Antivir

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Pejo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 178
Registrován: duben 14
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Antivir

Příspěvekod Pejo » 03 kvě 2024 16:34

Mám Avast a jsem s ním spokojen a jiný nechci. Je free. Začínal jsem s ním na Windows XP v roce 2005
Naposledy upravil(a) Pejo dne 03 kvě 2024 17:06, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43064
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod jaro3 » 03 kvě 2024 16:46

No, to nám nemusíš hlásit.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7361
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod faraon » 03 kvě 2024 18:51

Společnost Avast Software dostala od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) pokutu 351 milionů korun za neoprávněné zpracování údajů o uživatelích jejího antivirového programu. Podle úřadu firma po část roku 2019 předávala společnosti Jumpshot některé údaje o přibližně 100 milionech uživatelů, které nebyly anonymizované. V tiskové zprávě to v pondělí uvedl ÚOOÚ. Pokuta je pravomocná.
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-pokuta-pro-avast-40467963

Jenom jeden z dlouhé řady nekončících problémů. A znám lidi kteří s ním v poslední době dost nasraní definitivně skončili, po stupňujícím se tlaku a dokonce krádeži peněz z účtu.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Pejo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 178
Registrován: duben 14
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod Pejo » 03 kvě 2024 19:02

Jim to je jedno, mají miliardy

Dodatečně přidáno po 6 minutách 36 vteřinách:
https://archiv.hn.cz/c1-66951980-prodej ... ky-miliard

Dodatečně přidáno po 8 minutách 4 vteřinách:
Sto miliónů je pro ně pakatel

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8734
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod richchie » 03 kvě 2024 19:12

A co ti vyhovuje na antiviru,který produkuje kvanta reklam ke koupi,často i spoustu nabízených ovladačů,které jsou i deset let staré,neskutečně spomaluje pc a občas dochází i zamrzání určitých stránek v prohlížeči.Firewall jsem radši nezkoušel,protože přístup ke všemu jsem tomuhle softu nesvěřil.Spousta falešných poplachů,ale hlavně,že to sype.

Uživatelský avatar
Pejo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 178
Registrován: duben 14
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod Pejo » 03 kvě 2024 19:15

Já s ním problém nemám, jinak bych ho nepoužíval

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8734
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod richchie » 03 kvě 2024 19:24

Já ti to neberu.Si ho užij a používej ke své spokojenosti.

Uživatelský avatar
Pejo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 178
Registrován: duben 14
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod Pejo » 03 kvě 2024 19:27

Děkuji

Stenatko
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod Stenatko » 03 kvě 2024 19:35

Kdysi manžel AVAST také používal, také free verzi než jednou došlo k tomu, že ne nb zaviroval a na monitoru naskočila rudá obrazovka s nápisem, že pc byl zavirován a pokud bude zaplacena licence na AVAST bude pc odvirováno. Manžel nb reinstaloval a vyměnil antivir s tím, že nadšencům nad free antivirem AVAST na Stahuj.cz napsal, že tenhle antivir je spíš vir, jak antivir, protože ten má zabránit virům ve vstupu a ne, že je tam stahuje z celého internetu, pustí je do nb a pak vyděračsky chce za odvirování zaplatit. Navíc nemá firewall, který je nutno přikoupit, takže jeden neví s kým pc komunikuje a že komunikuje, to komunikuje, už v okamžiku stahování začne z pc odesílat data. Na to mi stačí samotné Windows, nepotřebuji na to ještě antivir.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8734
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod richchie » 03 kvě 2024 19:48

Pejo píše:Děkuji

Nemáš zač.U mě je to jednoduché-jsem stará škola a razím jednoduchou věc a to,že výrobek,který potřebuje reklamu tak většinou za nic nestojí a naopak kvalitní výrobek si svého kupce najde i bez reklamy.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 59 vteřinách:
Stenatko píše:Kdysi manžel AVAST také používal, také free verzi než jednou došlo k tomu, že ne nb zaviroval a na monitoru naskočila rudá obrazovka s nápisem, že pc byl zavirován a pokud bude zaplacena licence na AVAST bude pc odvirováno. Manžel nb reinstaloval a vyměnil antivir s tím, že nadšencům nad free antivirem AVAST na Stahuj.cz napsal, že tenhle antivir je spíš vir, jak antivir, protože ten má zabránit virům ve vstupu a ne, že je tam stahuje z celého internetu, pustí je do nb a pak vyděračsky chce za odvirování zaplatit. Navíc nemá firewall, který je nutno přikoupit, takže jeden neví s kým pc komunikuje a že komunikuje, to komunikuje, už v okamžiku stahování začne z pc odesílat data. Na to mi stačí samotné Windows, nepotřebuji na to ještě antivir.


firewall už i free verze obsahuje,ale to jsem při zkoušení nepokoušel.Na free používání pokud není security tak stačí fireall windows s touhle nadstavbou-
https://www.binisoft.org/wfc

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53709
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod petr22 » 03 kvě 2024 22:12

On ten prvni prispevek byl puvodne na konci rok stareho vlakna o tom, jaky se doporucuje pouzit antivir.

Takhle samostatne nedava smysl.

Avast je jeden z antiviru, ktery se vylozene neosvedcil. Na to se ovsem prijde jen kdyz je nejaky prusvih.
Kazdy bude logicky doporucovat co pouziva - jenze kdyz neni virova naklaza, tak "dostacuje" jakykoliv antivir.

Uživatelský avatar
Pejo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 178
Registrován: duben 14
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir

Příspěvekod Pejo » 04 kvě 2024 13:29

Reklamy jsou všude. Zdroj peněz


Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti