jak přetaktovat?

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jaroslav3333
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

jak přetaktovat?

Příspěvekod jaroslav3333 » 24 zář 2016 22:44

Zdravím potřeboval bych poradit. Mám desku od HP s biosem ve kterém se nedá měnit frekvence cpu. Zkoušel jsem program setFSB a cpu cool, ten první nepodporuje čip ppl ics952606pf, a ten druhý jej podporuje ale když chci změnit fsb napíše mě to ppl error. Takže takym k ničemu. Napadá vás ještě nějaký jiný program nebo prostě nějaký zpusob jak to poladit? Přesný typ cpu Pentium 4 northwood hyperthreading 2,8 ghz

Reklama
Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: jak přetaktovat?

Příspěvekod StrakerCZ » 24 zář 2016 23:51

Zdravím, pokud frekvence CPU nejde změnit v Biosu, tak to nepůjde ani přes nějaký program.
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak přetaktovat?

Příspěvekod petr22 » 25 zář 2016 08:14

HP desky nikdy taktovani neumoznovaly.

Navic pretaktovani 15 let stareho procesoru nema zadny smysl, protoze ma mensi vykon nez procesor v dnesnim telefonu.

jaroslav3333
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak přetaktovat?

Příspěvekod jaroslav3333 » 25 zář 2016 17:47

Tak to je jasný, chtěl jsem z toho dostat trošku víc hraju na tom starší hry. Ještě mě napadlo že bych tam nahrál jiný bios na tu desku to by pak nebyl problém přetaktovat to ne?

Dodatečně přidáno po 16 minutách 8 vteřinách:
Tak se mě to nakonec podařilo přes ten coolcpu. Když jdu přes 3,2 ghz tak to ale hned zamrzne a restartuje se komp. Teplotu mám přitom 65 v zátěži a napětí 1.47v. Všude říkaj jak je p4 ideální na přetaktování ale nic moc :/ asi dělám něco špatně nebo netuším

Dodatečně přidáno po 17 minutách 44 vteřinách:
StrakerCZ píše:Zdravím, pokud frekvence CPU nejde změnit v Biosu, tak to nepůjde ani přes nějaký program.

Tak ty tomu asi hodně rozumíš :D

Dodatečně přidáno po 21 minutách 33 vteřinách:
Komukoliv s nabušenym kompem tady pomůžete s tou nejdebilnější prkotinou ale když někdo potřebuje trochu vylepšit svojí starou mrchu tak ho pošlete do pr. že to nemá cenu :DD a že to nejde. Fakt odborníci tady tyvole

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak přetaktovat?

Příspěvekod zeus » 03 říj 2016 21:05

asi dělám něco špatně nebo netuším

Uz tusis, co delas spatne?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak přetaktovat?

Příspěvekod petr22 » 03 říj 2016 21:12

Pokud chces vylepsit svoji starou mrchu, tak dojdi na sberny dvur, valeji se tam sestavy s Core Duo, I3 nebo I5 a I7. Kdyz narazis na hodneho pana, tak te v tom necha prohrabat.

P4 Northwood neni na pretaktovani vhodna ani omylem - podivej se jak brutalne topi nepretaktovana.

Tim pretaktovanim prastare P4 skutecne nema cenu ztracet cas, kdyz muzes mit mnohem lepsi pocitac bud zadarmo nebo za flasku.

Ta P4 na 2,8 GHz ma v Passmarku skore 260 bodu, pricemz nejlacinejsi I3 ma 5400 bodu coz je presne 21x vic. Myslis ze necemu pomuzes, kdyz z 260 bodu udelas 290? Protoze presne o tolik je vykonnnejsi 3,2 GHz P4.


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti