Nové formátování fóra + nezdokumentované triky

…místo pro vaše testy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, VIP

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nové formátování fóra + nezdokumentované triky

Příspěvekod X » 08 bře 2016 01:00

Barevné hrátky
Obrázek



Moje doporučené / preferované barvy (je třeba si uvědomit, že každé hardware může být jinak barevně nastaveno / kalibrováno!):

Obrázek

Adresace políček na obrázku: dle barvy rámečku (zhruba, jiné výběrové barvy ve snapovacím programu) + dle počtu políček od horního levého rohu (od zhora, od leva).

■ rámeček červený (1,1):                  černá                               Písmo = #000000 = black (= černá)
■ ***** není v tabulce:                     stříbrná                             Písmo = #C0C0C0 = silver (= stříbrná)
■ rámeček růžový (1,5):                   tmavě modrá                         Písmo = #0000FF = blue (= modrá)
■ rámeček oranžový (1,20):                modrá                               Písmo = #00BFFF =
■ rámeček tmavě modrý (1,25):            světle modrá (azurová, tyrkysová)       Písmo = #00FFFF = cyan / aqua (= azurová, tyrkysová / voda)
■ ***** není v tabulce:                     šedomodrá                           Písmo = ####### = lightblue (= světle modrá)
■ rámeček modrý (1,11):                  tmavě zelená                         Písmo = #008000 = green (= zelená)
■ rámeček zelený (1,16):                  zelená                               Písmo = #00BF00 =
■ rámeček purpurový (růžovo-fialový) (1,21): světle zelená                         Písmo = #00FF00 = lime (= citrónová)
■ ***** není v tabulce:                     světle zelená                         Písmo = ####### = lightgreen (= světle zelená)
■ ***** není v tabulce:                     hnědá                               Písmo = ####### = brown (= hnědá)
■ rámeček světle modrý (4,1):             hnědá                                Písmo = #BF0000 =
■ rámeček žlutý (3,3):                    fialová                               Písmo = #800080 = purple = (= fialová)
■ ***** není v tabulce:                     purpurová                           Písmo = ####### = magenta (= purpurová)
■ ***** není v tabulce:                     -------                               Písmo = ####### = violet (= )
■ rámeček hnědý (5,20):                  růžová                               Písmo = #FFBFFF =
■ ***** není v tabulce:                     růžová                              Písmo = #FFC0CB = pink (= růžová)
■ rámeček bílý (5,1):                     červená                              Písmo = #FF0000 = red (= červená)
■ ***** není v tabulce:                     oranžová                             Písmo = #FFA500 = orange (= oranžová)
■ rámeček světle zelený (5,16):            oranžová                             Písmo = #FFBF00 =
■ ***** není v tabulce:                    zlatá                                 Písmo = #FFD700 = gold (= zlatá)
■ rámeček tmavě zelený (5,21):            žlutá                                 Písmo = #FFFF00 = yellow (= žlutá)
■ rámeček černý (5,25):                  bílá                                  Písmo = #FFFFFF = white (= bílá)

Nástroj pro optimální výběr barvy >>> https://www.webpagefx.com/web-design/color-picker/

-------------------------------------- Nové barvy budou stále přidáváni!!! --------------------------------------
Naposledy upravil(a) X dne 24 říj 2017 10:01, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nové formátování fóra + nezdokumentované triky

Příspěvekod X » 17 bře 2016 18:35

Podpis
Obrázek
I u podpisu se na novém fóru lehce změnilo nastavení (limity). Na vytvoření / editaci podpisu se dostaneme takto: náš nick vpravo nahoře (červená) > Uživatelský panel (tmavě modrá) > Profil (zelená) > Podpis (světle modrá) ...
Obrázek
Na dalším obrázku vidíme některé limity podpisu:
- červená: limit je 350 znaků
- modrá: ...

Obrázek
Na dalším obrázku je tabulka s dalšími limity ... Limit počtu znaků platí jen pro textové znaky, formátovacích znaků se netýká, tedy veškeré BB kódy, odkazy = se nezapočítávají!
A nyní si již můžete vyhrát se svým podpisem ... a ještě detail: v podpisu se používá lehce odlišné písmo, patkové (podívejte třeba na velké I), které je lehce širší a další drobné detaily - srovnejte třeba zde, například podtržení hlavičky, ... porovnejte podpis a stejný podpis v horní části příspěvku >>> viewtopic.php?f=93&t=43183



Já jsem si svůj podpis s pomocí Ltb upravil pro své a vaše větší pohodlí takto (snímáno v rozlišení 1360 x 768 - jsem na PC v nouzáku kvůli polorozpadlé desce, vy budete mít podpis dle svého rozlišení, v optimalizovaném (na maximální šířku) fullHD vychází nyní můj podpis na necelé 2 řádky):
Obrázek

Dříve můj podpis (po kliku) skákal na odkazovací stránku, z které jste teprve skákali na mé vlákna. Nyní jsou v podpisu přímé odkazy, když tedy kliknete například na Melodrama - tak se dostanete přímo do příslušného vlákna, a to "vždy" na jeho poslední stranu! Další změna v mém podpisu je, že obsahuje napovídací hlavičkovou část (červená) (KATEGORIE ... až ... TEXT):
Obrázek

Kromě toho, že hlavička má info funkci slouží také (celá) ke skoku na původní odkazovač, kde máte zkratkovité názvy mých vláken z mého podpisu uvedeny v celé délce a srovnány buď podle abecedy nebo dle kategorií. Dále toto vlákno obsahuje můj rozšířený TOP. V dalším příspěvku máte moje dohledané (pátral jsem po nich od mala) názvy čísel, a to až po největší pojmenované číslo s obrovským počtem nul (atomů v celém Vesmíru prý existuje "pouze" něco v řádu kvadriliónů, možná kvintiliónů). V dalším příspěvku máte IT jednotky, také do astronomických výšin (chci 100 Yotta harddisk :lol: ).
Můj podpis se může zdát jako pestrobarevná nepřehledná směska, je ale vymyšlen do posledního puntíku :lol: Mimo hlavičku jsou zkratkovitými názvy seřazeny mé vlákna, a to dle abecedy. Barva pozadí pak vyjadřuje jeho kategorii. Již asi 12 let, možná déle si na počítači vše dělím do 9 základních kategorií, které také mají svoji charakteristickou barvu. Abyste se v tom trochu vyznali, přidal jsem právě pro vás hlavičku (já ji nepotřebuji). Za nějaký čas z hlavičky odstraním uvození - KATEGORIE: - potom mnohem později jednou nejspíš odstraním i hlavičku (až si velká většina z vás zvykne na kategorie a jejich barvy), její odkazovací funkci přiřadím: ODKAZOVAČi. Mám i své složky obarvené dle kategorií, takže když hledám video, vím že mi zrakem stačí vyhledat fialovou, pro hudbu světle modrou a podobně. Je to docela efektivní. Občas je zařazování lehce nejasné, ale to při katalogizaci vždy. Například vše o času dávám do SYSTÉMu a kalkulačky do TEXTu ...
V podpisu mám dokonce neviditelné formátovací znaky, které mi zajišťují, že se mi podpis dělí do dalšího řádku pouze v místech, které jsem povolil, lze také dávat mezery, které se do řádků neroztrhnou, ale o těchto věcech až příště. Na obrázku mé obarvené složky na počítači dle kategorií.
Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výpadek fóra
    od ITCrowd » 03 říj 2023 09:19 » v PC-HELP - připomínky k fóru
    17
    5026
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 23:19
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1440
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07
  • Formátování SSD před prodejem
    od Honzis » 05 čer 2023 23:16 » v Vše ostatní (hw)
    11
    1170
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 13:07
  • Podmíněné formátování poměru Příloha(y)
    od veselypettr » 25 kvě 2023 14:01 » v Kancelářské balíky
    7
    1711
    od veselypettr Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 14:00
  • Nové pc do 30 000 kč
    od mtc » 09 pro 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1415
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    10 pro 2023 17:40

Zpět na “TESTOVACÍ FÓRUM”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host