Windows 7 "nenaběhnou"

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Odpovědět
andreapirlo
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24 říj 2012 00:36

Windows 7 "nenaběhnou"

Příspěvek od andreapirlo »

Dobrý večer, rád bych požádal zkušenější o radu s delikátním problémem, který mi nastal.
Vezmu to popořádku. Mám notebook Toshiba L650, OS Windows 7. Včera jsem k němu připojil přes USB mobil a celý se zasekl, po restartu už Windows nenaběhnou. Místo toho se objeví DOSovské okénko s touto cestou v hlavičce X:\windows\system32\drvload.exe. To po chvilce zmizí a vyskočí nabídka "Oprava systému". Tento nástroj ale po chvíili jen řekne, že oprava není možná. Mé další možnosti jsou Obnovit systém k datu, což napíše: OK, hotovo, ale po restartu je výsledek opět stejný, nebo "Příkazový řádek". Nouzový režim nefunguje, vede ke stejnému cíli.

Z jiného počítače jsem si stáhl a vypálil Kaspersky Rescue Disk, díky čemuž mám alespoň přístup k datům a mohu je zazálohovat, nicméně žádný virus toto neodhalilo.

Mým cílem ale přesto je zprovoznit PC bez nutnosti přeinstalace Windows. Existuje reálně taková možnost nebo mi nic jiného nezbyde?

Samozřejmě jsem něco o problému "googlil", ale nic z toho (vyjmutí baterie, odpojení od sítě a držení tlačítka On/Off na 15s ani další rady) nepomohlo.

Děkuji všem za ochotu pomoci.
Štučka
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 279
Registrován: 31 srp 2012 19:51

Re: Windows 7 "nenaběhnou"

Příspěvek od Štučka »

Zkazily se systémové soubory. Potřebujete distribuční disku Windows 7. Spustíte počitač s ním a zvolte System Recovery Options - Startup Repair.
andreapirlo
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24 říj 2012 00:36

Re: Windows 7 "nenaběhnou"

Příspěvek od andreapirlo »

Teď nevím přesně, co máte na mysli. Stáhl jsem si a vypálil Windows 7 - repair disc.iso, jenže to bylo vlastně to samé jako "Oprava systému", jen v angličtině, také to po chvíli řeklo, že oprava systému není možná. Máte na mysli toto nebo něco jiného? Děkuji
Štučka
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 279
Registrován: 31 srp 2012 19:51

Re: Windows 7 "nenaběhnou"

Příspěvek od Štučka »

Psal jste, že jste si stáhl Kaspersky Rescue Disk, ne Windows 7. Pokud ani jedno, ani druhé nepomohlo. Zkuste bootování z Hirens BootCD, který má všechný nástroje, které potřebujete pro určení chybu hardwaru a může také pomoci s vyřešením softwarový problém.
Naposledy upravil(a) Štučka dne 24 říj 2012 22:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pic
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: 05 zář 2006 13:13
Bydliště: Východní Čechy

Re: Windows 7 "nenaběhnou"

Příspěvek od Pic »

Pokud nechceš přijít o data, stáhni si CD Hiren's Boot, vypal na CD (je bootovací) a je na CD i MiniWinXP a další programy k otestování jednotlivých částí PC. Tak si můžeš na flashku (t.zv. klíčenku) stáhnout data o něž nechceš přijít. Jinak na notebooku je zpravidla i oddíl, z něhož lze spustit obnovu systému. Mrkni do manuálu k notebooku.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!
andreapirlo
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24 říj 2012 00:36

Re: Windows 7 "nenaběhnou"

Příspěvek od andreapirlo »

Děkuju za pomoc, omlouvám se, že píšu až teď, ale dřív jsem se k tomu nedostal. Vypálil jsem si ten Hiren's boot, ale chtěl bych se zeptat, jaké z jeho nástrojů byste mi doporučili použít. Jsou jich tam desítky.

Děkuju za odpověď.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Oficiální úprava Windows 11 do podoby klasických Windows (Windows 7)
    od IMB » » v Windows 11, 10, 8...
    5 Odpovědi
    36528 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ltb
  • Windows 7 - Instalace a praktická použitelnost Windows 7 v roce 2025
    od IMB » » v Windows 11, 10, 8...
    11 Odpovědi
    18739 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ltb
  • Windows key
    od AirCrew » » v Windows 11, 10, 8...
    9 Odpovědi
    16632 Zobrazení
    Poslední příspěvek od pcmaker
  • Windows 10 nenaběhne
    od behavioralista » » v Windows 11, 10, 8...
    7 Odpovědi
    9222 Zobrazení
    Poslední příspěvek od pcmaker
  • Windows 11 realtek
    od derclown » » v Windows 11, 10, 8...
    8 Odpovědi
    9759 Zobrazení
    Poslední příspěvek od derclown

Zpět na „Windows 11, 10, 8...“