rozdeleni HDD

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

byron
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

rozdeleni HDD

Příspěvekod byron » 26 srp 2015 08:42

Dobry den,nedavno jsem musel koupit novy notebook Lenovo B50-70.Ma velikost HDD 1000gb cast ma lenovo zbytek je predinstalovam win 8.1 a ten zbytek je prez 900gb.Chci ho rozdelit na jeste jeden otdil s tim ze na C:aby zustalo neco prez 100gb,jen ze sprava disku nabizi rozdeleni tak na pul 50/50.Pamatuji jsi ze na stariho HP625 jsem to delal taky a slo to.Tak ze prosim o radu!
p.s. tady na forumu uz takova tema nekdo zakladal ale neni presne to co porebuji ja a navic podle mne je v nezpravna sekci podle mne.
jeste jednou Dekuji

Reklama
Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: rozdeleni HDD

Příspěvekod cervcek » 26 srp 2015 09:58

A zkoušel jsi oddíl C: zmenšit o tu kapacitu, kterou chceš oddělit a následně vytvořit nový oddíl na nepřiřazeném prostoru, který vznikl oddělením od C: ?
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

byron
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: rozdeleni HDD

Příspěvekod byron » 26 srp 2015 10:17

Ano skousel jsem rucne zadat moje velikost jestli to myslis,ale vubec me nepusti dal.Muzes jsi tam zadat co chces ale se nerosviti pak tlacitko pokracovat.Preferuje jen to co mi nabizi nebo mensi...........

Uživatelský avatar
MrekS
Level 3
Level 3
Příspěvky: 448
Registrován: leden 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: rozdeleni HDD

Příspěvekod MrekS » 26 srp 2015 10:39

Zdravím,
1, kolik máš na disku C:\ dat?
2, co adresář "System volume information"?

Podle mě jsou dva důvody proč ti to nejde 1. na disku je něco uloženo, 2. kvůli fragmentaci.

Marek

Uživatelský avatar
M3tr1x
Level 2
Level 2
Příspěvky: 184
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: rozdeleni HDD

Příspěvekod M3tr1x » 26 srp 2015 11:12

Ahoj, stáhni například easeus partition master. Je to bezpečný, program, ve kterém si navolíš, jak to chceš rozdělit, potom restartuješ PC, chvilku to bude pracovat a potom tě to hodí už do Windows.
OS: Win7 64-bit // RAM: 4 GB // CPU: Intel Core 2 Quad 2.33 GHz // GPU: nVIDIA GeForce 9800 GT


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů