AMD ATHLON 64 X2 7750+

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

AMD ATHLON 64 X2 7750+

Příspěvekod kropovez » 08 pro 2012 16:29

Ahoj,
vlastním tento procesor a mám na něj pár dotazů.
Chtěl bych se zeptat jaká je ideální teplota tohoto procesoru. Když jsem totiž zapl programy na měření teploty po sestavení pc, tak jsem tomu nechtěl věřit, zda to vůbec ukazuje zprávně. Když jsem pc stavěl, dával jsem na něj celkem velké množství teplovodivé pasty. Chladič je tam asi originální, kupoval jsem ho z bazaru a vím že na AMD se dávaly celkem velké chladiče. Běží na originálních 2.7GHz. Jenže ty teploty: na jádrech v klidu 17°, na obouch úplně stejně, s tím jsem se taky ještě nesetkal, byl jsem zvyklý, že každé jádro se minimálně o 2 stupně lišilo od ostatních. Při zátěži na 5 minut v OCCT jsem se vyšplhal na 33°C(obě jádra znovu stejně), s tím, že větrák nejel určitě na plný výkon. Teplota v místnosti je 19-21°C. Teploty jsem měřil v coretempu i v OCCT. Jestli je to opravdu možné, tak můžu být určitě spokojen a dokonce bych se pustil do taktování. Nevíte jaké je maximální napětí pro tento procesor? A někde jsem četl, že u nějakých AMD procesorů se dá odemknout další jádro. Týká se to i tohodle? Díky.
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"

Reklama
Wordstar14
Level 3
Level 3
Příspěvky: 461
Registrován: září 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: AMD ATHLON 64 X2 7750+

Příspěvekod Wordstar14 » 08 pro 2012 16:37

Ja by som povedal, ze tam budes mat nieco spatne. Okolita teplota bude urcite vyssia ako 17 stupnov, takze aj studeny PC bude mat vyssiu teplotu ako 17 stupnov, inak by si mohol povedat ze to mas chladnicku a vypnutim pocitaca ti to teplotu v miestnosti ochladzuje.
Pravdepodobne software ktory kontroluje teplotu ju zabudol vynasobit koeficientom 2x.

Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD ATHLON 64 X2 7750+

Příspěvekod kropovez » 08 pro 2012 17:50

Tak se omlouvám. Teď jsem zkusil najed do biosu. Teplota začíná sice na 17 stupních, ale asi po 10 minutách se vyšplhá na 37-38°C a tam zůstane. A jak je to teda s tím taktováním a odemčení více jader?
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD ATHLON 64 X2 7750+

Příspěvekod Petison » 08 pro 2012 18:00

Pokud máš tento ve verzi black http://www.czc.cz/amd-athlon-64-x2-7750 ... 70/produkt
tak ho lehce přetaktuješ zvednutím násobiče.Odemknout na více jader nepůjde.


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti