Nahrávání z MC

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nahrávání z MC

Příspěvekod Morgana » 09 pro 2004 16:39

potřebovala bych poradit......chci si přehrát pár kazetek MC na CD....jak se to dá udělat? slyšela jsem, že se dá nějak propojit PC a rádio a pak se to normálně nahraje a vypálí na CD....
mňau :-)

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 09 pro 2004 17:02

Výstup kazeťáku propojit se vstupem PC, otevřít rfegulátor hlasitosti (reproduktor vpravo dole na liště) a zvolit nahrávání z line in, otevřít Nero Wave editor nebo nějaký jiný audioeditor, nahrát kazetu do počítače do souboru *.wav a ten pak vypálit na CD. POZOR, .wav má několik různých variant, zvolit 41 kHz 16 bit stereo, jinak to nepůjde přehrát v některých (možná ve většině) stolních přehrávačů.

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Morgana » 09 pro 2004 17:14

mmmartin píše:Výstup kazeťáku propojit se vstupem PC, otevřít rfegulátor hlasitosti (reproduktor vpravo dole na liště) a zvolit nahrávání z line in, otevřít Nero Wave editor nebo nějaký jiný audioeditor, nahrát kazetu do počítače do souboru *.wav a ten pak vypálit na CD. POZOR, .wav má několik různých variant, zvolit 41 kHz 16 bit stereo, jinak to nepůjde přehrát v některých (možná ve většině) stolních přehrávačů.



ježiš, to je nějaký složitý :lol: tak to vezmem postupně....jak propojím PC s rádiem, na to je nějakej speciální kabel?
mňau :-)

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Návštěvník » 09 pro 2004 18:08

Záleží, jakej konektor máš na výstupu radia. Pravděpodobně tam budou dva cinche, na vstupu PC je stereojack 3,5 mm. Takže potřebuješ kabel (2 x cinch) --- stereo jack 3,5.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 09 pro 2004 18:17

Ta skleróza, zase jsem se nepřihlásil. :blush:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 09 pro 2004 20:59

Asi nejjednodušší způsob převodu MC do digitální podoby co znám je:

Sehnat si kabel se 3,5mm stereojacky na obou dvou koncích. (za pomoc s pojemenováním díky MMartinovi)
1 konektor zapojíš do rádia (otvor na sluchátka)
a 2. kontektor zapojíš do PC (zdířka označená line-in).

A pak už jen pustíš hudbu a spustíš nějaký ten nahrávací program v pc. Dej si ale pozor na to, aby jsi měla v PC povolený (aktivní) line-in (jak psal Matin).


TAHLE metoda je řekl bych nejrychlejší a nejméně finančně náročná (chce to jen ten kabel), ovšem nečekej nijak vysokou kvalitu audiia. To už raději doporučuji sehnat si požadovanou hudbu na internetu v mp3 formátu.
Rimms

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Morgana » 09 pro 2004 21:21

Rimmer píše:Asi nejjednodušší způsob převodu MC do digitální podoby co znám je:

Sehnat si kabel se 3,5mm stereojacky na obou dvou koncích. (za pomoc s pojemenováním díky MMartinovi)
1 konektor zapojíš do rádia (otvor na sluchátka)
a 2. kontektor zapojíš do PC (zdířka označená line-in).

A pak už jen pustíš hudbu a spustíš nějaký ten nahrávací program v pc. Dej si ale pozor na to, aby jsi měla v PC povolený (aktivní) line-in (jak psal Matin).

aktivní? to znamená co? :wink:

TAHLE metoda je řekl bych nejrychlejší a nejméně finančně náročná (chce to jen ten kabel), ovšem nečekej nijak vysokou kvalitu audiia. To už raději doporučuji sehnat si požadovanou hudbu na internetu v mp3 formátu.


a kolik tak asi stojí kabel?
....no ono by to možná lepší bylo, ale jsou to věci naharný přes diktafon, co normálně neseženeš :lol:
mňau :-)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9505
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 09 pro 2004 21:37

S kabelem se vejdeš do 50 Kč.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 09 pro 2004 21:39

no, koukal jsem, že ti už nahrávání funguje přes klasický vstup do věže, takže řešení přes výstup sluchátek by asi nemělo opodstatnění...

jinak kabel tak do 100kč, předpokládám. Máš-li šikovného kamaráda, tak ti ho tak by ho tak do 40ti korun zmáknul, myslím..
Rimms

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 09 pro 2004 21:40

aha, tak dokonce i méně..
Rimms

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

MC

Příspěvekod Hufino » 10 pro 2004 07:57

Já jsem normálně propojil kazeťák(sluchátka) se zvukovkou (jack - jack) a použil COOL EDIT 2000 (super program) a tam to není nic složitýho.Tento program ti dokáže i trochu vyčistit zvuk od šumění.Zkoušel jsem i desky(vinyly),ale to je je trošku časově víc náročnější. 8)
:shock: Hu

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MC

Příspěvekod Morgana » 10 pro 2004 08:08

Hufino píše:Já jsem normálně propojil kazeťák(sluchátka) se zvukovkou (jack - jack) a použil COOL EDIT 2000 (super program) a tam to není nic složitýho.Tento program ti dokáže i trochu vyčistit zvuk od šumění.Zkoušel jsem i desky(vinyly),ale to je je trošku časově víc náročnější. 8)
:shock: Hu



....a dá se ten prográmek někde stáhnout?
mňau :-)


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů