Pridanie RAM do pc

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

PaxiLord
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pridanie RAM do pc

Příspěvekod PaxiLord » 31 kvě 2015 20:22

Ahoj ako môžete poznať podľa nadpisu chcel by som sa vás opýtať či by bolo možné pridať RAM do Stolného počítača.
Viem alebo mám tušenie ,že hrá v tom rolu aj procesor ...

Môj procesor je dosť starý a k základnej doske som iný nenašiel má už 4 roky ale žiadne zmeny sú na ňom nie sú vidno až nato že my pred týždňom vypovedal chladič dokúpil som čosi novší a teplota počítača sa nezmenila ba o trošku klesla bude to mať nejaký dopad na procesor ? je zhruba o 0,5°C chladnejší.
Viem ,že keď je procesor "preťažený" tak je to dopad na deštrukciu procesora ... ale nikde som nevidel že keď je chladnejší tak sa pokazí...

Takže prejdeme k veci
mam 4 sloty na základnej doske pre RAM (dva sú už obsadené) v každom slote je 512 MB RAM ktorá ma frekvenciu slabú zhruba tých 500 MHz
Základná doska podporuje len RAM DDR a to len do výšky 512 MB ,ale teraz sa pýtam či mi to "utiahne" môj procesor ktorý je jedno jadrový :)

Informácie o procesore sú tu
Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz ale beží na turbo (2.60GHz miestami 2.55GHz)

Moje otázky?
Pomôže to počítaču alebo len ho zrýchli o nejaké to FPS na vyše ?
A o koľko teraz mám napr pri Browser hre 14FPS (miestami 10FPS) Ja by som potreboval tak 25FPS

ĎAKUJEM VŠETKÝM ČO MI POMôŽETE.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pridanie RAM do pc

Příspěvekod petr22 » 31 kvě 2015 20:25

Pridani pameti pomuze v pripade, ze je vyuzito 100% pameti (coz pri hodne mensi nez 2 GB bude urcite).

Nicmene rychlejsi bude jen odezva aplikaci a pripadne prepinani mezi nimi, u hry kde vykon zalezi na procesoru a graficke karte se nic nezmeni.

PaxiLord
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pridanie RAM do pc

Příspěvekod PaxiLord » 31 kvě 2015 20:28

ďakujem za odpoveď no tu je problém iný že ja keď zapnem tú hru tak RAM je využitá na 40% ale procesor už beží na 70% keď hra beží nejakú tú hodinku tak využitie RAM je 70% (miestami 85%) ale procesor klesne na 50% čím to môže byť .. ďakujem za odpoveď


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů