Přijdu o záruku?

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53632
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Přijdu o záruku?

Příspěvekod petr22 » 14 led 2013 15:13

Zakon to ale rika jinak

(2) Dojde-li k výměně, začne běžet záruční doba znovu od převzetí nové věci. Totéž platí, dojde-li k výměně součástky, na kterou byla poskytnuta záruka.

Reklama
Uživatelský avatar
peyrac10
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1361
Registrován: listopad 12
Bydliště: kdesi v Česku
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přijdu o záruku?

Příspěvekod peyrac10 » 14 led 2013 15:17

je to otázka výkladu zákona

Jistě víš, že zákony, a v tomhle státě zvláště, jsou totálně gumové. Nesetkal jsem se s tím poprvé, taky jsem si již několikrát myslel, že znění zákona je jednoznačné a pak jsem se nestačil divit! :lol:
Naposledy upravil(a) peyrac10 dne 14 led 2013 15:21, celkem upraveno 1 x.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přijdu o záruku?

Příspěvekod guest » 14 led 2013 15:19

IMHO pokud se v počítači kterému končí záruka vymění vadná RAM, která má doživotní záruku, lze tuto záruku uplatnit i při skončení záruky PC. Záruka na RAM stále běží. To se dle mého názoru týká i ostatních komponentů.

V opačném případě by záruka postrádala smysl. Konec hlášení!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53632
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Přijdu o záruku?

Příspěvekod petr22 » 14 led 2013 15:21

Nemuzes ale zakon vykladat opacne, nez je napsany :smile:

Jelikoz vetsina firem zaruku uzna sama a te zbyvajici casti staci pohrozit sdrizenim ochrany spotrebitelu, tak na tom nejspis neco bude.

Porad mi ale chybi ta informace, proc je nutne rozebirat notebook.

Uživatelský avatar
peyrac10
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1361
Registrován: listopad 12
Bydliště: kdesi v Česku
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přijdu o záruku?

Příspěvekod peyrac10 » 14 led 2013 15:26

2petr22: je zřejmé, že ses s tím ještě nesetkal. Asi by ses divil :cry:
Abych byl konkrétní, setkal jsem se s tím několikrát při výkladu zákona o pravidlech provozu na silničních komunikacích (č. 361/200 Sb.) a rovněž při výkladu zákona o o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích (č. 341/2002). :smile:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Deny18
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přijdu o záruku?

Příspěvekod Deny18 » 14 led 2013 15:34

Ale neříkej mi,že pokud se v Noťasu vrtáte a něco si tam porušíte a stane se závadným,že Vám dá prodejce (servis) záruku? To přece ne! To by musel být pěkně hloupoučký.. :)


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů