uprava all in one vodnika

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Karrex » 09 kvě 2016 14:14

Tak s 1200ot. je to nic. Má jede na 4400ot - Laing.

Právě, proto jsou dle mého lepší řešení, než šudlit všechno do sebe a doufat, že je to dobře. Navíc jak jsem psal, sensor je jen omotaný okolo víceméně jenom prodlužovací fitinky, což nikdy nemůže dát tak přesné teploty, jako kterýkoliv plug.

Ty hadice nejsou moje, ale zjišťoval jsem to snad měsíc, zda je to opravdu tak a ano je. Toto srovnání je zrovna s destilkou + nuke + Mayhem modrá barva, takže nejlepší možná kombinace, mimo připravenou kapalinu. Oboje jsou po 4 měsících ve stejném okruhu. Proto má Primochill takové doporučení. Ten Masterkleer je známý tím, že to dělá i bez barvy. Na overclocku to potvrzuje mnoho lidí.
Tygon někomu začal dokonce i po 2 týdnech. Proto nejedu nic mimo Primochillu, jsou kvalitní, ohebné, nemají potisk. Vzal jsem od nich rovnou i expu.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Reklama
Uživatelský avatar
Soldner
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: květen 16
Bydliště: Jedovnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Soldner » 09 kvě 2016 17:58

Těch 1200 neni maximum, je to zhruba na polovině, ale z mýho hlediska byla lepsí ta co mám, protože není tak rozmerná jako Laing s topem a do mé skříně se líp vešla.

Odesláno z Magického pidičtverečku E5823
CPU: Intel i5 2500K | MB: Asus Maximus V Formula | GPU: Asus Strix R9 390 OC 8GB | RAM: Kingston Savage 2x8GB | PSU: Enermax Platimax 850W | SysSSD: Samsung SSD 840 PRO Series | Keyboard: Trust Easy Scroll Silverline | Mouse: A4Tech XL-740K + Asus ROG SICA | Case: Sharkoon Scorpio 2000 | Monitor: ASUS MG248+LG L226W+Benq FP94VW | Water cooling CPU+GPU+MB

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Karrex » 09 kvě 2016 18:06

Z tvého možná ano, ale jinak Laing jsou tvrdší pumpy, což zrovna u Formul, pokud na ní nemáš EK bloky, jsou lepší variantou.

Dál myslím počkáme na zakladatele a nebudeme mu to tu spamovat.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
sequencer
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod sequencer » 09 kvě 2016 19:37

Chlapy dik moc za rady. Pouvazoval jsem a vymenim to cele. Vzal bych nize uvedene komponenty.

Radiator jsem vybral jiny s vetsi tloustkou:
Alphacool NexXxoS Xtreme II rev2 (45mm) : http://www.alphacool.cz/produkt/Alphaco ... _rev2.html

Pumpu vezmu EK-DCP 4.0 PWM.. koukal jsem na specifikace a kdyz si vezmu pomer cena /vykon tak mi pripada jako jasna volba.
EK-DCP 4.0 PWM prutok 800L/h, hlučnost: 24.5 dB, Vytlak 4.0m(cena 1660,-) ,
Laing DDC-1T Plus prutok 600L/h, hlucnost 24 - 26 dB, vytlak 4,7m (cena 2400,-)
MTBF obou je stejna

teplomer vezmu ten Aqua Computer Thermometer 1/4" Pass-Through. Odchylka mereni sice bude, ale s tou se da pracovat/pocitat :-)
http://www.alphacool.cz/produkt/Aqua_Co ... rough.html

Blok bych vzal EK Water Blocks EK-Supremacy MX Intel
http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Wate ... 0106070603

hadice tedy radite ktere? Nebudu potrebovat nejakou extremni delku kdyz jde jen o CPU okruh, tak ze tech par korun navic za lepsi hadice me uz asi nevytrhne ;-)

fitinky (snad jsem nasel ty spravne)
http://www.alphacool.cz/produkt/Sroub_1 ... 1=01060310

expanzku Alphacool Cape Corp Coolplex Pro 10 LT
http://www.alphacool.cz/produkt/Alphaco ... 10_LT.html

co kapalina? poradíte mi? Koukal jsem na tuhle hotovou smes. Z michani mam trochu obavy :-) :
http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Wate ... 1=01060502

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Karrex » 09 kvě 2016 20:08

Popořadě...

Neodpověděl jsi, kde ten radiátor bude? Vleze se ti tam 45mm?

Specifikace pump ti neřeknou vůbec nic, budu citovat majitele alphacool.cz:
► Zobrazit spoiler


Pokud ti výkon toho bloku stačí, tak si ho vem, rozdíl mezi nejvyššími modely bude kolem 3-4°C ve výsledné teplotě CPU. Hadice ti budou stačit 2-3m (podle velikosti skříně). Vzal bych Primochill LRT.
KAŽDOPÁDNĚ ber barevné hadice, nepřeju ti čistit bloky od barvy.

Fitinky jsou to nejlevnější, to je na tobě.

Expanzku zvol takovou, která má pro tvou skříň optimální výstupy a vstupy, tato má obojí dole a kolmo k zemi, takže vedení bez úhlových fitinek bude trochu obtížnější.

Dobrou zkušenost mám s EK Ecoolant s delší životností, dobrá je pak ještě Double Protect. Stačit by ti měl jeden litr, klidně kup destilku, kterou to můžeš doplnit.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
sequencer
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod sequencer » 09 kvě 2016 21:05

zapomnel jsem, radiator chci dat nahoru. Meril jsem to a vleze se tam (samozrejme i s ventilatory :-) ).

S tou pumpou mi to hned docvaklo jakmile jsem videl ten vytlak... Logicky je Laing DDC-1T Plus vhodnejsi pro vetsi okruhy jako mas treba ty, ale vem si, ze ja resim jen CPU okruh a v porovnani s dalsima co jsem kde nasel mi pripada ta EK-DCP 4.0 PWM jako slusnej pomer ceny a vykonu.

Ten blok je myslis blbej? Kdyztak posli nejakej lepsi co bude za podobne penize ;-)

Dobra pripominka k te expanzi a uhlovejm fitinkam + dik za radu k tem hadicim a kapaline. Kouknu na to.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Karrex » 09 kvě 2016 21:42

Počítej ještě s fitinkami z radiátoru, aby to tam něčemu nepřekáželo.
Mě to vyšlo např. takhle a to jedině s tenkým ventilátorem :silent:
► Zobrazit spoiler


Co se týče pumpy, ano, samozřejmě slabší pumpa také bude stačit, ale čím lepší pumpa, tím rychleji také tu kapalinu vede = rychlejší přísun studenější kapaliny = menší teploty.

Blok jak píší v popisu, je odlehčená verze s malinko nižším výkonem. Pokud nehoníš každej stupeň k dobru, tak ho tam nech.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod FlanK3r » 10 kvě 2016 15:54

A navíc silná pumpa se hodí i do budoucna, tak rychle neodejde (nemusí jet na své maximum) a zároveň utáhne i komplex řešení i pro vyšší upgrady.
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Martab » 10 kvě 2016 15:55

Jak už padlo, pumpu bych koupil už rovnou lepší, přecejenom, když už děláš vodníka na CPU, tak se přímo nabízí v budoucnu dodělat i GPU...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti