Jak snížit frekvenci HT Vyřešeno

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Moony
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 935
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak snížit frekvenci HT

Příspěvekod Moony » 16 úno 2012 21:26

Na internetu jsem viděl video, ale bylo to myslím AMD X2 250 a tam borec ukazoval, jak dal jádro na 4 GHz.

Udělal to tak, že v BIOSU (ten model co mám), tak dal CPU Overclocking Manual na 266 MHz a Multiplier na 15. To jsem zkusil a nenaběhl mi BIOS, tak jsem to zresetnul a obnovil ho do původního nastavení.
Krom toho, hned pod tou položkou by jsi měl mít Hyper Transport něco, tak tam to zkusit nastavit.

Máš dobrý, zůstávám stále na 3,1. Krom toho, nač kompl využíváš?
MSI B450 A-PRO MAX, Seasonic S12II 500 W, AMD Ryzen 2600 3,4 GHz, 8 GB Kingston DDR4 3200 MHz, Asus Radeon RX 5500 OC 8 GB, Kingston SSD 250 GB, Windows 10 64bit, case Thermaltake Matrix, Arctic Freezer 33 + 2x Arctic PWM 140 mm

Reklama
Fílek
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1413
Registrován: srpen 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak snížit frekvenci HT

Příspěvekod Fílek » 16 úno 2012 22:17

Kozomelče, možná by jsi mohl říct, že jsou ty body v benchmarku z cpubenchmark.net a ne jenom bodů.
Dovolím si odpovědět za něj - natáčení her a renderování - docela velká zátěž pro dualcore ;)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28587
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak snížit frekvenci HT

Příspěvekod Martab » 17 úno 2012 08:27

Moony píše:Na internetu jsem viděl video, ale bylo to myslím AMD X2 250 a tam borec ukazoval, jak dal jádro na 4 GHz.

Udělal to tak, že v BIOSU (ten model co mám), tak dal CPU Overclocking Manual na 266 MHz a Multiplier na 15. To jsem zkusil a nenaběhl mi BIOS, tak jsem to zresetnul a obnovil ho do původního nastavení.
Krom toho, hned pod tou položkou by jsi měl mít Hyper Transport něco, tak tam to zkusit nastavit.

Máš dobrý, zůstávám stále na 3,1. Krom toho, nač kompl využíváš?


Víš on asi zvedal napětí a hrál si z děličkama, ono 4GHz je pro AMD Athlon X2 už celkem dost (daj to jenom ty lepší kusy)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti