Jaké prázdné DVD

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Tony.Dac
Level 2
Level 2
Příspěvky: 220
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jaké prázdné DVD

Příspěvekod Tony.Dac » 25 zář 2005 17:56

Prosím o radu jaké používat prazdné media na vypalování DVD
do dneška jsem používal samsungi ale ty už nemohu sehnat verbatiny semy sekají ve stolním přehrávači

Reklama
Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 25 zář 2005 18:23

Mno mozna nekdo nebude souhlasit ale ja pouzivam jako levnejsi variantu Memorexy nebo Imationy. Drazsi sem si nejak nevybral, zadny nebyly nijak extra oproti tem levnejsim.
Obrázek

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 25 zář 2005 18:57

Myslím, že hodně záleží, jaký máš DVD přehrávač. Já jsem jako první měl Denver(číslo nějak kolem 600), ale to byl šmejd první třídy. Ať jsem vypaloval na jekékoliv disky, každý film se asi po dvo třetinách začal zasekávat. Jediné disky které přežvýkal bez sekání byly disky Sony (kupované v Makru za 415,- nyní za 389,-), a to ještě při filmech, které nepřesáhly 100 minut délky. Pak jsem si pořídil přehrávač Panasonic a jedou mi na něm všechny disky bez problémů. Vypaluju na Sony, Philips(á 10,-), Verbatimky(taky žádné problémy) a Fuji. A ještě něco: nevypaluji na nejvyšší rychlost, ale max. na rychlost 4. Rozhodně ale nedoporučuji DVDmedia Emtec a Gigamaster. S těmi jsem měl dost špatné zkušenosti.

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 25 zář 2005 19:22

Kdyz uz jsme skoncily u tech DVDcek ktery bych nekupoval, mas pravdu s Emtecama a Gigamasterama, ja pridavam TDKacka.
Jo a u ty rychlosti vypalovani - ja preferuju jeste nizsi rychlost - 2x, pak to opravdu beha, i v horsich prehravacich.
Obrázek

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 25 zář 2005 20:12

S TDK jsem do styku ještě nepřišel a tu rychlost - máš pravdu, čím méně, tím lépe. Já beru vždy tu nejnižší, kterou mi mechanika dovolí. Např Toshiba SD-R5112 mi vypaluje i 1x, MSI min. 2x (1x už ne) a LG má minimum 4x. Do něj už rychlost 2 nedostanu.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 25 zář 2005 21:36

mijaja píše:... a tu rychlost - máš pravdu, čím méně, tím lépe...

Zdaleka není pravda. Důkaz, místo slibů :wink:
Říkat že některá značka je kvalitní a jiná ne, taky dost dobře nelze. Viz testy na CDR. Konkrétně mě překvapila zmínka o TDK médiích, který podle tohohle, i mýho všeobecnýho povědomí patří k tomu kvalitnějšímu. Problém je, že už i DVD média se falšujou, snadno se člověk může dostat k falzifikátu pochybný kvality, což pak vede k nesprávnému úsudku že ona značka je nekvalitní :wink:

Btw: Myslím že tenhle dred víc sedne do téma o vypalování...

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 25 zář 2005 22:12

Mno kazdopadne pro me je jistejsi to vypalit 2x a je to ;)
TDK - no tak jestli prodavaly v Alzasoftu falsovany TDKacka, teda vlastne, pravda je ze jsem si je koupil a od ty doby (+cca 2 tejdny) se v alzaci neprodavaj, takze je to mozny :D kazdopadne 3z10 byli na nic (a bylo to na nich videt, ani sem je nemusel do palirny davat)
Obrázek

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 26 zář 2005 09:46

Vidíš to, přesně jak říkám, narazil si na jednu možná padělanou, nebo nepovedenou várku a už všude rozhlašuješ že TDK sou shity, ať to nikdo nekupuje.
Několik zmínek o padělcích je na CDR. Ritek a Princo možná moc lidí netrápí, ale Taiyo Yuden a hlavně Verbatim, to už nepotěší. Neznalej člověk nemá na první pohled šanci poznat rozdíl...

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 26 zář 2005 15:30

Mno jestli to ne padelky (coz se mi u alzace stejne nezda) tak spatna varka... mno hlavne ze si u TDK pochvalujou kontrolu kvality :D
Kazdopadne podle vlastnich zkusenosti se stejne 90% medii dela ve stejny tovarne v cine, ach jo.
Obrázek

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 26 zář 2005 17:12

Tak jsem si přečetl článek pana Orla a i diskusi pod ním a jsem rád, že mi diskutující dali vesměs za pravdu. Opravdu už mám pár set CD i DVD za sebou a i když nejdu do detailů jak pan Orel, mám s tím jakési zkušenosti. Samozřejmě ale souhlasím s tím, že se člověku dostane do ruky semtam nějaký padělek. Ale co mě na té diskusi zaujalo, je fakt o relativně hlubším a trvanlivějším zápisu při pomalejších rychlostech. Tady by mě zajímalo, jestli to někdo někdy měřil.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 26 zář 2005 21:59

Ruku na srdce. Kolik máš doma CD, starších pěti let, který aktivně používáš? U sebe si nevybavuju žádný takový. Kolik je uváděná životnost CD? 30 let? Myslíš že něco z toho, co teď vypálíš budeš potřebovat za 30 let přečíst? Znám se, vypálím CD, pár tejdnů, možná měsíců ho používám a pak ho založím do krabice, kde nerušeně leží do doby než ho vyhodím. Když chci CD kvalitně, pálím 16x nebo 24x, abych hodinu čekal na dvourychlostně vypálený CD, to by mě mohlo vlízt na hrb :D V naprostý většině případů je pro mě důležitá okamžitá kvalita a ne jak to bude vypadat za deset let.
Že je médium vypálený nižší rychlostí trvanlivější je domněnka, nikoliv fakt. Dost dobře se to otestovat nedá, tohle ukáže až čas. Se zvyšující se rychlostí roste slíla laseru, pity musí bejt vždycky stejně "hluboký". Je to daný normou, který musí vyhovět média pálený jakoukoliv rychlostí.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 27 zář 2005 16:56

Tady jsme se neshodli. Já mluvím o DVD, ne o CD. Tam je jasné, že to nebudu vypalovat na minimu, ale rovněž tak 16x nebo i více. U hudebních CD i 32x, tam na nějaké chybičce nesejde a přehrávač to přejede. Ale stačí jedna chyba na DVD a film už nezkopíruješ a když tak s velkými problémy. Já raději pomaleji vypálím, udělám kontrolu disku a nezaložím DVD, pokud mi kontrola nějakou chybu nahlásí. A mohu říci, že i po 3 letech když některý kopíruji, tak je to otázka 8 - 10 minut. Tady se potom ušetří mnohem více času.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů