Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat. Vyřešeno

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

fifato
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.  Vyřešeno

Příspěvekod fifato » 06 čer 2012 14:42

Dobrý den, postupně se chystám přetaktovat CPU, protože spoustu her můj HW zvládá perfektně, až na procesor, který potom způsobí to, že i když vše ostatní je výborné, on mi to pokazí. Tak jsem se rozhodl s tím zkoncovat, už mě to štvalo. Rozhodl jsem se přetaktovat CPU.
Mám AMD, je to jednojádrový procesor, 1.6 Ghz. Už to mám promyšlené, jenže co když to základní deska prostě už nezvládne? Co se může stát? Poškodí mi to něco, nebo se mi to prostě nepodaří přetaktovat? Naštěstí mám jeden starý pc na kterém můžu experimentovat.
Moc děkuji za odpovědi :wink:

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10927
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.

Příspěvekod zeus » 06 čer 2012 16:33

Pokud to neprezenes s napajenim jednotlivych soucasti a budes dobre chladit, HW nemuzes poskodit, jen to bude nestabilni, prip. to nenabehne vubec.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Arcas
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.

Příspěvekod Arcas » 06 čer 2012 16:35

To chceš ždímat procesor s 1.6 GHz? TO radši koupit nový počítač protože jestli je v základním taktu 1.6 tak ho moc nevylepšíš...

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.

Příspěvekod Marfy » 06 čer 2012 16:38

Jakou máš vlastně sestavu? Pokud se bavíme o nějakém 1,6Ghz Sempronu,tak se o to ani nepokoušej.Výkonější starší procesory seženeš za pár stovek stovek.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

fifato
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.

Příspěvekod fifato » 06 čer 2012 20:01

Pravda, plánuji že brzo koupím nový počítač. Jenže teď mě čeká řada jiných věcí a tak pc počká, to já jenom tak. Ale já radší asi taktovat nebudu, protože mám problémy ještě s větráčkem... To chce počkat na nové železo, to už mám promyšlené, bude mít 3.4 ghz, že by se mi podařil potom překonat světový rekord? :D :D ( WR byl z 3.2 ghz na 8.25 :o ale chaldili dusíkem, což není obyčejný předmět v obýváku...) ale zpátky k tématu. Takže to nemá cenu, ty hry se stejně rozjedou, akorát halt Long Loading a někdy lag. Nejsem žádný člověk co hry potřebuje, takže to nějakou tu dobu vydržím. Specifikace mého pc je zatím nemožná ( jen do pátku ), teď píši ze starého křáápu.

Arcas
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.

Příspěvekod Arcas » 06 čer 2012 20:04

No já si koupil tento PC (Sestava na mém profilu) za 10630 na aukru i s dopravou, což není nejhorší. A nejlepší je, že to byl fungl nový PC :-)

fifato
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.

Příspěvekod fifato » 06 čer 2012 20:11

Arcas, trochu tě i lituju protože ten muj stojí 7000,- a to má 2gb Grafku, HDD 1 tera, procesor INTEL ( moje podmínka, nesmí být AMD ) takt 3.4 ghz
A to si kupoval sám pc ve 13 letech? Za svůj věk se nestyď ale to tě rodiče nechali? No ale tak to píšeš že sis ho koupil ty...
Naposledy upravil(a) fifato dne 06 čer 2012 20:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
shutterCZE
Level 3
Level 3
Příspěvky: 449
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.

Příspěvekod shutterCZE » 06 čer 2012 20:18

Ale jakou 2gb grafiku prosímtě ? 2 GB je údaj o paměti ..neříká nic o výkonu grafiky pokud je ta tvoje nějakej shit 2 GB tak ji do kapsy strčí i nějáka 256 MB grafika..procesor intel ? jaký ? Kolik jader ? Pokud je X2 a má takt 3,4 GHz tak má pořád Arcas lepší.. HDD 1 Tera ? Za 7000 ? CO tam je za zdroj ? Nevím jak se vešli s cenou do 7k , ale kvalita to nebude s tím nepočítej ...Arcase určitě litovat nemusíš protože PC za 7k na hry prostě nebude.

fifato
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.

Příspěvekod fifato » 06 čer 2012 20:19

Myslel jsem kapacitu Grafické karty.

--- Doplnění předchozího příspěvku (06 Čer 2012 20:20) ---

Procesor 4 jádra.

--- Doplnění předchozího příspěvku (06 Čer 2012 20:22) ---

Kvalitu mám velmi dobře prověřenou od mnoha zákazníků a lidí. Proč by měla být Grafika s kapacitou 2gb shit? Vždyť dneska některým hrám stačí i půl gb.

Arcas
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.

Příspěvekod Arcas » 06 čer 2012 20:23

fifato píše:Arcas, trochu tě i lituju protože ten muj stojí 7000,- a to má 2gb Grafku, HDD 1 tera, procesor INTEL ( moje podmínka, nesmí být AMD ) takt 3.4 ghz
A to si kupoval sám pc ve 13 letech? Za svůj věk se nestyď ale to tě rodiče nechali? No ale tak to píšeš že sis ho koupil ty...



Koupila to mamka na svůj účet, radil mi strýc - PC odborník :D

Uživatelský avatar
shutterCZE
Level 3
Level 3
Příspěvky: 449
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chci přetaktovat CPU, jenže MBoard asi nebude zvládat.

Příspěvekod shutterCZE » 06 čer 2012 22:01

No protože u grafiky jde nejvíce o takty pamětí , takty jádra , propustnost pamětí a taky šírká sběrnice.Pokud je to integrovaná Intel HD a viděl jsem že má 1 GB .. a nic na ní nerozjedeš.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaké náležitosti by měl splňovat software, když ho chci „vydat“?
    od Grander » 27 čer 2023 16:25 » v Programování a tvorba webu
    4
    1891
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 22:34

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů