Zpomalená mechanika

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

aldator
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zpomalená mechanika

Příspěvekod aldator » 26 dub 2007 06:21

Ahojda pred par dny se mi zasekal dvd-rom mechanika po oteevreni a vyndani dvd se vyrazne zpomalila nevite co s tim?diky

/přesunuto
/mikel

Reklama
Uživatelský avatar
Baron Prášil
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4882
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Baron Prášil » 26 dub 2007 07:01

jj,neni nad dobrej tip na hardware :smile: ještě nám řekni značku :lol:
ne,vážně,blbá sekce,ale co,hlavně se trochu rozepiš o tom,co si s tim dělal,čim vypaluješ
nebo proč se to kouslo,co máš za systém,jakou vypalovačku(co já vim,nejsem přes hardware-jenom tě chci nasměrovat k rychlejšímu řešení)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 26 dub 2007 09:29

Tady bych zase začal oblíbeným. Většinou nečitelný disk nebo jiná komunikační závada způsobí přepnutí příslušné pozice IDE do protokolu PIO.
Start - ovládací panely - Systém - záložka hrdware - Správce zařízení - řadiče IDE ATA/ATAPI - vybtat ide na které je DVD mechanika rozkliknout - vybrat záložku upřesnit nastavení - Aktuální režim přenosu DMA2 Pokud je Tam PIO je to ono zpomalení.
Náprava odebrat sběrnici IDE a Pokusit se jí po restartu nechat znovu nainstalovat pozor pokud by byl na stejné IDE i systémový HD museli bychom to zřejmě řešit jinak.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

aldator
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod aldator » 27 dub 2007 05:43

Ahojda takze je to to presne tak Honzo jak to pises je tam aktualni rezim prenosu pio ale nejde to zmenit.prosim te jak odeberu sbernici v tomhle se teda vubec nevyznam.diky za trpelivost alda

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 27 dub 2007 06:23

Odinstalování
Otevřeš až do správce zařízení rozklikneš řadiče IDE ATA/ATAPI na sběrnici kde je mechanika která nečte/ nevypaluje klikni pravým myši, z rolovací nabídky vyber Odinstalovat, Potvrď dotaz "ano".
Zpětná instalace
Klik pravým na řadiče IDE ATA/ATAPI z rolovací nabídky vyber vyhledat změny v HW. Sběrnice IDE se nainstaluje zpět. Proveď kontrolu aktuálního přenosového protokolu podle návodu v předchozím přízpěvku.

PS : tento návod už tu někde je jen sem ho momentálně nedokázal najít a bo se stále učím s PC-help je to kolektivní dílo. Kolegům tímto děkuji.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

aldator
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod aldator » 01 kvě 2007 22:49

Diky Honzo za radu udalal sem to tak a je to ok zase cte kolem 5 kb/s jako drive slava.Ale stejne me laka nabidka vymenit ji za dvouvrstvou vypalovajdu kdyz sou ty ceny uz tak priznivy.Jaky s mate zkusenosti a s jakou znackou?diky Jo a rychlost cteni mechaniky se asi neda nejak zvysit ze?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 02 kvě 2007 07:43

Další zvýšení rychlosti pro zápis a čtení na vypalovací média je možno pokud to dovolí základní deska zakoupit SATA vypalovačku tato sběrnice je o hodně rychlejší než IDE. Vzhledem k tomu že HW není až zas tak moc moje silná stránka poprosil bych kolegy o doplnění.
Já osobně v tvém případě bych využil Google a něco si o problematice přečetl. Základní vysvětlení některých pojmů bych zas hledal na Wikipedii.
Bez učení to bohužel nepůjde pokud si to chceš udělat sám. Pokud máš dost peněz je možné požádat autorizovaný servis ale i tak bez základních vědomostí bych to nezkoušel leckdo se snaží prodat za každou cenu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti