Z netbooku na chromebook?

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Z netbooku na chromebook?

Příspěvekod WinDroid » 16 pro 2014 12:30

Napadlo mě že bych ze starého asusu eee s atomem a chipset family udělal chromebook
Vložil bych tam tohle ssd místo disku: https://www.mironet.cz/adata-sp300msata ... tAodimgA5w
A na to nainstaloval chrome os, pak bych v budoucnu koupil nějakou rychlou sd kartu a používal bych to jako uloziste pro filmy
Jinak jak je to s tim chrome os, pujdou tam normalne veci jako adobe, vlc apod.? Půjdou tam dávat hdd externí a flashky?
Bude to jen na net, s tim ssd to bude dostatečně svištět?
Díky moc
Naposledy upravil(a) WinDroid dne 16 pro 2014 16:42, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Z netbooku na chromebook?

Příspěvekod Martab » 16 pro 2014 16:22

Možná bych zkusil Linux, já teď na starším kousku (Pentium M) přešel z XP na Linux (Lubuntu) a zatím jsem plně spokojen a notebooku to jen prospělo (řeším akorát takové ty začátečnické problémy, ale to není Linuxem, ale mezi klávesnicí a židlí :D ).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Z netbooku na chromebook?

Příspěvekod WinDroid » 16 pro 2014 16:28

Určitě přejdu na linux ale rozhoduji se na jakej.. na tvé doporučení tam dát lubuntu.. ale spíše to ssd nějaké levné nejlépe do 300kč třeba.. a na aukru se draží to jak jsem poslal, bude to nějakej výraznej skok? v tom netbooku je seagate asi 250gb 5400 otáček nevím přesnej typ

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Z netbooku na chromebook?

Příspěvekod Martab » 16 pro 2014 16:34

Však jsi psal, že to SSD už máš, ne? A ohledně distribuce, tak to si nech poradit od někoho znalejšího, já si ten Lubuntu také nainstaloval na doporučení, základní ovládání je velmi podobné XP a náročnost je taky malá, takže já jsem zatím spokojen :D

EDIT: Jo a i na ten Linux ti bude stačit 24GB SSD (není to teda na roztahování :D), já mám momentálně obsazeno 22GB a to tam už mám základ (office, prohlížeč) + pár starších her a jeden specializovaný SW, který sám o sobě zabírá nějaké 5,6GiB, jestli tak si můžeš pročíst téma, kde jsem to řešil viewtopic.php?f=97&t=145460.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Z netbooku na chromebook?

Příspěvekod WinDroid » 16 pro 2014 16:41

Takhle.. já to špatně napsal v tématu nevím na co jsem zrovna myslel.. chtěl jsem napsat že v notebooku mám hdd od seagate.. :D upravuju
edit: tak už vůbec nevim co jsem chtěl napsat nic mi tam nesedí.. to je jedno.. :D chtěl jsem napsat něco v tom smyslu že mám seagate 250gb kterej jsem do něj dal a jestli má cenu kupovat místo něho to ssd

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Z netbooku na chromebook?

Příspěvekod Martab » 16 pro 2014 16:48

Záleží na tobě, SSD pomůže, ale ten notebook je sám o sobě dost slabý, zhodnoť sám, jestli se ti vyplatí dávat do něj další peníze...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Z netbooku na chromebook?

Příspěvekod WinDroid » 16 pro 2014 17:00

tak těch pár stovek neni tak hrozný, s linuxem by mohl být dost rychlý. nebyl by ani trošku na hry, linux neni skoro náročný
má 2gb ram
intel atom n280 tušim a integrovanej chipset family..
pokud bych neupgradoval ten hdd na ssd, tak by to bylo asi slabý, momentálně na windows 7 starter otevírá chrome tak 20 sec, na videích jsem viděl podobné výsledky a se ssd to otevřel téměř okamžitě, jenže to nebyl obyčejnej adata ale nějakej intel
nevím no.. asi zkusím změřit rychlost zápisu a čtení a prodejce toho ssd se zeptám jestli by to nemohl změřit.. i když si myslím že to nebude měřit, je tam spousta zájemců na ten ssd a nebude si lámat hlavu s jednim když má dalších 5


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů