Návod, popis jak nastavit síť mezi 2 PC s WINDOWS 2000 Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Piwrnec
Pohlaví: Nespecifikováno

Návod, popis jak nastavit síť mezi 2 PC s WINDOWS 2000

Příspěvekod Piwrnec » 24 pro 2004 00:08

Potřeboval bych poradit jak mám zasíťovat 2 počítače s operačním systémem win2000. Jsem naprostej amatér a fakt nemám ani potuchu jak na to. Jestli by mě někdo mohl poradit tak ať to udělá, protože já jsem z toho všeho úplně vedle.Mám v každým komplu narvanou síťovku a mám to propojený káblem a to je asi tak všechno co o tom vím.Dík

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 24 pro 2004 10:27

Na obou PC musíš provést následující: V Ovládacím Panelu Síťová připojení klikneš pravým myšítkem na Připojení k místní síti a zobrazíš Vlastnosti. Je tam seznam používaných položek. Tam by mělo bejt zaškrtnutý minimálně Klient sítě Microsoft, Sdílení souborů a tiskáren v síti Microsoft a hlavně Protokol sítě Internet TCP/IP. Zvýrazníš ten TCP/IP protokol a klikneš na vlastnosti. Změníš IP Adresu na jednom PC třeba na 192.168.0.1 a na druhým na 192.168.0.2. Maska podsítě by se ti měla vyplnit automaticky a má být 255.255.255.0. Pak už stačí v ovládacím panelu Systém na záložce Název počítače kliknout dole na tlačítko Změnit. Pokud chceš, můžeš si PC pojmenovat podle svýho, ale hlavně zkontroluj co je dole v rámečku Je členem. Na odou PC musí být že si členem pracovní skupiny a název pracovní skupiny musí bejt stejnej. Pokud tohle všechno sedí, stačí na obou PC něco nasdílet a mělo by to chodit...

Piwrnec
Pohlaví: Nespecifikováno

Kabel je odpojen

Příspěvekod Piwrnec » 24 pro 2004 13:41

Díky,ale nepomohlo mě to. Vím, že bude chyba někde u mě, ale všechno jsem dělal jaks řekl a beztak to nevalí. Píše mě to že síťový kabel byl odpojen a ještě jsem nepochopil cos myslel tím, že stačí na obou PC něco nasdílet. Poraď mě prosím jek to myslíš a jak to všechno trápení ukončit, ale zároveň vyřešit.Dík

Jo ještě něco. Když do síťovek vrazím kábl z internetu tak to aspoň svítí(ta dioa žlutá),ale když tam vrazím ten síťovej kábl tak nic nesvítí. Jo a ještě jak se to potom všechno zapne až to bude hotový???

Piwrnec
Pohlaví: Nespecifikováno

ICQ  Vyřešeno

Příspěvekod Piwrnec » 24 pro 2004 13:47

Kybys to chtěl řešit přes ICQ tak moje icq: 217-431-082

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 24 pro 2004 14:09

Na síťovce sou dvě diody. Jedna značí přenos a druhá připojení kabelu. Pokud nesvítí žádná, znamená to že kabel je buď poškozenej, nebo špatně zapojenej. Nesmí to bejt kabel přímej, ale kříženej. Když si dáš koncovky vedle sebe, poznáš to podle toho, že tuším prostřední páry drátků budou prohozený. Jinak když se mrkneš na to připojení k místní síti v ovládacích panelech, ve druhým řádku pod názvem píše stav. Správně tam má bejt Připojeno, Ty tam určitě teď máš, že síťový kabel byl odpojen. Až vyřešíš problém s kabelem, tak nemusíš už nikde nic zapínat, pokud máš všechno nastavený bude to chodit...

Piwrnec
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Piwrnec » 24 pro 2004 14:36

A cos myslel tím že musím něco nasdílet. Promiň že se ptám pořád na něco ale vůbec to nevládám.Dík za všechno a teť se mrknu na kabl.
piwrnec

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 24 pro 2004 14:49

No když už bude všechno nastavený a kabel v pořádku, předpokládám, že krom hraní budeš mezi oběma PC chtít taky vyměňovat data. Abys tohle mohl dělat, musíš mít na každým compu nasdílenou nějakou složku, do který ty data z druhýho PC uložíš. Když si zobrazíš vlastnosti nějaký složky, je tam karta sdílení, tak tam musíš vybrat, že chceš složku sdílet v síti. Dá se nasdílet i celej disk, ale moc se to nedoporučuje. Je lepší nasdílet jen to, kam/odkud potřebuješ kopírovat data...

Piwrnec
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

dík

Příspěvekod Piwrnec » 12 led 2005 15:57

Dík moc už jsem to vyřešil s kabelem a fakt to valí,ty jo je to mazec,ale teď mě nějak nejde nasdílet kabelovej internet a už jsem se pokoušel to nějak rozvalit,ale nejde to .Samozřejmě všechno ve win 2000.Kdybys to náhodou věděl tak mě prosím zase pošli návod jak to mám udělat.Dík za všechno
piwrnec

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 12 led 2005 16:08

První předpoklad úspěchu: V nastavení onoho kabelovýho připojení zaškrtout, že ho mohou využívat i ostatní účastníci v síti :wink:. Pak půjdeš na další PC a v nastavení připojení k místní síti ve vlastnostech protokolu TCP/IP zadáš do položek Výchozí brána a Upřednostňovaný server DNS IP adresu PC ke kterýmu je připojenej net. To by mělo bejt všechno...

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 13 led 2005 13:18

Ahoj všem

Piwrnec: Rád bych se zeptal, pro jistotu: ty síťové karty v PC máš dvě? Jednu na net a druhou na propojení PC? Asi to tak mít budeš, ale nikde jsem to nenašel napsané, tak se raději ptám.

Piwrnec
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Hotovo!!!

Příspěvekod Piwrnec » 16 led 2005 21:20

Díky,díky,díky a snad ještě jednou díky všem,kteří se podíleli na mým velkým leč Vám malým problému. Je vidět, že tady se opravdu zlízají ti největší machři a to se jinde nevidí. Jak je asi vidět tak se to všechno podařilo a šlape to jako hodinky. Na tom PC kde je připojenej net, sou 2 síťovky=měls pravdu.Tak ještě jednou dík a snad vám budu moct taky někdy s něčím poradit.

Majte sa!!!!!!!!
:wink:
piwrnec

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 16 led 2005 22:12

:lol: Nic nás nepotěší tak jako spokojený návštěvník :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Návod jak nastavit výchozí emailový klient. Příloha(y)
    od atari » 17 dub 2023 12:27 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1053
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2023 21:17
  • Popis (recenze) Asus ROG Strix Z790-A Gaming WIFI II
    od KingGustavo » 27 lis 2023 19:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1439
    od KingGustavo Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 16:14
  • Rozdíl mezi RAM
    od kaliban123 » 06 kvě 2023 00:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    717
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    06 kvě 2023 02:09
  • Výběr mezi dvěma NTB
    od Nejtt » 22 kvě 2023 17:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    483
    od Nejtt Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 19:53
  • Jak nastavit tiskárnu?
    od doremi » 27 pro 2023 09:26 » v Vše ostatní (hw)
    4
    859
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 pro 2023 11:56

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů