Teplovodivá pasta

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Kappa123
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Teplovodivá pasta

Příspěvekod Kappa123 » 14 bře 2016 14:49

Zdravim, mám Pc již dva roky, a zatím s teplotou žádné problémy nebyly - ale nevím jestli by nebylo vhodné po dvou letech vyměnit Teplovodivou pastu... pokud ano, tak jakou pastu vybrat???
A ještě mám otázku, jaký ventilátor (jen ventilátor) na CPUčko vybrat..?
Můj procesor je AMD Phenom II X4 965, nedávno jsem totiž měnil větrák kvůli hlučnosti.
Počítač jen používám na hraní, teplota je při hraní CSka cca 52°C, předtím to bylo cca 50°C (rozdíl je 2000 otáček za minutu)
Aktuálně mám ZALMAN ZM-F3, což jsem zjistil, že na kvalitní chlazení CPUčka při hraní není... Takže jakou pastu vybrat??? Jaký větrák vybrat???

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod Karrex » 14 bře 2016 15:22

Všechno je podle ceny... Na CPU bych dal třeba Feru 2.

Pasta je čistě podle ceny. Stačí pasta za 90kč, pasta za 150,- ti zlepší teplotu dejme tomu o 2-3°C oproti té za 90,- a pasta za 250,- i o 8-10°C.
EDIT: Samozřejmě se to netýká všech v té ceně.
Naposledy upravil(a) Karrex dne 14 bře 2016 15:36, celkem upraveno 1 x.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
Eldan
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 691
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod Eldan » 14 bře 2016 15:25

Arctic MX-4 je slušná pasta za slušnou cenu. Jako chladič bych ti doporučil Gelid Tranquillo nebo SilentiumPC Fera.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod Karrex » 14 bře 2016 15:31

Ano, ta MX4 má slušný výkon za tu cenu.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Kappa123
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod Kappa123 » 16 bře 2016 13:55

Děkuji za info.
Ale potřebuju jen větráček, ne celý chladič. Teď mi došlo, že jste potřebovali průměr chladiče/větráku, což je 7 cm.
Dále bych chtěl vědět, podle čeho vybírat teplovodivé pasty. A jak se nanáší? Vím, že přímo na CPUčko, ale jestli aji něco na chladič? A má cenu po dvou letech pastu vůbec vyměnit?

lennonreloaded
Level 3
Level 3
Příspěvky: 477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod lennonreloaded » 16 bře 2016 14:11

Ach jo, teplovodivá pasta, věčný evergreen nejen na pc-helpu.
Neznám teplovodivou pastu, která by nějak sama od sebe dokázala snížit teplotu chlazené součástky o uváděných 8-10°C. Maximální rozdíl teplot, který se mi při mých pokusech s teplovodivými pastami - úplně bez pasty x kvalitní drahá pasta, značku neuvádím záměrně - byl vždy do 5°C na jednom a témže zařízení. Takže rozdíl skoro zanedbatelný......
Podotýkám, že šlo o mé vlastní pokusy a nechci tím polemizovat s jinými výsledky jiných pokusníků....

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod Karrex » 16 bře 2016 15:39

Tak bys měl testovat lépe

Obrázek
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

lennonreloaded
Level 3
Level 3
Příspěvky: 477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod lennonreloaded » 16 bře 2016 15:50

A to máš z netu, nebo vlastní test? I tak to potvrzuje mé pokusy - průměrně rozdíl 2°C.
Že se vůbec ptám..... Víš, co všechno se tu dá nakecat? Už jsem si to ověřil na hodně věcech, nejen na teplovodivé pastě. Udělej si vlastní testy a pak můžeme diskutovat dále.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod Karrex » 16 bře 2016 15:54

Tohle je vlastní test -.-'. Ne průměr na nejvíc vytěžovaném jádře je 6-8°C. Nemám skvěle uchycený blok, protože zatím nemám backplate.

Rozdíl mezi GC Extreme a MX2 byl cca 2°C.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

lennonreloaded
Level 3
Level 3
Příspěvky: 477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod lennonreloaded » 16 bře 2016 16:02

Takže se zas až tak moc nelišíme. Díky za potvrzení.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod Karrex » 16 bře 2016 18:48

S MX2&GCE možná, ale taky bys možná mohl použít opravdu top pasty, abys ten rozdíl viděl. Pokud ti přijde rozdíl 6-8°C málo (i těch tvých 5°C), možná bys svůj problém měl řešit. Důkaz o lepším výkonu dražší pasty jsem předložil (víceméně i ty, protože 5°C je dost velký rozdíl). Takže laskavě nepiš kraviny, nebo-li nespamuj dál nesmyslnými příspěvky.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Kappa123
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta

Příspěvekod Kappa123 » 17 bře 2016 14:19

OK, dneska jsem si koupil MX-4ku, asi tam mám dát jen kapku, a ne celé, že? :D Včera jsem se koukal na videa o nanášení pasty, moc hard to není :D Tak moc díky za pomoc :) A ještě otázka kolik je tak průměrná rychlost CPU ventilátorů? Koukal jsem se na tu Feru 2, větráček měl jen něco okolo 1800 otáček, ten můj má 2000 otáček, je v tom velký rozdíl?


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů