Nové formátování fóra + nezdokumentované triky

…místo pro vaše testy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, VIP

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nové formátování fóra + nezdokumentované triky

Příspěvekod X » 06 zář 2015 20:39

Obrázek

Obrázek a Obrázek



Další dva BB kódy již také byli ve starší verzi fóra, ale nejsou skoro používané a jsou málo známé, navíc u druhého si ukážeme pěkný trik, jak obejít jeho omezené možnosti ...

anchor (= kotva, pojmenuje oblast (je to tedy programátorsky řečeno návěští) a pak se na ní pomocí druhého příkazu: goto (jdi na, skoč na) - můžeme přepínat / skákat - kotva není v příspěvku vidět, pouze při editaci, pokud dáme do názvu kotvy speciální znak (například: &), pak příkaz nebude fungovat a navíc se zobrazí v příspěvku!)

: zde jsem umístil kotvu1
Star Wars se v prosinci 2016 dočkají prvního spin-offu. Film nazvaný Star Wars Anthology: Rogue One režíruje Gareth Edwards (Godzilla) a bude se točit kolem malého týmu rebelů, který musí ukrást plány první Hvězdy smrti. Lucasfilm už dlouho slibuje, že nás čeká napínavý válečný thriller a že bude další spin-off úplně jiný, aby publikum stále dostávalo něco nového. A nyní se tyhle plány potvrdily, další film mimo hlavní ságu se totiž zaměří na pašerácké začátky Hana Sola. Zatím není jasné, kdo si mladou verzi oblíbeného darebáka zahraje. Na jeho počátky ale režijně dohlédnou Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) a v kinech je uvidíme 25. května 2018. Snad se tahle velká výzva promění v pořádnou pecku!
: zde jsem umístil kotvu2







goto (= jdi na, skoč na - skočí na definovanou anchor / kotvu (návěští), po vašem kliknutí)

Skočí na kotvu1

Skočí na kotvu2



Bohužel příkaz goto nemá takové schopnosti jako url, nelze tedy do něj vkládat obrázek, abyste skákali po kliknutí na obrázek. Pomocí mého triku, který vám nyní popíšu, to ale dokážete. Nevyužijeme k tomu ale příkaz goto, ale obyčejný odkaz, pomocí kterého se budeme odkazovat na kotvy ;) A odkaz již můžeme strčit do url, a tím pádem i obrázek a udělat si tímto způsobem tedy klikatelný obrázek :idea:

Formát: odkaz#jméno_kotvy

viewtopic.php?f=93&t=157677&start=21#kotva1

ukázka kódu klikatelného obrázku, který využívá anchor / kotvy:

Kód: Vybrat vše

[url=odkaz_na_skok#název_kotvy][img]adresa_obrázku_-_zde_jako_příloha[/img][/url]

Kód: Vybrat vše

[url=http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=93&t=157677&start=21#kotva1][img]http://www.pc-help.cz/download/file.php?id=48007[/img][/url]

Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nové formátování fóra + nezdokumentované triky

Příspěvekod X » 06 zář 2015 21:47

Jak zjistit adresu / odkaz na konkrétní příspěvek (ne pouze na stránu vlákna) na fóru?

Příspěvků na stránce vlákna je maximálně 12, pak následuje další stránka. Úplně první příspěvek ve vláknu má vždy pozici 0. Takže první strana je 0 až 11, druhá 12 až 23, ... vzorec: (12*strana)-12(12*strana)-1. Adresa v prohlížeči tedy odkazuje na první příspěvek strany, někdy &start chybí, lze ho získat kliknutím na jinou stranu (pokud existuje) a zpět, nebo prostě: &start dopíšeme, příspěvek na stránce dopočítáme ... tento příspěvek má adresu / odkaz:

Kód: Vybrat vše

http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=93&t=157677&start=22

viewtopic.php?f=93&t=157677&start=22
Naposledy upravil(a) X dne 06 zář 2015 22:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nové formátování fóra + nezdokumentované triky

Příspěvekod X » 06 zář 2015 22:24

Jak přidat do obrázku (odkazu) skrytou nápovědu?

Stačí do odkazu obrázku (funguje na jakýkoliv odkaz) přidat středník ( ; = na české klávesnici většinou pod ESCape, vlevo od 1) a za něj text. Doporučuji místo mezer používat podtržítka (_ = Shift + /), kvůli kompatibilitě zobrazení na různých prohlížečích. Na Firefoxu se mezera zobrazí jako mezera, na Opeře jako 3 znaky: %20 - pak vznikne v textu nepřehledný guláš! Proto je lepší používat _ . Aby se text zobrazil po najetí kurzoru na obrázek (občas je potřeba kliknout kamkoli jinam a opakovat najetí na obrázek!), musí být ovšem umístěn v odkazu skoku (url), ne v adrese obrázku! Tato vychytávka je citlivá (nefunguje) na některé speciální znaky, například v textu nesmí být samostatná čárka: ´ a nesmí obsahovat dva znaky: #

Kód: Vybrat vše

[url=odkaz_ke_skoku;_Skrytá_nápověda][img]adresa_obrázku_-_zde_jako_příloha[/img][/url]

Kód: Vybrat vše

[url=http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=93&t=157677&start=22;_Skok_na_předešlý_příspěvek][img]http://www.pc-help.cz/download/file.php?id=48007[/img][/url]


Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nové formátování fóra + nezdokumentované triky

Příspěvekod X » 08 bře 2016 01:00

Barevné hrátky
Obrázek



Moje doporučené / preferované barvy (je třeba si uvědomit, že každé hardware může být jinak barevně nastaveno / kalibrováno!):

Obrázek

Adresace políček na obrázku: dle barvy rámečku (zhruba, jiné výběrové barvy ve snapovacím programu) + dle počtu políček od horního levého rohu (od zhora, od leva).

■ rámeček červený (1,1):                  černá                               Písmo = #000000 = black (= černá)
■ ***** není v tabulce:                     stříbrná                             Písmo = #C0C0C0 = silver (= stříbrná)
■ rámeček růžový (1,5):                   tmavě modrá                         Písmo = #0000FF = blue (= modrá)
■ rámeček oranžový (1,20):                modrá                               Písmo = #00BFFF =
■ rámeček tmavě modrý (1,25):            světle modrá (azurová, tyrkysová)       Písmo = #00FFFF = cyan / aqua (= azurová, tyrkysová / voda)
■ ***** není v tabulce:                     šedomodrá                           Písmo = ####### = lightblue (= světle modrá)
■ rámeček modrý (1,11):                  tmavě zelená                         Písmo = #008000 = green (= zelená)
■ rámeček zelený (1,16):                  zelená                               Písmo = #00BF00 =
■ rámeček purpurový (růžovo-fialový) (1,21): světle zelená                         Písmo = #00FF00 = lime (= citrónová)
■ ***** není v tabulce:                     světle zelená                         Písmo = ####### = lightgreen (= světle zelená)
■ ***** není v tabulce:                     hnědá                               Písmo = ####### = brown (= hnědá)
■ rámeček světle modrý (4,1):             hnědá                                Písmo = #BF0000 =
■ rámeček žlutý (3,3):                    fialová                               Písmo = #800080 = purple = (= fialová)
■ ***** není v tabulce:                     purpurová                           Písmo = ####### = magenta (= purpurová)
■ ***** není v tabulce:                     -------                               Písmo = ####### = violet (= )
■ rámeček hnědý (5,20):                  růžová                               Písmo = #FFBFFF =
■ ***** není v tabulce:                     růžová                              Písmo = #FFC0CB = pink (= růžová)
■ rámeček bílý (5,1):                     červená                              Písmo = #FF0000 = red (= červená)
■ ***** není v tabulce:                     oranžová                             Písmo = #FFA500 = orange (= oranžová)
■ rámeček světle zelený (5,16):            oranžová                             Písmo = #FFBF00 =
■ ***** není v tabulce:                    zlatá                                 Písmo = #FFD700 = gold (= zlatá)
■ rámeček tmavě zelený (5,21):            žlutá                                 Písmo = #FFFF00 = yellow (= žlutá)
■ rámeček černý (5,25):                  bílá                                  Písmo = #FFFFFF = white (= bílá)

Nástroj pro optimální výběr barvy >>> https://www.webpagefx.com/web-design/color-picker/

-------------------------------------- Nové barvy budou stále přidáváni!!! --------------------------------------
Naposledy upravil(a) X dne 24 říj 2017 10:01, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nové formátování fóra + nezdokumentované triky

Příspěvekod X » 17 bře 2016 18:35

Podpis
Obrázek
I u podpisu se na novém fóru lehce změnilo nastavení (limity). Na vytvoření / editaci podpisu se dostaneme takto: náš nick vpravo nahoře (červená) > Uživatelský panel (tmavě modrá) > Profil (zelená) > Podpis (světle modrá) ...
Obrázek
Na dalším obrázku vidíme některé limity podpisu:
- červená: limit je 350 znaků
- modrá: ...

Obrázek
Na dalším obrázku je tabulka s dalšími limity ... Limit počtu znaků platí jen pro textové znaky, formátovacích znaků se netýká, tedy veškeré BB kódy, odkazy = se nezapočítávají!
A nyní si již můžete vyhrát se svým podpisem ... a ještě detail: v podpisu se používá lehce odlišné písmo, patkové (podívejte třeba na velké I), které je lehce širší a další drobné detaily - srovnejte třeba zde, například podtržení hlavičky, ... porovnejte podpis a stejný podpis v horní části příspěvku >>> viewtopic.php?f=93&t=43183



Já jsem si svůj podpis s pomocí Ltb upravil pro své a vaše větší pohodlí takto (snímáno v rozlišení 1360 x 768 - jsem na PC v nouzáku kvůli polorozpadlé desce, vy budete mít podpis dle svého rozlišení, v optimalizovaném (na maximální šířku) fullHD vychází nyní můj podpis na necelé 2 řádky):
Obrázek

Dříve můj podpis (po kliku) skákal na odkazovací stránku, z které jste teprve skákali na mé vlákna. Nyní jsou v podpisu přímé odkazy, když tedy kliknete například na Melodrama - tak se dostanete přímo do příslušného vlákna, a to "vždy" na jeho poslední stranu! Další změna v mém podpisu je, že obsahuje napovídací hlavičkovou část (červená) (KATEGORIE ... až ... TEXT):
Obrázek

Kromě toho, že hlavička má info funkci slouží také (celá) ke skoku na původní odkazovač, kde máte zkratkovité názvy mých vláken z mého podpisu uvedeny v celé délce a srovnány buď podle abecedy nebo dle kategorií. Dále toto vlákno obsahuje můj rozšířený TOP. V dalším příspěvku máte moje dohledané (pátral jsem po nich od mala) názvy čísel, a to až po největší pojmenované číslo s obrovským počtem nul (atomů v celém Vesmíru prý existuje "pouze" něco v řádu kvadriliónů, možná kvintiliónů). V dalším příspěvku máte IT jednotky, také do astronomických výšin (chci 100 Yotta harddisk :lol: ).
Můj podpis se může zdát jako pestrobarevná nepřehledná směska, je ale vymyšlen do posledního puntíku :lol: Mimo hlavičku jsou zkratkovitými názvy seřazeny mé vlákna, a to dle abecedy. Barva pozadí pak vyjadřuje jeho kategorii. Již asi 12 let, možná déle si na počítači vše dělím do 9 základních kategorií, které také mají svoji charakteristickou barvu. Abyste se v tom trochu vyznali, přidal jsem právě pro vás hlavičku (já ji nepotřebuji). Za nějaký čas z hlavičky odstraním uvození - KATEGORIE: - potom mnohem později jednou nejspíš odstraním i hlavičku (až si velká většina z vás zvykne na kategorie a jejich barvy), její odkazovací funkci přiřadím: ODKAZOVAČi. Mám i své složky obarvené dle kategorií, takže když hledám video, vím že mi zrakem stačí vyhledat fialovou, pro hudbu světle modrou a podobně. Je to docela efektivní. Občas je zařazování lehce nejasné, ale to při katalogizaci vždy. Například vše o času dávám do SYSTÉMu a kalkulačky do TEXTu ...
V podpisu mám dokonce neviditelné formátovací znaky, které mi zajišťují, že se mi podpis dělí do dalšího řádku pouze v místech, které jsem povolil, lze také dávat mezery, které se do řádků neroztrhnou, ale o těchto věcech až příště. Na obrázku mé obarvené složky na počítači dle kategorií.
Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výpadek fóra
    od ITCrowd » 03 říj 2023 09:19 » v PC-HELP - připomínky k fóru
    17
    5096
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 23:19
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1448
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07
  • Formátování SSD před prodejem
    od Honzis » 05 čer 2023 23:16 » v Vše ostatní (hw)
    11
    1170
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 13:07
  • Podmíněné formátování poměru Příloha(y)
    od veselypettr » 25 kvě 2023 14:01 » v Kancelářské balíky
    7
    1750
    od veselypettr Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 14:00
  • Nové pc do 30 000 kč
    od mtc » 09 pro 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1449
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    10 pro 2023 17:40

Zpět na “TESTOVACÍ FÓRUM”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti