Sdílení dokumentu

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Pepa8
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sdílení dokumentu

Příspěvekod Pepa8 » 10 črc 2015 09:31

Ahoj. Řeším problém se sdílením excelovského souboru. Chtěl bych ho mít někde na netu tak aby ho třeba pět lidí mohlo upravovat ( myslím tím, že by se mezi nima synchronizoval ). To je v pohodě...to sem udělal přes Dropbox. Ale potom bych potřeboval, aby byl k dokumentu přístup pro další lidi, kteří by si mohli dokument jen prohlížet, bez práv editace. V cloudu je ten problém, že když teda pošlu danému člověku odkaz, ve kterém si může jen prohlížet tak má pořád možnost si ho stáhnout k sobě do PC a editovat tímhle způsobem. Ikdyž už se teda změna na cloudu neprojeví.

Jde mi hlavně o to, aby ten člověk, co by měl mít právo jen prohlížet, si to tímto způsobem nestáhl do počítače, tam to upravil...vytikl a pak by přišel a...ne ne ne....takhle to tam bylo, podívejte se mám to tady vytisklé a netvrdil mi, že sem tu jím přidanou hodnotu smazal.

Špatně se to vysvětluje, ale třeba někdo pochopí a poradí :D
Díky :)

edit: řešilo by to, kdyby šlo na dropboxu zakázat stažení dokumentu. Jde to?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53635
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílení dokumentu

Příspěvekod petr22 » 10 črc 2015 09:52

Obavam se ze stazeni dokumentu zakazat nemuzes, protoze pro otevreni je nutne ten dokument stahnout.

Jedina moznost co me napada je dokument zamknout pro upravy primo v Excelu, takze kdo bude chtit provest zmenu, musi zadat heslo.

Pepa8
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sdílení dokumentu

Příspěvekod Pepa8 » 10 črc 2015 11:08

No dropbox dokáže offisáckej dokument zobrazit přímo na stránkách, takže online náhled funguje a není třeba stohovat.. Zamykání mě taky napadlo. Asi to budu muset řešit tak.

/edit: když uzamknu celý sešit, tak už se mi neukáže online náhled a po stažení chce heslo...takže přes tohle číst nejde. Jediná možnost je potom zamknout list nebo sešit na heslo, ale s tím, že při každém zavření dokumentu musím opět soubor zamknout, což je ale otravný. :-(
Naposledy upravil(a) Pepa8 dne 10 črc 2015 11:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílení dokumentu

Příspěvekod atari » 10 črc 2015 11:09

Někde jsem četl, že Open Office ignorují heslo excelu pro přístup do maker. Takže doporučuji vyzkoušet.

edit: ještě mě napadlo trochu pracnější řešení. Převést to vždy do pdf a zveřejnit.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53635
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílení dokumentu

Příspěvekod petr22 » 10 črc 2015 11:28

Open Office obecne ignoruje vse, co nepodporuje - vcetne maker a skriptu, takze naprostou vetsinu dokumentu nezobrazi korektne nebo toho vetsina nefunguje.

Pepa8
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sdílení dokumentu

Příspěvekod Pepa8 » 10 črc 2015 14:05

atari píše:edit: ještě mě napadlo trochu pracnější řešení. Převést to vždy do pdf a zveřejnit.

To je dobrej nápad, leč jak říkáš pracnej. Mění si to třeba třikrát za den. Mě by to nevadilo, ale je to stížení pro ty ostatní co to budou editovat.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílení dokumentu

Příspěvekod atari » 10 črc 2015 14:20

Pak existuje něco co se jmenuje VBA, kde lze naprogramovat export do pdf a uložení (nemám to ověřené, ale předpokládám). Lze to udělat i tak, že se to provede automaticky při zavření dokumnetu.
Takže by se pro Tebe ani pro ty ostatní nic neměnilo. Jenom by dali uložit (tak jak to dělají dosud) a akorát by to uložení trvalo o několik sekund déle.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53635
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílení dokumentu

Příspěvekod petr22 » 10 črc 2015 14:27

PDF jde exportovat automaticky skriptem primo na serveru, treba pres FreePDF.

Tzn k XLSX dokumentu by mohli jen editori a ostatnbi by meli to PDF co by se vzdy vyexportovalo po zmene v XLSX.

Pepa8
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sdílení dokumentu

Příspěvekod Pepa8 » 14 črc 2015 07:45

Kouknu na to, díky :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host