Jak zvýšit výkon mého noťasu?

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jak zvýšit výkon mého noťasu?

Příspěvekod trefort » 03 kvě 2012 16:08

Zdravím,

mám HP ProBook 4510s (tuhle konfiguraci http://www.alza.cz/hp-probook-4510s-d126777.htm ). Mám problém s tím, že se nějak začal přehřívat. Žádnou podložku nepoužívám, strčil jsem tam pod něj teď dvě víčka od petlahve :D
Myslím si, že i kvůli tomu přehřívání ztrácí výkon. Hraju na tom FIFU 12 online a někdy se to fakt nedá, obzvláště, pokud ve hře prší, tak se to pořád lehce seká a notebook topí ještě více nahlas než elektrický přímotop, co mám v pokoji.
Potřeboval bych zjistit, jak bych mohl docílit toho, aby se mi hra nesekala? S tím možná souvisí i to odstranění přehřívání. Vím, že ale na zvýšení výkonu PC je i různý soft, ale vůbec se v tom nevyznám. Na té fifě jsem snížil rozlišení na nějakých 1024*700 a plynulost hry se zlepšila, ale pořád to není dobré.

Dokázal by někdo poradit, pokud to jde, jak mám alespoň ještě o trochu zvýšit výkon noťasu, aby mi ta fifa jela plynuleji? Je mi úplně jedno, jak to bude vypadat graficky, ale hlavně, ať se to neseká.


Díky
Můj podpis je šedý...

Reklama
-Tomas-
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 344
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak zvýšit výkon mého noťasu?

Příspěvekod -Tomas- » 03 kvě 2012 16:39

Začal bych vyčištěním PC od prachu

Uživatelský avatar
Spooner
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 982
Registrován: srpen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zvýšit výkon mého noťasu?

Příspěvekod Spooner » 03 kvě 2012 16:58

A jelo ti to nekdy vubec plynule na tom ntb?Jestli ne tak to neutahne proste,samozrejme muzes taktovat pro lepsi vykon,ale opet vetsi teploty a bude ti to vic zrat baterku.
AMD Phenom X4 955 3,7GHz,2x4GB-DDR3 Kingston Hyper-X 1600MHz + 1xDDR3 4GB Corsair Vengeance 1866MHz,
MSI GTX 950-2G,Gigabyte 790XTA-UD4,Seagate Barracuda 1TB,Seasonic 620W bronze,CM 212+ (2xfan),Roccat Kone+,Roccat Kave 5.1,Roccat Alumic,
LG 27" M2752D-PZ

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zvýšit výkon mého noťasu?

Příspěvekod Orcus » 03 kvě 2012 17:01

Taktovat notebook? To je blbost. Notebooky maj dimenzovaný chlazení na danej výkon. Taktováním si nepomůžeš, ale naopak uškodíš.
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

Uživatelský avatar
Spooner
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 982
Registrován: srpen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zvýšit výkon mého noťasu?

Příspěvekod Spooner » 03 kvě 2012 17:03

Proc by ne?Taktez jsem taktoval cpu+gpu u Ntb,vzdy kdyz jsem chtel hrat nastavil jsem dane takty a jeste pridal otacky na chlazeni a nic se snim nestalo,ale jestli ma on uz ted problemy s teplotama tak bych to nedelal,ale jak rikal Tomas,urcite vycistit prvne.
AMD Phenom X4 955 3,7GHz,2x4GB-DDR3 Kingston Hyper-X 1600MHz + 1xDDR3 4GB Corsair Vengeance 1866MHz,
MSI GTX 950-2G,Gigabyte 790XTA-UD4,Seagate Barracuda 1TB,Seasonic 620W bronze,CM 212+ (2xfan),Roccat Kone+,Roccat Kave 5.1,Roccat Alumic,
LG 27" M2752D-PZ

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak zvýšit výkon mého noťasu?

Příspěvekod trefort » 03 kvě 2012 17:08

Spooner píše:A jelo ti to nekdy vubec plynule na tom ntb?Jestli ne tak to neutahne proste,samozrejme muzes taktovat pro lepsi vykon,ale opet vetsi teploty a bude ti to vic zrat baterku.


Jj, když jsem dříve snížil detaily, jelo to v pohodě, ale teď už se to seká...Disk jsem formátoval nedávno a instaloval jsem i WIN znovu. Jinak baterka už je asi sežraná. Nedávno se ze dne na den snížila výdrž tak o 40% dolů
Můj podpis je šedý...

Uživatelský avatar
Spooner
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 982
Registrován: srpen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zvýšit výkon mého noťasu?

Příspěvekod Spooner » 03 kvě 2012 17:12

No,tak nakou udrzbu udelej,vycistit od prachu,antivirem to projet,promazat spatne registry,HiJackThis sem klidne hod,koukni se jesli nemas spusteno moc procesu,aktualizuj cely ntb a GK taktez.
AMD Phenom X4 955 3,7GHz,2x4GB-DDR3 Kingston Hyper-X 1600MHz + 1xDDR3 4GB Corsair Vengeance 1866MHz,
MSI GTX 950-2G,Gigabyte 790XTA-UD4,Seagate Barracuda 1TB,Seasonic 620W bronze,CM 212+ (2xfan),Roccat Kone+,Roccat Kave 5.1,Roccat Alumic,
LG 27" M2752D-PZ


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti