Zatuhnutí PC při práci s druhým HDD (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jir_ha
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zatuhnutí PC při práci s druhým HDD (vyřešeno)

Příspěvekod jir_ha » 07 črc 2007 01:03

Zdravim,

z ničehonic mi celý komp zatuhne, když začnu pracovat s mým druhym HDD, je to Seagate 320 GB SATA, prostě když kopiruju na tomto disku soubory mezi sebou anebo z prvního disku na druhy, tak komp totalne zatuhne a pomůže jen tvrdý reset.

S kompem jsem nic nedělal, snad jedine jsem měnil chladič na CPU, ale tam by snad neměl být problém, soubory 500 MB se podaří zkopírovat, ale větší soubory jsem právě 6x zkoušel, tak vždycky se to kousne ....

V nouzovém režímu však nebyl žádný problém ....

CHDSK nic nezjistil, žádná "béčka" ... tak opravdu nevím ...

//edit:
program HDDScan 2.8 ten SATA ani nezkoušel a ohlasil
Can`t start SMART test. Error: Žádost nebylo možno provést z důvodu chyby zařízení I/O

//edit2:
a ted mi to navíc v programu HDDScan vyhodilo I/O error, ale nestačil jsem to přečíst, protože následoval restrart PC :cry:

Reklama
jir_ha
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jir_ha » 07 črc 2007 10:35

teď jsem to vše znovu zkoušel v nouzovém režimu všemi směry a žádný problém, tedy žádný zásek, když pracoval s IDE diskem, tak to byl CPU 100%, konkr. taskmgr.exe ale ze SATA do SATA nulový problém, rychlost vyšší než při normalních woknech ... neví někdo, čím by to mohlo být, nebyla nějak debilní aktualizace od MS? nic mě nenapada ... když to v nouzaku jede, tak by to neměl být snad HW problém ...

díky za nápady jakékoli ....

Uživatelský avatar
ps
Level 2
Level 2
Příspěvky: 150
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ps » 07 črc 2007 17:20

Svého času jsem podobný problém také řešil a nakonec jsem zjistil že závada byla v napájení(málo proudu-slabý zdroj). Při nouzovém režimu je vše ok ale jakmile naběhla grafika na vyšší výkon tak začal druhý disk stagnovat.

jir_ha
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jir_ha » 08 črc 2007 06:37

tak teď mi to dělá i při nouzovém režimu, když byl SATA řadit v modu RAID, tak se disk nenačetl vůbec, když jsem ho dal do modu IDE, tak se načetl, vyměnil jsem též grafickou kartu RADEON 7000 za 9600 a už se celé PC zaseklo ani jsem nemusel začít kopírovat či hrá hru ... takže asi zdroj, co myslíte ...

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 08 črc 2007 08:55

popiš prosím konfiguraci tvého PC.
na jakém portu máš zapojený ten SATA disk?
jaká je konfigurace v BIOSu?
ten SATA disk je odzkoušený a funkční jinde?
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

jir_ha
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jir_ha » 08 črc 2007 10:56

mb: GA-7VT600 1394, cpu: AMD Athlon XP 2500 (Barton), 2x512MB RAM Kingston, hdd1: Seagate 40GB (IDE), hdd2: Seagate 320 GB (SATA), gpu: ATI Radeon 7000 (nová je ATI Radeon 9600), DVD-RW Lite-On xxx. Zdroj bez značky 300W je na něm psáno.

Takže nyní už píšu z jiného kompu, protože z toho viz výše už nic nejde :-( i když jsem postupně vypojil přídavný větráček na casu,vrátil zpět starou grafárnu ... komp se kousnul už bez návaznosti na kopírování s tím SATA diskem, pak už SATA disk nechtěl najet, když v biosu bylo pro SATA řadič "RAID mode", najel pak až s "IDE modem", pak když jsem i tento disk odpojil a pak odpojil i vypalovačku, tak komp zůstal zamrzlý, ještě ani nestačily najet wokna .... komp se nerestartuje, to ne, ale prostě zamrzne a šmitec.

Ještě k tomu zdroji, tento zdroj je původní 5 let starý neznačkový 350W, ale protože moc řval koupil jsem si tišší, ten nezvladl s tím SATA diskem ani komp nastartovat a když jsem na to příšel, vrátil jsem tam původní zdroj a s tím to asi měsíc jede ... tedy jelo ... vidim to tedy na nový zdroj, nějaká dobrá značka, aspon 400W

jir_ha
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jir_ha » 08 črc 2007 16:06

tak problém vyřešen !!!!! :-)

problém byl, ač jsem to uvedl jen jako poznámku v prvním příspěvku, v novém chladiči CPU, byl to totiž heatpipe a větráček měl umístěný ne nahoře ale na boku, takže foukal jakoby od zdroje dolu, i když jsem nedávno přídal větráček na case, který vyfukuje horký vzduch ven (disky se mi zlepšily o 8 stupňů), tak instlaci toho nového chladiče se teplota desky zvedla o 5 stupnů, ovšem na senzorech, když jsem na to sáhnul, udělal jsem si puchejř, ty senzory jsou bud vedle nebo ukazují špatně, tam muselo bejt aspon 60, možná víc ... a ten sata řadič je právě hned vedle procesoru ... už je tam starý chladič, který zároveň chladí i okolí procesoru, a je vše ok .... :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook na práci do 20k
    od zero » 18 črc 2023 22:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    844
    od zero Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 13:43
  • Sestava na práci do 18K
    od devak » 16 zář 2023 12:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1549
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    16 zář 2023 16:03
  • Výběr myši na práci
    od Edom » 23 lis 2023 23:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1433
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    24 lis 2023 20:43
  • Monitor pro práci v ilustrator,photoshop atd
    od showpayne » 10 zář 2023 17:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1204
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 zář 2023 18:35
  • Výběr noteboku na kancelářskou práci do 15.000,-
    od deus.one » 23 říj 2023 20:45 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    802
    od deus.one Zobrazit poslední příspěvek
    04 lis 2023 08:24

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů