Představujeme 07/2013: herní myš Zalman ZM-M350 Combo

Testy a recenze počítačových periferií a zajímavého PC příslušenství

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jiří Macich ml.
Externí přispěvovatel
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: září 12
Bydliště: Proboštov u Teplic
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Představujeme 07/2013: herní myš Zalman ZM-M350 Combo

Příspěvekod Jiří Macich ml. » 07 čer 2013 10:38

Představujeme 07/2013: herní myš Zalman ZM-M350 Combo

Predstavujeme07.jpg
Predstavujeme07.jpg (4.8 KiB) Zobrazeno 2542 x


Společnost Zalman, dříve známá především díky svým chladičům, se s velkou vervou pustila do výroby periférií. Dalším důkazem je herní myš Zalman ZM-M350 Combo, kterou lze nyní v českých e-shopech pořídit za necelých 400 Kč. Cena je velmi příznivá, ale nepromítá se až příliš negativně do kvality myši?

Zalman ZM-M350 Combo je herní myš dodávaná i s podložkou. Věnujme se ovšem nejdříve myši samotné. Jako každý model, který chce oslovit herní nadšence, se k počítači připojuje starým dobrým kabelem prostřednictvím rozhraní USB 2.0. Délka kabelu činí 1,5 metru, takže bez problémů dosáhne i pod většinu stolů k zadní straně počítačové skříně.

01.png

Myš využívá klasický optický senzor s maximálním rozlišením 2000 DPI. Několikanásobně dražším modelům s vyspělejším senzorem, byť třeba i s nižším rozlišením, se během hraní nevyrovná, což je pochopitelné. Na druhou stranu přesností senzoru při hraní zahanbí nejednu myš z podobné cenové kategorie chlubící se laserovým senzorem s mnohem lepšími papírovými předpoklady.

Pro nastavení rozlišení optického senzoru je na těle myši speciální modře podsvícené tlačítko, s jehož pomocí lze přepínat mezi 2000 DPI, 1200 DPI nebo 800 DPI. Tlačítko pro nastavení rozlišení je mezi klasickým levým a pravým tlačítkem, kde dělá společnost kolečku, které zároveň funguje jako běžné prostřední tlačítko myši. To je tedy výčet všech čtyř tlačítek, které tato myš nabízí, což není mnoho.

Kolečko podporuje pouze vertikální rolování, nikoliv horizontální (naklápění do stran). Zaujme však jeho pogumovaný protiskluzový povrch se vzorkem. Kolečko neklouže ani pod zpoceným prstem v zápalu hry. Díky vzorku se pak prst dostává do intenzivnějšího fyzického kontaktu s kolečkem, takže jeho ovládání je přesnější.

02.png

To není fráze opsaná z prospektu výrobce, ale vlastní zkušenost. Čestné hráčské! Ergonomie myši je lehce nadprůměrná. Opora pro palec má sice opět gumové protiskluzové provedení se zdrsňujícím vzorkem, ale bohužel není dost velká, aby se palec mohl vozit na myši, čímž by nezhoršoval její skluz. Pro děti by ale opora pro palec měla být plně dostačující.

03.png

Skluz mají podpořit ližiny, ovšem jsou pouze gumové, nikoliv teflonové. V kombinaci s přibalenou podložkou Zalman MP-500 je ovšem i tak skluz myši velmi dobrý. V poměru k ceně jej lze popsat až jako výborný. Rozměry podložky činí 28 x 23 centimetrů. Chybí opěrka pro zápěstí i držák na kabel myši, ale na druhou stranu lze podložku volně srolovat a snadno tak přenášet. Tvar drží i po dlouhodobém setrvávání ve srolovaném stavu. Ostatně ji tak zákazníci naleznou uvnitř balení.

04.png

Zalman ZM-M350 Combo si celkově na svou cenovou kategorii vede překvapivě dobře. Chybí mi však nějaké to programovatelné tlačítko. Čtyři tlačítka jsou objektivně na herní myš opravdu málo v libovolné cenové kategorii. Například dvě nastavitelná tlačítka pro palec by celkový dojem z myši vylepšila.

Zalman ZM-M350 Combo není volbou pro hráče preferující těžší myši, protože při hmotnosti 95 gramů ji mezi takové počítat nelze. Závažíčka pro zvýšení hmotnosti chybí. Kladně, byť subjektivně, si troufám hodnotit design. Tělo myši s ostře řezanými rysy při nelesklém plášti s havraní černí působí futuristicky. S modře svítícími prvky design nezklame ani ve tmě herního doupěte.

05.png

Závěr? Za cca 400 Kč špičkovou herní myš opravdu očekávat nelze. Natož ještě včetně podložky pro hraní. Ovšem hráči, kteří loví v těchto cenových vodách, myslím nebudou zklamáni, pokud nahodí prut pro Zalman ZM-M350 Combo. Zalman ZM-M350 Combo vnímám jako cenový tip pro rekreační / nenáročné hráče.

Produktové fotografie a úvodní obrázek: Zalman
Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Zaměřuje se na tržní segmenty SOHO a SMB.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Představujeme 07/2013: herní myš Zalman ZM-M350 Combo

Příspěvekod X » 07 čer 2013 16:56

Hledám myš i s bočním kolečkem (nejen horním). Logitech: MX Revolution by možná postačovala (její boční kolečko není ale zcela klasické kolečko), ale už se nevyrábí ...

Logitech: MX Revolution
Obrázek

Uživatelský avatar
Jiří Macich ml.
Externí přispěvovatel
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: září 12
Bydliště: Proboštov u Teplic
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Představujeme 07/2013: herní myš Zalman ZM-M350 Combo

Příspěvekod Jiří Macich ml. » 08 čer 2013 19:03

Je to tedy čistě subjektivní hodnocení, ale ergonomie myši Logitech MX Revolution mi právě kvůli postrannímu kolečku přišla dost nešťastná. Když jsem si vybíral nástupce Logitech MX1100, tak jsem se rozhodoval mezi Logitech MX Revolution a Logitech Performance Mouse MX. Každé myši jsem dal týden a vyhrála to Logitech MX Revolution na celé čáře.
Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Zaměřuje se na tržní segmenty SOHO a SMB.

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2999
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Představujeme 07/2013: herní myš Zalman ZM-M350 Combo

Příspěvekod Akrej » 14 čer 2013 21:30

tady jsem našel set ale myška se mi taky libi http://sety-klavesnice-mysi.heureka.cz/ ... evolution/
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Představujeme 07/2013: herní myš Zalman ZM-M350 Combo

Příspěvekod X » 14 čer 2013 21:47

Ano, o tom vím a je to ta myš Logitech: MX Revolution. Ale ta klávesnice je hrozná :huh: Navíc klávesnici nepotřebuji, mám skvělou (drátovou), chybí jí jen osvětlení kláves:

Obrázek



Navíc mám i (bezdrátovou) Wi-Fi multimediální klávesnici SilverCrest, taky pěknou, takže žádnou další nepotřebuji ...

Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 14 čer 2013 21:54, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2999
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Představujeme 07/2013: herní myš Zalman ZM-M350 Combo

Příspěvekod Akrej » 14 čer 2013 21:49

taky mam lepši klavesnici neni osvětlena + myš obě věci tak akorat no obě jsou bezdratove
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Představujeme 07/2013: herní myš Zalman ZM-M350 Combo

Příspěvekod X » 26 čer 2013 15:33

X píše:Logitech: MX Revolution
Obrázek

Kdo chce koupit tuto myšku, má možnost, tedy jediná možnost je set i z klávesnicí:

Obrázek

Cordless Desktop MX 5500 Revolution - je nyní v akci v Okay za 1 999 Kč. Já ji již mám doma. Nebo můžete dát přednost slovenskému obchodu, co ji (tento set) zasílá i do ČR nyní za 1 620 Kč (poštovné, dobírka + 199 Kč, celkem tedy 1 819 Kč - rozdíl dělá 180 Kč), je to slovenská verze klávesnice a reklamace nejistá (SR), i když čtěte dole ... - Panea >>> http://sety-klavesnice-mysi.heureka.cz/ ... evolution/

Takže tedy: klávesnice je ve skutečnosti slovenská a jen nahoře na krabici (dole je psáno: slovenská klávesnice) je dodatečná nálepka s logem ČR a popisem česká klávesnice. Dále je na rozdílných místech slovenské a české podoby klávesnice (ě * ř * ) * ů) jako 5. znak (anglicky / slovensky) místo vyleptání symbolu přímo do klávesy pouhá nálepka citlivá na pohmat prstem. Po zavolání na českou pobočku Logitechu (hovor se slovenským operátorem) se mi podle sériového čísla klávesnice potvrdilo, že se jedná o šedý dovoz (ačkoli to na Okay vyvraceli). Z Okay mi tvrdí, že s reklamací u nich ani nikde jinde (u Logitechu) nebudou problémy. Operátor Logitechu šedý dovoz potvrdil, ale říká, že s případnou reklamací u nich problémy nebudou.

Navíc jsem u myšky zjistil drobnou vadu: jedna z "klouzacích" nalepených podložek (mezi podložkou a myší, na spodku myši) je taková krabatá a podivná, ostatní jsou perfektní. Už mám telefonicky domluveno s Okay, že to zítra přijdu řešit a domluvíme se na výměně či slevě, každopádně to ale budu požadovat zapsat do paragonu. Nejspíš asi dám výměně za perfektní, neboť dle operátora se tato myš již nevyrábí a jedná se již jen o doprodej ... takže kdo zaváhá, nežer ... tedy bude bez nejlepší myši na světě (tento set je celosvětově nejprodávanější a hlavně po myši se můžou lidi utlouct) ... :lol: Možná klávesnici prodám, pokud se něco nestane a neoblíbím si ji.

Problém by to být neměl, díky tomu že jsem přednedávnem sehnal z druhé ruky i další legendu myši od Logitechu - unyfikovaný přijímač do USB - (původně byla v prodeji za 3 000 - 4 000 Kč, já ji mám za 1 000 Kč) Logitech MX Air ... a ano, i tato myš je bezdrátová, jde jí používat běžně po podložce, nebo i ve vzduchu (gyroskop) a je mnohem citlivější než Rikomagic (ale i ten má své kouzlo, třeba (nejenom) jako univerzální ovladač na 10 zařízení).

Logitech MX Air:

http://www.klavesnice-mysi.cz/mysi/logitech-mx-air/

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Herní PC do 40.000,-
    od Pozoris94 » 25 bře 2024 10:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    16
    795
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 15:32
  • Herní PC s OS za 32k
    od Dexx » 27 kvě 2023 15:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1056
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 08:08
  • Herní PC do 55.000
    od Quikter » 26 čer 2023 14:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1165
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 19:34
  • Herní pc - 28 000
    od Yasei » 15 srp 2023 17:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1508
    od Yasei Zobrazit poslední příspěvek
    21 srp 2023 14:42
  • Herní PC 30k
    od metropolisCZ » 21 srp 2023 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    35
    2537
    od metropolisCZ Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 13:40

Zpět na “Recenze a testy (čl.)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti