM4 za takovou pálku vůbec nezvažovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Výběr nového pc
Výběrem jsem se dostal na 18k Kč. AM5 CPU s box chladičem, RAM 2x8, GK jen 8GB, skříň s 4x ventilátory.
https://www.tsbohemia.cz/nakupni-kosik# ... 5VKxSCg%3d
https://www.tsbohemia.cz/nakupni-kosik# ... 5VKxSCg%3d
Naposledy upravil(a) meda2016 dne 21 zář 2025 14:01, celkem upraveno 1 x.
-
WinDroid
- Level 6.5

- Příspěvky: 4213
- Registrován: 25 srp 2014 15:57
- Bydliště: Plzeň
Re: Výběr nového pc
Hodně budget varianta, ale šlo by. Za mě stejně aspoň připlatit na 16GB gpu. To je i v rozpočtu. Zdroj bych radši hodil adata xpg 550w.
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Výběr nového pc
EDIT: Jó, GPU, ne RAM, promiň. Když on má tak málo peněz!
Já sám bych si budget navýšil pro určitou kvalitu. Tady každá stovka hraje roli. Třeba u M.2 TBW 600.
Já sám bych si budget navýšil pro určitou kvalitu. Tady každá stovka hraje roli. Třeba u M.2 TBW 600.
Naposledy upravil(a) meda2016 dne 21 zář 2025 14:21, celkem upraveno 3 x.
-
WinDroid
- Level 6.5

- Příspěvky: 4213
- Registrován: 25 srp 2014 15:57
- Bydliště: Plzeň
Re: Výběr nového pc
na 9060 xt 16GB
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Výběr nového pc
@windroid2 - Jasně. To já skládal na jiný požadavek 15000 a proto jsem vyzkoušel co nejníže.
Zdroj, disk, ty by mohly kvalitnější. Pak ta GK na 16.
Zdroj, disk, ty by mohly kvalitnější. Pak ta GK na 16.
-
- Podobná témata
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 14 Odpovědi
- 81584 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od joseee
-
- 9 Odpovědi
- 11253 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od pee.tr
-
- 18 Odpovědi
- 55666 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Alferi
-
- 10 Odpovědi
- 27808 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Darek123
-
- 6 Odpovědi
- 38995 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od WinDroid
