Kompletní vodník

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompletní vodník

Příspěvekod petr22 » 12 říj 2015 18:03

Extremni to neni, kdyz pouzijes nevodivou kapalinu tak se ani nic nestane kdyz to vytece.

Jen to bude hlasitejsi nez chlazeni vzduchem, chladit to bude stejne a bude to stat par tisic :-)

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompletní vodník

Příspěvekod Karrex » 12 říj 2015 18:09

Není to zas úplně tak lehké, jak to vypadá.

Takže takto http://www.alphacool.cz/Nakupni-kosik?a ... I3ODkzOjF8 . Bohužel ti z toho setu zbude nádobka do 5,25" slotu, ty sety se dělají hlavně s nimi, ale tvá skříň ten slot nemá, tak ji můžeš prodat a nebo jim můžeš zkusit napsat, jestli by to nešlo prohodit.

Jak jsem psal, nejsou tam žádné úhlové fitinky, takže všechny ty hadice budou ve skříni v "obloukách". Mohli by jsme to ale zkusit pořešit třeba na skypu, jak to budeš mít zapojené a ty 4, které jsou v seznamu, zaměnit za úhlové, aby to nějak vypadalo.

"Jen to bude hlasitejsi nez chlazeni vzduchem, chladit to bude stejne"
nebude ;-) . Možná ty ventilátory v setu jsou hlasitější, to nevím, ale může si později dokoupit jakékoliv, v ideálním případě pojedou ventilátory na 600 ot. (na to se bude muset trochu vylepšit) a nic neuslyší. Zlepšení teplot bude u grafiky znát nejvíce, u CPU s tímto blokem oproti high-end vzduchu nebude zas tak znatelné, ale kdykoliv můžeš dokoupit lepší blok, pár kravinek a pak to bude o cca 10°C.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

jeymont
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: září 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kompletní vodník

Příspěvekod jeymont » 12 říj 2015 21:40

Wow.. celkem pálka... Já jsem si myslel, že to bude něco kolem 5K max :D toto je to nejlevnější, co jde udělat? Protože zatím to spíš vypadá, že koupím za litr 2 nějaký super tichý ventilátory ;)

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompletní vodník

Příspěvekod Karrex » 12 říj 2015 21:44

Tohle je do tvé skříně optimální.

Nejlevnější jde samozřejmě udělat s jedním 120mm radiátorem, ale to je k ničemu a GK + CPU to neuchladí, 240mm radiátor taky nic moc. Na chlazení obou je potřeba minimálně ten 360mm.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

jeymont
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: září 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kompletní vodník

Příspěvekod jeymont » 12 říj 2015 22:05

Fuuu nějaký ventilátor bys mi doporučil? Mám momentálně 3 2 slouží k odvodu vzduchu, pak jeden na CPU a pak mám takového pomalého šmejda, který nic nedělá pomalu :)

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompletní vodník

Příspěvekod Karrex » 13 říj 2015 07:17

A který chceš? Na CPU nebo dopředu?
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

jeymont
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: září 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kompletní vodník

Příspěvekod jeymont » 13 říj 2015 07:23

Na CPU mám myslím dobrý koupil jsem Fara 2, ale ve předu je šmejd. Ale uvažuju že bych vrchní 120x120 dal do předu a na horu dal 140. Je tam kolem větráku díra a padá mi do case prach :D

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kompletní vodník

Příspěvekod satik » 13 říj 2015 07:28

Chladit GTX 970 a i5 4460 vodníkem?

Vodník je celkem zbytečnost, pokud nejsi fanouškem AMD.

Chladím přetaktované GTX980Ti a i7 4770K normálně vzduchem a kvůli tichosti mám snížené otáčky na max. 800 rpm a všechno se bez problémů uchladí i v dlouhodobé plné zátěži a mimo zátěž při 300-400rpm ani nepoznáš, že je PC zaplé.

Jediný smysl vodníka do této sestavy je "tuning" - vzhled, jsi si jistý, že chceš tolik peněz vrážet do vzhledu PC? Nepořídíš radši třeba nový monitor, velké SSD nebo tak? :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kompletní vodník

Příspěvekod Speed_dead » 13 říj 2015 09:51

U Alphacoolu si někdo nechal stavět vodní chlazení na super výkonnou LED lampu :-D

To jsem byl já. 8) Zjistil jsem, že jinak, aby to bylo přenosný, to neuchladím. ;)

Ahoj, po pracném oddělání GPU sem zjistil toto :)

Ty jsi sundal GPU? Proč? Vždyť stačilo sundat chladič! ;)

Extremni to neni, kdyz pouzijes nevodivou kapalinu tak se ani nestane kdyz to vytece.


Ta bude nevodivá jen doby, než se naleje do okruhu. Po čase, až voda vyplaví bordel z komponent vodního chlazení, co tam i přes vyčištění po výrobě vždycky nějaký zůstane, ta kapalina už tak nevodivá nebude.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompletní vodník

Příspěvekod Karrex » 13 říj 2015 17:38

jeymont píše:Na CPU mám myslím dobrý koupil jsem Fara 2, ale ve předu je šmejd. Ale uvažuju že bych vrchní 120x120 dal do předu a na horu dal 140. Je tam kolem větráku díra a padá mi do case prach :D


Podle mě nepadá tam tudy, když ti tam fouká současný 120 ven.

Ano, vrchní 120 dej dopředu a nahoru dej 140ku. Pokud bys nějaký kupoval, tak na czc si vyhledej F12 PWM nebo F14 PWM, podle toho, jestli potřebuješ 120/140mm.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • 5600X + Vodník / RX 6700 XT / 32GB / 1TB SSD. Příloha(y)
    od FrozzCZE » 24 čer 2023 05:49 » v P: Hardware
    2
    1883
    od noxor Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 17:15

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů