Multimediální síťové řešení

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Marena.net
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Multimediální síťové řešení

Příspěvekod Marena.net » 19 led 2015 19:55

Dobrý den,

tak otázku multimediálního centra jsem už vyřešil, teď bych rád znal Váš názor na mé síťové řešení. Pište, cokoliv Vás napadne: vyměnění jednotlivých prvků (v podobné cenové kategorii) za lepší, otázka bezpečnosti, apod.
Od poskytovatele dostanu WAN linku, kterou napojím (ať už rovnou nebo nejdříve před modem, pokud to třeba přitáhnou coaxem) do tohoto AP s 4portovým GigEth switchem: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400872Z90UBSO1
Do switche připojím:
-Cloudové úložiště: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400872YI0002F2A - toto zařízení pro mne nejvíce ožehavé, protože mi sice přijde, že nabízí dobrý poměr cena/výkon, ovšem nevím, zda bude dostatečně využívat gigové sítě. Toto zařízení chci pro přístup k datům odkudkoliv z veřejného internetu (takže by mne zajímala otázka bezpečnosti, jestli firewall na AP bude stačit + heslo pro přístup k datům), hodilo by se streamování filmů (což by s touhle bednou mohlo jít skrze dedikovanou aplikaci, nevím, co by se dalo použít z veřejného sektoru s něčím "vlastním") a dále přehravání filmů přes mult. centru do televize (centrum bude mít velice omezenou kapacitu, takže rovnou přes sběrnici do grafiky)
-Multimediální centrum (based on Windows, mnou složené HTPC) - k němu bude připojená televize přes HDMI
-nějaký switch v případě LAN párty či jiné potřeby

Jakýkoliv komentář vítán, chtěl bych vědět, jestli to dává smysl, jestli je v tom nějaká chybka, jestli by něco nešlo udělat lépe.
Děkuji!

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multimediální síťové řešení

Příspěvekod ITCrowd » 20 led 2015 09:21

zda bude dostatečně využívat gigové sítě.

To nevím co si pod tím představuješ.
firewall na AP bude stačit + heslo pro přístup k datům

Firewall na routeru chrání vnitřní síť. Heslo pro přístup je povinností.
hodilo by se streamování filmů

to by podle specifikací ten WD měl umět. Jak a jakou aplikací netuším.
přehravání filmů přes mult. centru do televize

Otázkou je co máš za TV. Pokud TV umí DLNA, pak multimediální centrum nepotřebuješ.
nějaký switch v případě LAN párty či jiné potřeby

Prostě slušný gigabitový switch. Počet portů si zvol sám.
Co bys měl zjistit:
- jestli máš veřejnou IP adresu (bez ní cloud pravděpodobně chodit nebude)
- samotný cloud je nebezpečná věc a díra do systému, většinou to spolupracuje s nějakými stránkami výrobce, takže on může sledovat kdo co a kam se stahuje. Zabezpečení je závislé na napsané aplikaci. Osobně preferuji SFTP (FTPS), kde si vše můžeš zvolit sám a nikdo ti do toho nevidí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router na SIM nebo jiné řešení
    od Luis » 03 čer 2023 19:38 » v Sítě - hardware
    8
    1814
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 čer 2023 19:07
  • Excel 2010 - věc, co asi nemá řešení... Příloha(y)
    od Story-Long » 10 srp 2023 15:30 » v Kancelářské balíky
    0
    1561
    od Story-Long Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 15:30
  • Multimediální klávesy na klávesnici win 11
    od BigSandy » 16 pro 2023 09:22 » v Problémy s hardwarem
    4
    725
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    16 pro 2023 16:14

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů