Napetí v USB

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jet
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 128
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Napetí v USB

Příspěvekod jet » 14 lis 2012 17:14

Ahoj nevite nekdo jak by se dalo zvisit napeti v usb portech na celnim panelu caseu? Ty porty me proste nicej nepripojim do nich poradne ani externi hdd. Kdyz ho zapojim do zadniho portu tak v pohode ale kdyz do predniho tak jen cvaka a neroztoci se. Proto bych rad zkusil zvysit napeti v prednich portech.
Diky za rady

PS.Aktivni hub je reseni ale neplanuji ho :)

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23610
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napetí v USB

Příspěvekod ITCrowd » 14 lis 2012 17:21

Problém není v napětí, ale v proudu a ve tvém externím hdd. Specifikace USB je naprosto daná - 5V, 0.5A. Pro větší žrouty si můžeš koupit tzv. Y kabel USB. http://www.czc.cz/premiumcord-usb-2-0-n ... 66/produkt
To že deska vzadu zvládne víc je celkem častý jev, ale přetěžování portů rozhodně není v pořádku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

jet
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 128
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napetí v USB

Příspěvekod jet » 14 lis 2012 17:37

Jojo tento kabel uz mam ale i kdyz na celnim panelu zapojim oba porty tak ma disk co delat aby se nacetl. Pritom v zadnim portu se rozjede jiz pri zapojeni jednoho kabelu bez problemu

Uživatelský avatar
satam
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2347
Registrován: červen 12
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napetí v USB

Příspěvekod satam » 14 lis 2012 17:39

Nejsou všechny USB porty 5V/500mA, možná máš přední porty 5V/100mA a pak se nemůžeš divit. Ale já to odtud nezjistím.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

jet
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 128
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napetí v USB

Příspěvekod jet » 14 lis 2012 17:42

A ja to odsud taky nezjistim protoze nevim jak :)) Poradis, navedes? :)

Uživatelský avatar
satam
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2347
Registrován: červen 12
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napetí v USB

Příspěvekod satam » 14 lis 2012 17:48

Zjisti si, co máš za MB - základní desku, najdi si k ní přes google manuál a když budeš mít trochu štěstí, tak v tom manuálu najdeš specifikaci zadních USB portů a konektoru na přední USB porty. Jinou možnost nevidím, teda kromě toho, že vezmeš nějaký USB spotřebič, který "žere" cca 300mA a zapojíš ho dopředu a dozadu. když vzadu půjde a vpředu ne, je jasno.
Teď mě napadlo - zkus zjistit štítkovou spotřebu toho Tvého HDD, podle mě by měla být někde kolem těch hraničních 500mA a pak je to v podstatě jasné. Přesto bych to ověřil v tom manuálu.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23610
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napetí v USB

Příspěvekod ITCrowd » 14 lis 2012 17:49

Hlavně nic neměř a nenech se navádět satamem, kterej už donutil běhat s měřákem kdekoho.. Ještě by sis ty porty mohl odpálit, v horším případě i desku. A i kdyby ne, tak stejně nic nezměníš. Pokud tvůj exterák umožňuje připojení externího zdroje, máš vyhráno. Jinak ti nezbyde, než připojovat dozadu.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 14 lis 2012 17:51, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
satam
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2347
Registrován: červen 12
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napetí v USB

Příspěvekod satam » 14 lis 2012 17:50

2ITCrowd: Přečti si prosím, co píšu a navážej se chvíli do někoho jiného. Nejsem na to zvědavý.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23610
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napetí v USB

Příspěvekod ITCrowd » 14 lis 2012 18:32

/OT 2satam: Čtu velmi pozorně co píšeš. Tohle fórum obsahuje v názvu slovo help. Tzn. pomoc. Tvoje rady jsou tak zavádějící, že buď to uživatele něco stojí, nebo něco zničí, dokonce hrozí i úraz el. proudem. Do doby, než budou tvé rady skutečně fundované a správné (případně až aspoň poznáš rozdíl mezi střídavým a stejnosměrným proudem), jsem morálně povinován před některými tvými nesmysly uživatele varovat. Je mi opravdu líto, že to považuješ za navážení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti