No signal z PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

cvenda
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

No signal z PC

Příspěvekod cvenda » 05 pro 2015 16:32

Mám doma starý PC který jsem měl dlouho odložený, teď když jsem ho chtěl nějak využít, zjistil jsem že mi jakýkoliv monitor ukazuje NO SIGNAL, děje se tak u všech použitých monitorů, kabelů, při zapojení kabelu do grafické karty aji do základní desky. Hledal jsem na googlu a našel pár věcí který jsem zkusil, např:
- zkontrolovat napájení CPU
- zkontrolovat tu malou baterii v základní desce, odpojit zdroj, držet tlačítko na zapnutí minutu, a znovu zapojit zdroj
- kompletně vyčistit od prachu ( nevyšilujte ale grafiku a základní desku sem opláchl ve vodě a nechal několik dní sušit :D )
- startovat PC zvlášť s každým kusem RAMky (mám 2x1gb)

CPU produkuje teplo, zjistil jsem tak po tom co jsem si spálil prst když jsem po pár sekundách zapnutého PC přiložil prst na CPU bez chladiče, tudíž napájení CPU bude v pohodě, chlazení grafiky aji CPU se rozjede, stejně tak i disk jeví aktivitu. Nazákladové desce je malinký repráček který při zapnutí specificky zapípá, teď už tedy po zapnutí nepípá, jde jen slyšet rozjetí disku a větráků. Nevím co by teda mohlo být problém. Díky za odpovědi a rady.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: No signal z PC

Příspěvekod Pic » 05 pro 2015 20:56

Škoda, že nemáš doma pračku se sušičkou - omlouvám se - vtip. Ale praní grafické karty a základní desky, to teda tady ještě nebylo. Pokud to je vtip - tak blbý. Jestliže to je míněno vážně, tak to není o nic moudřejší.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

cvenda
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: No signal z PC

Příspěvekod cvenda » 07 pro 2015 11:36

prach se dostal úplně všude a chtěl jsem to vyčistit pořádně, tak sem to vážně opláchl ve vodě a nechal to sušit dlouho abych se ujistil že tam ještě není zbytek vody který by způsobil průser, ale PC se chová úplně stejně jako před umytím, při poslední použití PC fungoval, pak asi rok byl odložený a po vytáhnutí se nechtěl zobrazit obraz, tak nevím co se na tom mohlo podělat, pak jsem již tedy zkoušel ty návody na netu, pročistit, zkusit jiné kabely a monitory, výstupy z grafiky aji základovky, ale nic nepomohlo.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: No signal z PC

Příspěvekod beather » 07 pro 2015 11:53

proplachovat vodou je teda dost krutý a nemyslím si, že moudrý..
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

cvenda
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: No signal z PC

Příspěvekod cvenda » 07 pro 2015 14:38

no jo ale uz ten PC byl podle mě v háju, chtěl sem ho pouzit v práci jako pracovní nouzovku, nic víc se v něm asi nepodělalo po tom umytí, tak nevím jak vyřešit ten výstup na monitor

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: No signal z PC

Příspěvekod zeus » 08 pro 2015 15:59

Vymenit desku. Tu koupel jsi mohl desce odpustit, ale kdyz te nezarazilo, ze neprojde POST (tedy nezapipa repracek)...
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • No signal na monitoru po nastavení RAM
    od Shashekk » 29 říj 2023 08:22 » v Problémy s hardwarem
    5
    1180
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:20
  • Wifi přestala vysílat signal, ale Ethernet kabel jede
    od sicker » 17 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    974
    od sicker Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 15:43

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fl1ck, petr22 a 16 hostů