Problémy se zvukovkou SoundMAX HD Audio

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Ivošisko
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: listopad 06
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Problémy se zvukovkou SoundMAX HD Audio

Příspěvekod Ivošisko » 09 říj 2007 20:49

Dostal jsem se do úzkých se zvukem. Výše zmíněná zvukovka je integrovaná do základní desky ASUS P5B. Už si přesně nepamatuji časovou osu, ale začalo to připojením ke Skype. Abych mohl současně používat sluchátka s mikrofonem Logo i bedny, tak jsem do výstupu zasunul rozdvojku. Po cca 1 dni provozu mi přestal fungovat mikrofon. Při pokusech o různá nastavení, kdy se mi střídavě různými pokusy podařilo mikrofon zprovoznit, aby za chvíli opět nešel a ve finále pak už nešel ani výstup. Ten se mi dařilo zapínat pomocí pravého dolního tlačítka Stereo Mix ovládacího panelu, čímž jsem rozchodil alespoň výstup (mikrofon nee), ale vždy jen do následujícího restartu či vypnutí/zapnutí computeru. To hovořím ještě o situaci, kdy v systrayi sídlila ikona zvukovky a rovněž figurovala v Ovládacích panelech. Pak jsem se rozhodl pro odinstalování zvukovky a následnou novou instalaci. Po těchto krocích se věc dostala do normálu, ale s tím, že se mi přestala vyskytovat ikona zvukovky v systrayi a neobjevila se ani v Ovládacích panelech. Moc mě to netrápilo a byl jsem další den spokojený (až na to, že jak ve sluchátku, tak i v bednách se ozýval šum, podobný šumu mezi stanicemi na středních vlnách (ten tam byl ale i předtím)). Okolí mi poradilo, že mám vyzkoušet postupné odpojování a následné zapojování konektorů, abych vyloučil/potvrdil závadu na sluchátkách, mikrofonu, bednách či oné rozdvojce. No a těmito manévry jsem zvukovku i sebe opět přivedl do stavu nepříčetnosti - tentokrát funguje sluchátko i mikrofon, ale nejedou bedny - mám podezření, že se mi na zvukovce prohodili vstup s výstupem (což jsem si nyní potvrdil zasunutím bedniček do zdířky, která je původně pro mikrofon - sluchátku s mikrofónem toto přehození, z pro mne nepochopitelných důvodů, nevadí.
Myslíte, že byste mě uměli navést směrem, který by vedl k odstranění těchto rozmarů mého HW?
Dík, Ivo

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 09 říj 2007 22:31

Zkus nastavit výstupy a vstupy manuálně ve správci zvuku (měl by být v systray nebo v ovládacích panelech)
BTW rozdvojku nepoužívej tyhle zvukovky které umí detekovat připojený HW to jen mate...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 09 říj 2007 22:44

Možná může pomoci nejdříve odinstalace v nouzovém režimu, restart a nová instalace ovladačů zvukovky. Pokud se jedná o vstup Line-in, mohl jsi ho odpálit, jako se to kdysi podařilo mě ...

Uživatelský avatar
Zdena.Sladky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 634
Registrován: srpen 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Zdena.Sladky » 10 říj 2007 07:08

Zkus u zvukovky vypnout automatickou detekci připojeného zařízení. Já měl s mikrofonem u této zvukárny taky drobné problémy a toto mi pomohlo...
AMD Athlon X2 6000+ 3.0GHz, chladič Thermaltake BigTyp VP, 3GB DDRII 667 Corsair (2x512MB, 2x1GB), deska Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570sli, gr. karta Asus 9800GTX+ 512MB, 3xHDD WD(250GB+200GB+1000GB), case Thermaltake Swing VB6000BWS, zdroj Corsair VX550W, 24" LCD Samsung T240HD

Uživatelský avatar
Ivošisko
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: listopad 06
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ivošisko » 11 říj 2007 21:22

Takže jsem vyzkoušel kdeco, ale moc chytrý z toho nejsem. Předem musím upozornit, že jsem v této oblasti dost slabý - nikdy jsem se nemusel takovými problémy zabývat. Zaznamenal jsem zatím takovou zkušenost, že když jsem začal odpojovat a připojovat vstupy a výstupy, tak se vždy něco rozhodilo a já musel udělat restart, aby jsem se zase dostal do nějaké výchozí polohy. A ve finále mi dala na prdel šílená zpětná vazba mikrofon-bedny (pes mi chtěl rozsápat bedničky). Takže zatím jsem sluchátko s mikrofonem vyhodil a sbírám informace kde se dá. Co považuji za zvláštní, je skutečnost, že nikde nemám nainstalované ovládání zvukovky (takže nemohu na zvukovce nic nastavit a ani ji odinstalovat) (akorát jsem narazil na ovladače - ty jsem zkusil odinstalovat a nově nainstalovat z CD základní desky). A navíc mi ze systraye zmizela ikona nastavení hlasitosti (reproduktorek) a neumím ji vrátit.....jsem z toho nějaký kožený :-(
Dík, Ivo

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 11 říj 2007 21:36

Zkus odebrat zvukovku v ovládacích panelech a nainstalovat znovu ovladače i software k nim, případně se mrknout na stránky výrobce a stáhnout aktualizované ovladače+soft...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Ivošisko
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: listopad 06
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ivošisko » 11 říj 2007 22:47

Vtip je právě v tom, že v ovládacích panelech mi zvukovka nefiguruje (takže se nezobrazuje ani v nabídce "Přidat nebo odebrat programy") a na stránkách výrobce jsem narazil na spoustu ovladačů a pro XP 32 bit jich tam bylo 5 (alespoň tyto jsem považoval za akceptovatelné), ale ještě jsem nesebral odvahu je zkoušet - chtěl jsem si tu situaci napřed více "osahat"....

Ještě jeden dotaz: doporučil jsi mi nepoužívat rozdvojku - jak mohu řešit to, abych mohl mít současně zapojené bedny i sluchátka s mikrofonem?
Dík, Ivo

Uživatelský avatar
Zdena.Sladky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 634
Registrován: srpen 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Zdena.Sladky » 12 říj 2007 07:18

Já myslím, že v rozdvojce problém není. Já přes rozdvojku vedu zvuk zároveň do 5.1 repro a hi-fi věže a bez problémů Pro klid duše můžeš vyzkoušet jinou.
AMD Athlon X2 6000+ 3.0GHz, chladič Thermaltake BigTyp VP, 3GB DDRII 667 Corsair (2x512MB, 2x1GB), deska Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570sli, gr. karta Asus 9800GTX+ 512MB, 3xHDD WD(250GB+200GB+1000GB), case Thermaltake Swing VB6000BWS, zdroj Corsair VX550W, 24" LCD Samsung T240HD

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 13 říj 2007 14:35

Zdena.Sladky píše:Já myslím, že v rozdvojce problém není. Já přes rozdvojku vedu zvuk zároveň do 5.1 repro a hi-fi věže a bez problémů Pro klid duše můžeš vyzkoušet jinou.


A máš zvukovku s autodetekcí?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 13 říj 2007 14:37

Ivošisko píše:Vtip je právě v tom, že v ovládacích panelech mi zvukovka nefiguruje (takže se nezobrazuje ani v nabídce "Přidat nebo odebrat programy") a na stránkách výrobce jsem narazil na spoustu ovladačů a pro XP 32 bit jich tam bylo 5 (alespoň tyto jsem považoval za akceptovatelné), ale ještě jsem nesebral odvahu je zkoušet - chtěl jsem si tu situaci napřed více "osahat"....

Ještě jeden dotaz: doporučil jsi mi nepoužívat rozdvojku - jak mohu řešit to, abych mohl mít současně zapojené bedny i sluchátka s mikrofonem?


Proč potřebuješ mít zapojené sluchátka i bedny? Já mám mikrofon položený na monitoru a poslouchám hovor z beden...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Zdena.Sladky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 634
Registrován: srpen 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Zdena.Sladky » 14 říj 2007 20:54

El Diablo: Ano, mám zvukovku s autodetekcí. Sice ji mám momentálně vypnutou, ale problém s rozdvojkou nebyl ani když byla zapnutá. Pouze mikrofon mi detekovala při každém zapnutí PC. Ikdyž byl stále připojený. Proto jsem tuto funkci deaktivoval. Jedná se o mikrofon dodaný společně s deskou. Ale možná se jedná o obecný problém s mikrofony u některých integrovaných čipů... kdo ví...
AMD Athlon X2 6000+ 3.0GHz, chladič Thermaltake BigTyp VP, 3GB DDRII 667 Corsair (2x512MB, 2x1GB), deska Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570sli, gr. karta Asus 9800GTX+ 512MB, 3xHDD WD(250GB+200GB+1000GB), case Thermaltake Swing VB6000BWS, zdroj Corsair VX550W, 24" LCD Samsung T240HD

Ofce
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problémy se zvukovkou SoundMAX HD Audio

Příspěvekod Ofce » 27 kvě 2008 23:37

Mě se stalo totéž co tu popisujete - po té co jsem k onboard zvukovce připojil sluchátka přez rozdvojku se mi začal odpojovat mikrák. Odebrání driverů, reinstaly i veškeré hraní si s nastaveními nepomáhá.
AudioESP dělá naprostý chaos, neustále spamuje připojení a odpojení všech možných zástrček. Pokud detekci zablokuju a nastavím věci ručně v SoundMAX panelu mi stále tvrdí že mikrák je odpojený. Kdyby někdo tušil jak tu onboard zvukovku spacifikovat pošlete mi mejl, jdu jí teď v BIOSU zablokovat a namontuju do bedny starej dobrej SoundBlaster.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů