FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod FlanK3r » 01 úno 2015 21:44

1)Kdo je FlanK3r?
Mnozí mě znají z Pctuningu a nebo i z jiných webů, někdo jiný třeba z videopořadů Asus a někdo zase z videí Boost My PC. Ale nebudu předcházet a v krátkosti popíšu historii a jak docílit možné podpory a defakto se vším tím okolo možná i živit!
Přezdívka Flanker byla převzatá z leteckých strojů. Tehdy ještě Sovětský SU-27 měl kódové označení "Flanker".

Obrázek
-letadlo SU-27 patřilo svého času vůbec k tomu nejlepšímu na světě, vynikalo vynikající manévrovatelností i přes svoje velké rozměry a patřilo ke 4. generaci stíhačů. Dodnes je jedním z nejlepších vojenských letadel a od té doby vzniklo mnoho vylepšených modelů (SU-30, SU-34, SU-35, SU-37)
-zajímal jsem se jako mladší intenzivněji o vojenská letadla po II. světové válce, hlavně stíhače. Proto jsem pak začal používat přezdívku Flanker na internetu. To mohlo být někdy okolo roku 1999...

Jak jsem se dostal k hardwaru?
Prvně jsem vlastnil PC až právě kolem roku 1999. Byl to starší AMD K6 generace a využití bylo jasné :). Hry a trošičku škola. V hrách jsem prvně používal přezdívku a o hardwaru v té době toho moc nevěděl. Max co je to frekvence, a že je potřeba mít grafickou kartu, abych si zahrál hry. Moc jsem ale nerozuměl specifikacím a nebo volbě jakou grafárnu v PC mít. A jelikož v hrách ta grafická karta nebyla zcela ideální, hledal jsem řešení na internetu a od svého kamaráda na výšce, který počítačům celkem rozuměl. Prvně jsem začal číst Pctuning magazín a Svethardware. Nutno dodat, že Svethardware.cz svého času byl velmi čtený web a žil články a recenzemi stejně,jako Pctuning. Zde jsem čerpal své první informace. Z počátku jsem roky jen četl, četl a četl. A pravda, nijak dvakrát chytrý jsem z toho stále nebyl. Dále jsem odebíral ceníky z http://www.Alfacomp.cz, jak papírové, tak na email. Zkoušel jsem si zaškrtávat komponenty a pochopit, který procesor do které desky pasuje a to stejné s grafickými kartami. Snil jsem o Athlonu XP K7 Barton a nějaké AGP grafice. Jenže nebyly peníze, jako student jsem toho moc neměl a ani rodiče nebyli majetní. Brigády byly jen příležitostné a z toho člověk těžko ušetřil...

První nový PC - sen vs realita
Po tomto období prvních pokusů a ohmatávání jsem už díky čtení začínal mít jakouz takous představu o hardwaru. Nejvíce mě bavily grafické karty. A byla šance mít nový PC! Kolem roku 2004 jsme měl asi půlrok na to, abych vybíral komponenty do určité cenové hladiny. Byl to PC pro naši i pro mě zároveň. Já tou dobou měl starší Celeron Tualatin, se kterým jsem byl spokojený, ale grafická karta nebyla žádný zázrak a deska prostě disponovala jen PCI slotem. Vysněný AGP na ní nebyl :(

Zergistroval jsem se i do diskuzního fóra pctuningu a začal zde postupně působit. Kromě grafikých karet jsem si našel vztah i k AMD procesorům. Athlon 64 K8 byl prostě třída a takový Opteron a nebo dokonce AMD FX, to bylo to nejlepší svého času. Sockety byly na výběr dva, s754 a dražší s939. Pochopitelně jsem četl o nových Opteronech do s939 a ve spojení s DFI deskou...Achh. DFI byla v těchto letech něco jako dnes ROG desky - to nejlepší pro nadšence.

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Realita byla taková, že ani po půl roce se ceny příliš nezměnily a tak DFI i Opteronu jsem se musel vzdát. Útěchou mi bylo to, že v době koupě (cca 2005) byl novinkou Athlon jádra Venice a byl docela chválený.Zaměřil jsem se tedy na s754 a k němu vybral desku Gigabyte a Athlon 3000+, grafika byla Radeon x1600xt, to byla v té době slušná střední třída, která stačila na všechny tehdejší hry a byla ještě za únosné peníze.

Pokroky a jak jsme se dostával dál
Na tomhle PC se už dalo hrát všechno OK: Halflife, Quake IV, Doom 3, Fear atd...Pecka prostě :). Zkoušel jsem i nějaké taktování, ale jako každý začátečník jsem se "bál" a přetaktoval procesor o 200 Mhz :). Nicméně mě to fascinovalo, začal jsem více a více sledovat i procesory a subfórum na PCT. To mohlo být kolem 2005-2006. Postupně jsem se zaregistroval i na další diskuzní fóra, kde jsem začal i psát různé informace z webu jako novinky, odpovídat na zajímavé diskuze o grafikách a postupně zkoušet radit s respektem i jiným (když jsem tedy věděl). Všechna důležitější fóra později zahrnu na konci miničlánku...
O nějaký ten rok později jsem chtěl i čistě jen svůj moderní PC. Tualatin už byl zastaralý a ani přetaktování na 1300 MHz tomu nepomáhalo. Na web OK, na starší hry také, ale...Znáte to :). V té době vyšel revoluční Intel Core. Výborná architektura, ze které Intel alespoň částečně těží dodnes. A Core DUo také něco stál, ani nižší série E4000 nebyla pro mě jako vydělávajícího žádná láce.
Obrázek

Ale vyvolalo to také snížení cen konkurence - AMD. Takže jsem AMD neopustil a znovu jej vzal :). Dvoujádro Athlon 64 4600+EE. A i slušnou desku Asus M2N-E. Původně jsem chtěl Deluxe, ale na tu už nebyly finance. Grafika byla populární radeon x1950Pro. Musím říci, že změna z Tualatina na toto dvoujádro-to byl šok. Dvoujádrový Athlon byl neskutečně rychlý, grafická karta taky těžce v pohodě. Deska výtečná i pohledná. začalo mě zajímat taktování a obejvil jsem už i testy jako Superpi, wprime, Cinebench a nebo 3D Mark 99 a 2001 a 2003/2005. V této době jsme se defakto stal už opravdu nadšeným člověkem do hardwaru a do taktování. Grafické karty sice stále vedly, ale taktování nebylo také od věci.
Započal jsem psát různé návody, radit lidem ohledně taktování, ukazovat různé výsledky v testech a co a jak změní výsledek. Ať už změna časování RAM a nebo vyšší takt procesoru přes FSB. Hltal jsem i zahraniční weby jako Expreview, VR-zone a tou dobou jsme objevil i Xtremesystems a několik dalších, kde jsem se pochopitelně zaregistroval. Právě zahraniční weby mě posunuly zase o kousek dál. Například Xtremesystems je komunitou overclockerů, dnes už není tak slavný jak býval, ale stále zde najdeme dobré rádce a i samotná vlákna, kde se lesčemu přiučíme.

Obrázek
Intel uvedl své čtyřjádro, AMD nemohlo tou dobou konkurovat, jejich dvoujádra byla na úrovní první generace Core Duo a to ještě ne všude...Intel měl už 45nm a Core Quady, cena byla vysoká. U AMD se čekalo na spásu nazvanou AMD Phenom. První nativní čtyřjádro na světě. Tolik spekulací, tolik informací, byly kolem toho velké diskuze. Nakonec vyšel, technologicky skutešně povedený procesor, jenže nebylo by to AMD, aby neuvedlo produkt, který nebyl zcela dotažený. Nižší takty, pouze čtyřjádra a trojjádra, vyšší příkon a efektivní multivlákno v té době se využilo jen v pár případech. Vůči Core Quad byl výkon o něco nižší, to nevadilo. Ale Intel šel výtečně taktovat, AMD mizerně (2800 MHz vs 3800 MHz Intel) a po přetaktování byl pak vidět už rozdíl...Má deska podporovala Phenomy a já si koupil x3 8650 :). A šlo se taktovat...Znovu změt výsledků, návod na to, jak změnit děličku CPUNB na deskách AM2 (protože Phenomy byly primárně AM2+ procesory). Vědělo se brzy, že i když nová revize B3 byla lepší, tak do roku má přijít Phenom II. Nikdo však od toho moc nečekal, AMD bylo na mrtvém bodě a na přelomu roku 2008/2009 to přišlo. Příjemný šok s Phenomy II. Vynikající taktování vůči prvním Pehnomům, lepší výkon na takt, přiměřená spotřěba a docela fajn i cena. Intel uvedl Nehalem, ale to byl procesor pro vyvovlené (totální highend a paradoxně Phenom prvky v Intel podání).

Zde odstartovala zlatá éra působnosti. Obět byla Phenom II x4 955, za který jsem dal kolem 8 tisíc Kč+ koupě pamětí a desky. Ale právě tomuto CPU vděčím za to, kde jsem. Phenomy II byla neuvěřitelná zábava v taktování. U nich se totiž dá taktovat nejen procesor, ale i paměti, CPUNB, HT. A skvěle reagují s dusíkem. Chvíli po tomto období jsem byl osloven AMD. A získal jsem nějakou tu podporu. Ptáte se proč, proč neosloví vás? K tomu se dostaneme později....
Obrázek

O další půlrok později sem si pořídil věci pro tekutý dusík, extrémní taktování mě bavilo z videí, z zahraničních fór a pak jsem se dostal i na akci zde v ČR (2009). Tam jsem poprvé nalil LN2 do komínu :).

Další hardware firmy a historie cca 2010-2015
Obrázek
Jakmile jsem byl více a více vidět na všech fórech, jakoby to přicházelo samo. Ano, musel jsem například oslovit partnery, napsat jim průvodní email a vše co jsem kde dělal, ale řekněme, že z půlky to přineslo úspěch. Nebudu chodit do detailů, ale mohu říci, že MSI bylo vstřícné, pochopitelně i Asus, kde jsem zakotvil jako věrný fanda a nadšenec. ROG desky jsou pro mě stále něco jako DFI svého času :). A pak se přidal i HyperX a nebo komunita overlcockerů, kteří tě doporučí tomuto výrobci či onomu a pak máš třeba doma zdroj v limitované edici (Galaxy HOF "flanker" 1200W).

Obrázek
-éra Phenomů II :)

Obrázek
-benchtable jsme si pořídil někdy kolem roku 2010

Obrázek
-píšu jak hlavní recenze, tak občas i recenez do diskuzních fór, i pro zahraniční weby

Jak toho dosáhneš třeba právě ty?!
Prvně, nelituj se. Já začínal také z ničeho. Měj trpělivost, použij to co máš doma. Nemusí to být špičkový hardware, ale i na starém železe jde udělat zajímavé návody a poznatky a nebo nalákat oldschool vzpomínky.
Neboj se experimentovat a nebo zkoušet něco neobvyklého. Tzn. taktování dělej v mezích, které uchladíš. Ale můžeš dosáhnout vyšších a nebo extrémnějších podmínek i doma - dej svůj PC na balkón v zimě a uvidíš, jak najednou ti půjde třeba o 100-200 MHz více. Sice jen dočasně pro testy, ale udělat fotky+výsledky tetsů, to každého zaujme.
Studuj články na webu, více než videorecenze, protože čtením více pochopíš a zapamatuješ si. Navíc čtení je i více odbornější než videorecenze. Nebo jse zabrouzdat v článcích i trochu do historie, ucelíš si pohled.
Jestliže tvoji kamarádi lítaj za pařbama, za ženskejma, ty to holt musíš omezit. Ať je to jakkoliv lákavé, chceš-li to v hardwaru někam dotáhnout a třeba se tím i živit. Je to ta oběť, kterou jsem tomu dal i já (ale občas pochopitelně můžeš s kamarády jít mezi lidi :) )
Odepisuj v diskuzích, vytvářej nová vlkákna (využij i ctrl+c a ctrl+v), musíš být viděn. Časem si tě všimnou ostatní. Nebude to hned, může to trvat pár let, ale pokud vytrváš...
Zaregistruj se do většiny českých diskuzních fór a i několiak zahraničních. Všude buď v určité míře aktivní, reputaci si zíksáš někde po roce, jinde po pár letech, každopádně je třeba mít určitě počet příspěvků v tisicích. Stojí to čas, to nalhávat nebudu. Mně to i dnes stojí hodiny denně i víkendy. Ale zároveň mě to baví a pokud je to i tvůj cíl a koníček, budeš to také dělat rád.
Nikdy se neboj zeptat zkušenějších, oni ti rádi poradí (ale nikoliv SZ, to jen výjimečně). A díky nim zase získáš další vědomosti. A držím pěsti :).

odkazy pro začátek studia:
české weby:
http://pctuning.tyden.cz/
http://www.cnews.cz/hardware
http://www.svethardware.cz/
http://www.ddworld.cz/
http://pc.zoznam.sk/

zahraniční weby:
http://www.anandtech.com/
http://www.techpowerup.com/
http://www.expreview.com/
http://www.tomshardware.com/
http://www.overclockersclub.com/
http://www.computerbase.de/
http://techreport.com/
http://ht4u.net/
http://rog.asus.com/
http://uk.hardware.info/
http://www.legitreviews.com/
http://www.guru3d.com/

zahraniční - novinky hledač :):
http://www.fudzilla.com/
http://videocardz.com/
http://vr-zone.com/
http://www.chiphell.com/forum.php

diskuzní fóra, kde doporučuji být aktivní:
http://pctforum.tyden.cz/
index.php :D
http://pretaktovanie.zoznam.sk/
http://forum.zive.cz/
http://forum.cnews.cz/
https://rog.asus.com/forum/
http://forums.anandtech.com/
http://www.xtremesystems.org/forums/forum.php
http://www.overclock.net/
http://www.techpowerup.com/forums/

Kam vložit své OC úspěchy a nebo hledat výsledky ostatních?:
http://hwbot.org/

Nakonec jen bych chtěl říci, že ať zůstanu jakej jsem a kdybych moc pychnul, vražte mi někdo facku na potkání :). Navíc stále je dost, co nevím a jsou i zkušenější, jen to neuměli takzvaně prodat. Děkuju všem sponsorům a i Bohu, který mi nadělil tento zvláštní koníček a možnost některým lidem aspoň radou pomoci :) Hodně rad a informací mi dalo dost uživatelů, které zde nemohu ani všechny vyjmenovat.
Naposledy upravil(a) FlanK3r dne 02 úno 2015 10:32, celkem upraveno 1 x.
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Reklama
Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod Adys301 » 01 úno 2015 22:52

Pěkné... Mám jen jednu připomínku. Můžeš některé obrázky trochu zmenšit? Jsou moc velké i na 1920x1080 monitoru :)

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod FlanK3r » 02 úno 2015 09:51

ano, upravím to :)
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Elkim
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod Elkim » 02 úno 2015 13:33

Super miničlánek! Já se k HW vrátil a vlastně pořádně začal teprv cca před 3/4 rokem, nedávno jsem si postavil první vodu, následně to trochu poladil neobvykle tak, že jsem dal radiátor na mráz ven a učím se. Taky mám v plánu potrápit starší železo a časem vyzkoušet LN2.
Za článek děkuji, je zajímavé číst, jak někdo začínal a jaké to bylo :)

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod FlanK3r » 02 úno 2015 13:49

Díky, každopádně to může pomoc ostatním, naše republika je sice malá a spíše nezajímavá pro světovou podporu, ale nakonec se částečně zadařilo spolupracovat dlouhodoběji s AMD, Asus, svého času s MSI, HyperX, podporu mi dal i Cooler Master, GSkill částečně a Galaxy se zdrojem.
I s Intelem se začínají objevoat první střípky, tak uvidíme, kam to povede v budoucnu.
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod FlanK3r » 23 dub 2015 15:50

Malý update, kdo chce vidět Rampage V Extreme a LN2, má nyní možnost v sobotu 25.4. a to v Bratislavě v prostorách Fakulty informatiky na adrese Ilkovičova 2. Cca tam budu od 9h a kolem 17h budu už mazat pomalu dom do Čech. To nejzajímavější by se mohlom dít odhadem kolem 11-15h, takže fandy overlcockingu tam uvítám :)
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod FlanK3r » 25 kvě 2015 13:53

Obrázek

Jedna fotka z natáčení :-D. Příšerné :)
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod Karrex » 26 kvě 2015 16:49

Haha, to je dobré :lol: .
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod FlanK3r » 26 kvě 2015 23:15

:)
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod FlanK3r » 29 čer 2015 19:31

Další OC show, kde můžete vidět naživo tekutý dusík je o tomto víkendu v českých Svitavech. Beru Maximus VI Extreme a i7-4770K, tedy stejně jako přesně před rokem :)

Asus Finals 8
http://www.hitpoint.cz/asus-finals-8-pr ... vstevniky/

adresa:
Multikulturní centrum Fabrika GPS: 49°45'21.64"N 16°28'20.48"E
Wolkerova alej 92/18
568 02 Svitavy

AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod FlanK3r » 13 črc 2015 21:34

Pokud se chcete něco dozvědět z technologií a ještě si to "užít" jako horkou novinku, než se to objeví na webu hlavních stránek, mrkněte sem:

viewtopic.php?f=44&t=157632
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FlanK3r - aneb osobní deník pro ostatní fandy

Příspěvekod FlanK3r » 16 črc 2015 22:44

Pozorně čtěte, je tu někdo nadšenec hardwaru, má navíc třeba rád i Asus a je ochotný se o produkty zajímat? Přivydělávám si spoluorganizováním akcí (Boost PC a dalšími blbostmi také) a nyní mám ještě jedno volné místo na akci v Asus v Praze příští pátek. Časově cca od 10h ráno do 16h odpoledne. Uvidíte pár produktů, prezentaci z Londýna, kde jsme byl a možná vám řeknu i něco extrémně zajímavého. A zataktujeme si s Maximus VII Hero a i5-4690K, byť tentokrát na vzduchu.
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Phishingovy utok aneb email odesilatele Příloha(y)
    od drobino » 15 pro 2023 08:22 » v Vše ostatní (sw)
    15
    1857
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    17 pro 2023 20:12

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů