Přenosový režim pouze poloduplexní...? Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

TechnoT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 92
Registrován: únor 12
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přenosový režim pouze poloduplexní...?  Vyřešeno

Příspěvekod TechnoT » 24 zář 2016 12:47

Dobrý den.
Potřebuji poradit. Přestěhoval jsem se do města, kde jsem připojený k internetu od Rio Media. V panelovém bytě je z chodby vyveden kabel do bytu k wifi routeru odkud je připojena přítelkyně na svém stolním pc a dále já také na svém stolním pc. Po mém prvním přípojení se mi dole na hlavním panelu kde je ikona internetového připojení zobrazil žlutý trojúhelník s vykřičníkem, který po cca 5 sekundách zmizí a zase se objeví a stále dokola. (internet nefunguje) Po zkoumaní jsem v nastavení síťové karty "Realtek PCIe GBE Family Controler" přešel na vlastnosti - konfigurovat - upřesnit - Rychlost a přenosový režim - zvolil z automatické nastavení režimu provozu na - 100Mbps a internet začne fungovat. Nijak jsem to cca půl roku neřešil ale teď bych to rád napravil. Dnes jsem byl koupit nový kabel protože nevím co je ten starý zač, jestli je křížený nebo není. Koupil jsem 7,5m UTP kabelu s označením CAT 5 s tím že to možná bude tím starým kabelem. Bohužel problém je stále stejný.Žádné jiné nastavení v přenosovém režimu kromě 2 poloduplexní 100 Mbps a 10 Mbps nefungují.
Další které tam jsou uvedeny jako je plněduplexní 1,0 Gbps; 10Mbps; a 100Mbps nejdou a děje se to co jsem popsal výše. Prosím o radu děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přenosový režim pouze poloduplexní...?

Příspěvekod ITCrowd » 24 zář 2016 14:28

Popisovaná závada je typická pro přerušený drát, či špatný kontakt. Kabel zřejmě můžeme vyloučit (vyměnil jsi ho). Tedy zbývá jiná zásuvka routeru a vyzkoušet zda je síťovka v PC plně funkční (např. připojit tvé PC místo PC přítelkyně). Další možnost je zkusit jinou síťovou kartu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

TechnoT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 92
Registrován: únor 12
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přenosový režim pouze poloduplexní...?

Příspěvekod TechnoT » 24 zář 2016 16:55

Vyzkoušel jsem všechny zdířky ve wifi routeru a nic nepomohlo tak jsem začal dále googlit a myslím, že jsem přišel na problém, který hledám. https://www.czc.cz/asus-rt-n10e/114596/produkt
Jestli to správně chápu, tak mě brzd právě ten router neboť je tam uvedeno 4x 10/100mbps.
Je to tak nebo se pletu? Jestli ano označím příspěvek za vyřešený a jdu kupovat nový wifi router :D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přenosový režim pouze poloduplexní...?

Příspěvekod ITCrowd » 24 zář 2016 23:05

Tenhle router opravdu gigabit neumí. Pak je ovšem zajímavé to, že sestře to má fungovat?!?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

TechnoT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 92
Registrován: únor 12
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přenosový režim pouze poloduplexní...?

Příspěvekod TechnoT » 25 zář 2016 03:55

"Přítelkyni" :-D jí to jede v pořádku protože má ještě starou základní desku socket 775 s DDR2 pamětmi takže počítám že tam je právě max. ta síťovka 100 Mbps. Ale v mém pc už je 1Gbps a místo aby to automatika sama nastavila dělá tohle....
PS: sehnal jsem si wifi router zdarma https://www.alza.cz/d-link-dir-635-d530385.htm a ted to šlape jak má :-) I přesto díky za pomoc a ochotu ;-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Televize - režim obrazu
    od BaworakM3 » 05 srp 2023 17:43 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    3
    2195
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 18:43
  • USB-C pouze data ? Příloha(y)
    od ski1961 » 08 říj 2023 10:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    2177
    od ski1961 Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 11:40
  • Záloha pouze změněných dat Příloha(y)
    od BulletRide » 29 úno 2024 01:14 » v Programy ke stažení
    3
    1518
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    03 bře 2024 10:34

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host