Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Kaferr
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod Kaferr » 23 led 2013 21:39

Ahoj,Už delší dobu mám problém s tím že se mi vypíná notebook - Jen pro zajímavost je to starší Acer Aspire5542 - Chladící desku mám,Předevčírem ho strýc dal na kontrolu mistrovy v práci který všechno překontroloval atd. - Zjistil že na procesoru ani nic takového to nebude - Větráčky jedou tak jak mají všechno je ok .. Přehřívání to také není a vir také nic ... Tak teda nevím jak je možné že se mi notas vypíná ... - Někdy se za den nevypne vubec .. Někdy se vypne 2x za den.. Ale není to třeba že každých 5 minut nebo tak .. - Nevím jestli není třeba něco někde nastavit .. Např. kolik dát co v možnostech napájení u nastavení procesoru atd.. - Ted k příčinám - Podle mě možných .. Někdy se mi notas vypne jen tak když jsem v prohlížeči a to tak že prostě se nejdříve jako by prostě ''SEKNE'' myš .. Ale to se sekne asi cely ntb a pak se proste zhasne obrazovka a je to černé ale při vědomí .. ctrl alt delete alt f4 nic ... prostě musím to agresivně restartovat .. Někdy to zvuk dělá .. Třeba když poslouchám písničky a sekne se to tak to dělá takové Zzzzz a někdy vubec nic.. A to když se to sekne tak větráčky normálně jedou a příčina přehřívání to není .. Tak bych se chtěl zeptat jestli není něco potřeba nastavit (donastavit) v možnostech napájení celkem jsem tam blbnul s tím pasivní chlazení aktivní atd.. hlavně s tím minimální stav procesoru a takové .. Fakt si nevím rady .. Ahoj... :mad: :mad:

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod ITCrowd » 23 led 2013 21:44

Vítej na PC-HELP!
čím jsi kontroloval teploty, že víš, že se nepřehřívá?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Kaferr
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod Kaferr » 23 led 2013 21:48

Hodnoty jsem kontroloval Everestem - Měl sem stáhnutý program který když by se notebook přehřál tak se měl předtím notebook uvézt do řežimu spánku - A když se to zase seko tak se do řežimu spánku neuvedl .. A to sem si tam nastavil slabých 65 cpu - Jsem si jist že tím to nebude i technici z nejmenované prodejny mají stejný názor ... - A to jsem ho navíc předevčírem profoukával kompresorem - samozdřejmě vypnutý ..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod ITCrowd » 23 led 2013 21:51

Takže tam z kompresoru klidně zaletěl olej, voda a bůhvíco?
Po spuštění vlez do BIOSu a zkontroluj nastavení. Někde tam bude položka, která hlídá teplotu procesoru a v případě přetažení počítač vypne.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Štučka
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 279
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod Štučka » 23 led 2013 21:52

Býl nastaven nesprávný ovladač pro vaši grafickou kartu. Například, pro jinou verzi operačního systému.

Kaferr
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod Kaferr » 23 led 2013 21:56

Můžu se tedy zeptat jak ten ovladač nějak lépe nastavit nebo co mám udělat ?

--- Doplnění předchozího příspěvku (23 Led 2013 21:57) ---

Prosím - Jak se do BIOSu dostanu ? - Omlouvám se že se ptám jako neznalec :idea: :idea:

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod ITCrowd » 23 led 2013 22:01

Do BIOSu se dostaneš při startu klávesou DEL. Pokud ne, tak zkus F2.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Kaferr
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod Kaferr » 23 led 2013 22:05

Tak jsem vypl a zapl notebook nechal jsem chvily načíst plochu a i při načítání jsem mačkal del pak f2 a nic . vubec nic se nestalo - Mám W7 home premium

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod ITCrowd » 23 led 2013 22:07

Tu klávesu musíš zmáčknout po startu. Tedy dříve, než začnou nabíhat windows.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Kaferr
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod Kaferr » 23 led 2013 22:08

To znamená když uvidím windows vlaječku ? - Takže nevadí když to budu mačkat už dříve ne ?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod ITCrowd » 23 led 2013 22:13

Než uvidíš vlaječku. můžeš mačkat dříve a klidně i několikrát po sobě, ale nedržet!!
Ověř taky ovladač na grafiku jak radí štučka.
Drivery najdeš zde: http://support.acer.com/product/default ... delId=1780
Hledej položku VGA, pozor, jsou tam dva. Takže musíš vědět přesně, jakou grafiku tam vlastně máš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypínání notebooku - Prosím nutnou radu

Příspěvekod ITCrowd » 23 led 2013 22:38

1. Dal jsem ti link na ovladače k tvému notebooku. Abys mohl ověřit, zda máš správný ovladač na grafiku jak radí štučka.
2. V BIOSu možná bude položka vypínání procesoru při dosažení určité teploty. Ale ohledně tvého NTB jsem nic k BIOSu nenašel, tak ti nic víc neporadím.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !
    od Jarda_For » 26 úno 2024 19:10 » v Taktování a další úpravy PC
    3
    1087
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 18:35
  • Synology NAS přechod na nové PC*-prosím o radu!!
    od Ketty02 » 07 dub 2024 18:01 » v Sítě - hardware
    4
    418
    od Ketty02 Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2024 18:34
  • Prosím o radu se stavbou nového herního PC
    od Martinusy » 09 úno 2024 13:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    834
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 16:28
  • Vypinání a zapinání monitoru
    od michalnet » 05 dub 2024 11:15 » v Problémy s hardwarem
    1
    370
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2024 11:46
  • Samovolne vypinani prichoziho zvoneni
    od Teena » 24 dub 2024 13:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    354
    od Teena Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2024 15:34

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů