Instalace Win XP + záchrana dat (vyřešeno) Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Instalace Win XP + záchrana dat (vyřešeno)  Vyřešeno

Příspěvekod Jan Pašek » 02 srp 2007 04:46

Zdravím všechny kdo si i v době dovolených udělají čas na PC-Help.

Našim lehnul PC s Win XP a při pokusech o nápravu sem mu asi ještě trochu pomohl.

Chtěl bych s vámi zkonzultovat postup při záchraně dat a instalaci nových Win XP.

Nejprve záchrana dat:
Počítač od načich si přivezu domů ke svému PC. Pomocí nástroje přidat odebrat HW odhlásím ve svém PC vypalovačku na secondari IDE a Pc vypnu. Z porouchaného PC vyndám systémový disk a zapojím ho do svého PC na secondari IDE místo vypalovačky na konec kšandy. Při zapojování překontroluji switch Master Slave aby byl v poloze Master. Znovu překonroluji všechny spoje a Pc zapnu. Počítač by měl detekovat nový HW a nainstalovat ovladač. O instalaci ovladače se přesvědčím pomocí nástroje správce zařízení Po jeho otevření by neměl ukazovat žádná neznámá zařízení. Nyní by mělo být možné přistoupit ke kopírování dat která chci zachránit Nejspíše půjde o adresář dokumenty a sdílené dokumenty (ve zbouraném Pc byl pouze jeden uživatelský profil) adresář program files bych nechal být jen si poznamenám názvy nainstalovaného SW. Je ve Win XP ještě jiný adresář na který bych při záchraně dat neměl určitě zapomenout? Popřípadě které soubory uschovat z původního systému?

Zformátování disku ze zbouraného PC a vytvoření partion:
Tady už začínám dost tápat bo sem to ještě nedělal a každá rada se hodí. Mělo by to jít přes Ovládací panely Nástroje pro správu Správa PC Správa disků. Tam rozdělit disk na 3 partion. 1. pro systém Win 2. Pro linux Kubuntu (aby bylo čím lézt do netu a osobních složek než se dostanu k opravě lehlých Win) 3. záloha systému Win. Při rozdělování na parion by mi PC měl rovnou nabídnout zformátování. Vzhledem k tomu že formátovaný disk obsahuje součásti Win nebude systém odmítat tuto operaci? Pokud ano jakým způsobem to mám udělat?

Příprava na instalaci Win a nenen jich:
Tady taky dost tápu a pět se hodí vaše rady. Vzhledem k tomu že naši mají PC o dost starší než já a HW zcela odlišný mají ještě instalačku Win pouze s balíčkem SP1. Rád bych celý proces instalování zvládl co nejrychleji. Mám komplet zálohu svého syst. disku vytvořenou pomocí Acronis True Image Home Jedná se o bezpečnou zálohu bez ovladačů že bych jí nahrál do partion kam se budou ukládat zálohy a po přendání disku zpět do původního PC ji odtamtud obnovil.
Jak by jste to udělaly vy?
V souvislosti s vámi navrhnutou metodou obnovy systému a instalací doporučte prosím další postup Hlavně mějte na paměti záměnu licenčního čísla nerad bych zjistil že ač mám já i rodiče legální Win Mrkvosoft si to nemyslí.

PS: Tento příspěvek je značně obsáhlý a slučuje několik dotazů. Bohužel někdy vše souvisí se vším. Poprosil bych nezaměřujte se jen na jednu jeho část. Alespoň napište Záchrana dat nenašel sem chybu .. Formátová ní disku mělo by to jít jak to máš napsané. U zbytku si též nevím rady.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 02 srp 2007 11:48

1)Předpokládám, že rodiče nemají žádné zašifrované soubory.Pokud ano tak exportovat šifrovací klíč.
Dále si zazálohovat aktivaci systému.(mám na mysli ten soubor s konfigurací HW)

2)Před zformátováním disku na něm zakaž systém obnovy.
Pak už by systém neměl nic namítat.
Pokud něco namítat bude, tak pomocí nějakého nástroje (např. Partition Magic) vytvořit boot disketu a udělat to mimo Windows.(mohl bych ti poslat image)
Ještě jedna věc-Linux má rád zvláštní swap oddíl (tak 512MB).

3)Tady asi nebude jiná možnost, než si nainstalovat tu instalaci se SP1 a pak tam doinstalovat i SP2 a ostatní aktualizace a završit to na PC rodičů obnovou aktivace.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 02 srp 2007 12:15

Já si vždy zálohuji celý složky Win, Program Files (trochu promáznu) a Documents and Settings, později použiju co chci a pak smáznu, záleží, kolik máš místa.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 02 srp 2007 15:23

Záchrana dat - adresář, oblíbené, hesla a přihlašovací údaje, nastavení sítě, případně důležité e-maily ap. Dále ovladače, pokud jsou jejich instalačky uloženy na disku.
Instalace Win. - nejprve ve správě disků odebrat postupně oddíly (klik pravým myšítkem na oddíl disku a zobrazí se nabídka) - pak je vytvořit nově - následně zformátovat - a nyní již možno instalovat systém, ale to již v PC, kde bude běhat tento disk a po instalaci doinstalovat potřebné ovladače k zařízení v PC. Teprve až budou všechny ovladače OK instalovat další SW.

Tady cituji Majaju :
Aktivace Windows XP po reinstalu není nutná
Pokud se chystáte k reinstalaci operačního systému Windows XP, pak si určitě nezapomeňte zkopírovat na nějaké bezpečné místo kromě potřebných dat také soubor wpa.dbl. Ten se standardně nachází v C:\Windows\System32. V něm jsou zapsány informace o HW vašeho počítače, které jsou použity pro aktivaci produktu Windows XP. Po provedené instalaci stačí soubor opět vrátit do zmíněné složky, bez nutnosti opětovné registrace.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 02 srp 2007 19:52

Tak teď je to tuším vyčerpané téma děkuji za odpovědi.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win 11 - instalace, nebootuje do win Příloha(y)
    od Anubides » 31 pro 2023 12:35 » v Windows 11, 10, 8...
    18
    2047
    od Anubides Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 22:53
  • instalace windows 7
    od ladislavhu1993 » 18 lis 2023 19:04 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1890
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 20:27
  • Instalace win7
    od jarek3202 » 27 led 2024 21:53 » v Windows 11, 10, 8...
    15
    1791
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 09:14
  • Instalace aktualizace pro Windows 10 Příloha(y)
    od hanni2000 » 17 srp 2023 13:24 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1238
    od sim20 Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 14:46
  • Instalace Windows 11 do chromebooku Příloha(y)
    od DeNNI85 » 18 bře 2024 13:48 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    22
    3460
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 bře 2024 15:13

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů