Zvuk z 5.1 nejde pri prehravani filmu, hudby.
Moderátoři: Pic, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team
Zvuk z 5.1 nejde pri prehravani filmu, hudby.
Ahoj, mám repro 5.1 a při přehrávání filmu, poslechu hudby či internetovaho radia jde zvuk pouze z prednich beden. Pokud hraju hry, zvuk jde normalne 5.1 ze vsech beden. Mám integrovanou zvukovku (Gigabyte 970a-ud3), nastavene mam 5.1,OS Windows 7 64bit. Díky za rady, teda pokud mi s tim nekdo poradi! 
Re: Zvuk z 5.1 nejde pri prehravani filmu, hudby.
Vícekanálové reproduktorové systémy hrají vícekanálově pouze v případě, že přehrávaný zvuk je vícekanálový - což je zejména záležitost zvukového doprovodu k hrám. Pokud je zvuk z filmu případně přehrávaná hudba jen v dvoukanálovém provedení, hrají pouze přední reproduktory, protože pro ostatní reproduktory tam ten signál prostě není zakódovaný. U zvukových karet (některých) existují režimy, které z dvoukanálového záznamu "dopočítají" signál i pro ostatní reproduktory, s prostorovým zvukem ale výsledek nemá moc společného.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11
- Funstorm007
- Level 5

- Příspěvky: 2031
- Registrován: 09 říj 2008 18:57
Re: Zvuk z 5.1 nejde pri prehravani filmu, hudby.
Některé/kvalitní reproduktory mají tuto možnost již zabudovanou a aktivovat ji stačí stisknutím tlačítka. Pak hrajou všechny reproduktory ale jak řekl mmmartin, význam 6ti-kanálového zvuku se pak vytrácí.
-
- Podobná témata
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 0 Odpovědi
- 7071 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od extrem
-
- 3 Odpovědi
- 1920 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od cline
-
- 11 Odpovědi
- 10242 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od bulterierjirka
-
- 15 Odpovědi
- 8239 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od mateo-
-
- 5 Odpovědi
- 4410 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Zivan
