PC akvárium :-D

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

zdenda204
Level 2
Level 2
Příspěvky: 206
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod zdenda204 » 15 zář 2014 12:28

Wedos myslím kvůli tomu postavil nádrže pro ohřev vody a vytápění :)
S tím nahraď bojler :D

Reklama
Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod Oxxid » 15 zář 2014 13:40

pepanecek5 píše:Ok, zkusím sehnat nějaký ten minerální olej. NEVODIVÝ a pak dám fotky :-)

Doporucuji k tomu zakoupit primo olej na to urceny. Az koupis olej skrz, ktery uvidis 5cm tak se nediv.

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod Babis » 15 zář 2014 13:58

A k čemu je to dobrý?

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod tux » 15 zář 2014 14:40

Je to SWAG :D
Minerální olej je 15W40, desítka je polosyntetika, pětka je celej syntetickej :D
Just Fucking Google It!

Uživatelský avatar
pepanecek5
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 709
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod pepanecek5 » 15 zář 2014 15:31

Chtěl bych to udělat nějak takhle :-D
https://www.youtube.com/watch?v=Z_X_hgtlJpA

--- Doplnění předchozího příspěvku (15 Zář 2014 15:32) ---

A hdd bude venku a počítač bude ve vodě bez ventilátorů. To už vím že tam nemůžou být.
Jak, ale budu ochlazovat tu vodu ?

--- Doplnění předchozího příspěvku (15 Zář 2014 15:59) ---

Byli by jste tak ochotni a doporučili součástky na akvárium ?
Díky
Našel jsem jen tohle http://akvaria.heureka.cz/cobbys-pet-aq ... 14-cm-3-l/ a minerální olej nemůžu najít.
A aby nebyla vysoká cena !
Moje železo :-D
Deska - ASUS ROG STRIX B560-E Gaming
CPU - Intel Core i7 11700K
RAM - Kingston Fury Beast RGB 32GB
CHLADIČ - Arctic Liquid Freezer II 280
GRAFIKA - ASUS Gefroce GTX 1660
SKŘÍŇ - CoolerMaster HAF 922
ZDROJ - Seasonic Focus+ 750W

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod faraon » 15 zář 2014 17:13

pepanecek5 píše:Destilovaná voda je ale vodivá

Do které třídy chodíš? Já jsem se sice fyziku učil strašně dávno, ale dodnes si pamatuji že elektrický proud ve vodě přenášejí ionty, které v destilce právě chybějí. Ale poznámku petra22 o čistotě je potřeba brát v úvahu, osobně bych to takhle neprovozoval trvale, bylo by to spíš na vytahování. A s omezenou dobou běhu, než se ta voda moc ohřeje.
Jinak v jaderných elektrárnách se používá demineralizovaná voda, která je také destilovaná, ale podstatně důkladněji. Obyčejná destilka je proti ní zapáchající močál.

RedMasterSK píše:Blbosť, novinkou sú PC (najčastejšie servery) chladené olejom, tj. je to celé ponorené v oleji.

No, ona je to novinka někdy z poloviny padesátých let, už tenkrát se výkonné počítače začaly chladit kapalinou. A pozdější superpočítače jako Cray byly chlazené freonem, tam už voda zdaleka nestačila! Cray-2 z roku 1985 měl vedle centrální jednotky (uvnitř zaplavené kapalinou) skleněnou chladící věž ve které za provozu kapalina krásně probublávala (stejný princip jako chladící věže v elektrárnách), jeden z dobových fórků byl připlácnout za ní ploché akvárium s rybičkami.
Ale musely být tropické, aby se neuvařily, on totiž tenhle počítač měl příkon až 200 kilowattů! :-D

Obrázek

RedMasterSK píše:HDD by mal byť vodotesný.

Tak si nějaký dobře prohlédni, najdeš na něm puntík s velmi jemnou síťkou. To je ventil, umožňující vyrovnání tlaků uvnitř a vně, protože jinak by se teplem vznikajícím za provozu nafukoval jako balón, a po vystydnutí zase krutě splasknul. Ten SSD je lepší nápad, žádné pohyblivé části nemá a nehřeje se tolik.

U těch chladičů pozor, ony jsou opravdu stavěné na vzduch, a navíc s nuceným prouděním poháněným ventilátorem. Jakákoliv kapalina bude mnohem hustší, bude sice kolem teplého chladiče proudit vzhůru, ale mnohem pomaleji. Mezi příliš blízkými žebry možná vůbec, kvůli viskozitě! Takže mysli na to že žebrování musíš mít svisle.
Existuje speciální olej pro transformátory (takové ty jak jsou kolem měst a u fabrik), asi bude trochu dražší a nevím jak je na tom s průhledností, ale je hodně řídký a pojme dost tepla, podobně jako voda. Ten by byl nejvhodnější, a ze všech použitelných kapalin asi nejméně agresivní. Každopádně potřebuješ co nejřidší.

V tom odkazovaném videu je jedna dost podstatná věc, peltireův článek. Ten tam má na chladiči a odebírá mu teplo, takže samotná kapalina toho potom už moc nechladí. Zjisti si kolik by tě stál, a možná tě ten nápad zase přejde ;-)
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Wakis
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod Wakis » 13 lis 2014 22:47

Zdravim, jsem téměř u konce s potápěním starého PC do akvárka, a při hledání co do něj naliju jsem našel tohle forum (sem tu nový). Chtěl jsem tam dát destilovanou vodu, kuli ceně a dostupnosti, ale zaprvé je pravda co psal Petr22, destilka je nevodivá (téměř) ale jen dokud je čistá, čím je špinavější, tím je vodivější a tím pádem dřív nebo pozdějc dojde ke zkratu. Budu mít to akvárko v garáži, kde vzniká hodě bordelu, takže jsem PC pořádně vyčistil od všech nečistot a akvárko bych chtěl vzduchotěsně uzavřít (až na malou dírku aby se vyrovnával tlak, tím pádem by si měla destilka zachovat "nevodivost" delší dobu (občas bych jí měnil) Ale za druhé je destilka dost korozivní, víc než normální voda, tak se bojim aby mi PC neshnil :D
Sehnal už jste někdo nějaký vhodný olej? to by bylo asi nejlepší. A nebo ještě líp tu kapalinu co je v odkazu který sem dal pepanecek5. nevíte co to je? Líbí se mi jak to vaří na procesoru, tim by mi odpadly starosti s přívodem hadice s bublinkama :D

EDIT: Tak tu kapalinu co vaří už nechci... http://www.ebay.com/itm/NEW-3M-Fluorine ... 23404940ce
Naposledy upravil(a) Wakis dne 13 lis 2014 22:55, celkem upraveno 1 x.
Intel Core i5-3470 3,2 GHz
Radeon HD 7800, 1024MB GDDR5
8GB RAM, 1TB HDD, 120GB SSD

Uživatelský avatar
pepanecek5
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 709
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod pepanecek5 » 13 lis 2014 22:53

Taky jsem se ptal, ale nikdo neví kde to sehnat :-D
Moje železo :-D
Deska - ASUS ROG STRIX B560-E Gaming
CPU - Intel Core i7 11700K
RAM - Kingston Fury Beast RGB 32GB
CHLADIČ - Arctic Liquid Freezer II 280
GRAFIKA - ASUS Gefroce GTX 1660
SKŘÍŇ - CoolerMaster HAF 922
ZDROJ - Seasonic Focus+ 750W

Uživatelský avatar
Wakis
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod Wakis » 13 lis 2014 22:58

No tak asi nezbyde nic jinýho, než tam nalejt tu destilku a zjistit jak dlouho to PC vydrží :D .. jen doufám že časem nevyhoří zásuvka, budu to potápět i se zdrojem :-)
Intel Core i5-3470 3,2 GHz
Radeon HD 7800, 1024MB GDDR5
8GB RAM, 1TB HDD, 120GB SSD

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod Oxxid » 13 lis 2014 23:16


Uživatelský avatar
Wakis
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC akvárium :-D

Příspěvekod Wakis » 13 lis 2014 23:17

Hele našel jsem tohle, teoreticky je to ono, protože někteří amíci taky píšou Baby oil ... jen nevim jak by to vyšlo cenově :-D musim napřed změřit objem toho akvárka...
http://nakupujte-vyhodne.cz/Johnsons-Ba ... GUtS_mG9Z0

--- Doplnění předchozího příspěvku (13 Lis 2014 23:20) ---

Oxxid: to vypadá cenově líp. ale máš to nějak vyzkoušený? je to opravdu vhodný? průhledný? ... edit: jasně že je průhledný, když je to v názvu :D měl bych víc koukat

--- Doplnění předchozího příspěvku (14 Lis 2014 09:39) ---

Takže, akvárko jsem změřil a potřebuju 37 litrů mínus objem komponentů počítače. Takže vezmu 35 litrů.
Cena náplně Johnsons Baby oil = 6417 kč
Cena náplně Verda 22 olej = 4200 kč
Cena náplně destilovaná voda = 245 kč

Takže pro mě jasná volba, a zároveň otestuju jak dlouho to vydrží :-D když bude voda viditelně špinavá a PC bude stále fungovat, tak jí preventivně vyměnim :D
Intel Core i5-3470 3,2 GHz
Radeon HD 7800, 1024MB GDDR5
8GB RAM, 1TB HDD, 120GB SSD


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů