Ztráta kontaktu s Airlive 5000AP v2

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

TomHorn
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ztráta kontaktu s Airlive 5000AP v2

Příspěvekod TomHorn » 28 dub 2015 20:52

Dobrý den.
Prosím o srozumitelnou radu,jsem starší ročník a ne IT ale spíš ET.Do přístroje Airlive 5000 v2 jsem Upgradoval firmware WLA-5000AP-ClientMode-v1.03e11.bin který jsem stáhl z netu abych přešel do clientského módu.Po upgrade a následném resetu který naběhl automaticky se již nemohu dostat do nastavení.Změním IP nastavení pro síťoví adapter a následně v prohlížeči zadám IP 192.168.1.2 která by měla mít přístup do nastavení AP Client ale nic(stránka nedostupná).Při IP 192.168.1.1 na které to dříve šlo,taky nic.Při kontrole na příkazovém řádku ipconfig/all vypíše jen IP síťového adapteru a jinak nic,i při nastavení na automat IP nic.V PC síťová připojení mezi PC a síť žlutý trojuhelník(na opravu připojení žádná reakce).Na routru kontrolka Lan bliká,občas problikne i Wan.Na vlastnostech síťového adapreru PC data odesílá ale žádné nepřijme(IPv6 není přístup k síti,IPv4 není přístup k síti).Tak opravdu nevím co s tím,poradí někdo?
Předem děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztráta kontaktu s Airlive 5000AP v2

Příspěvekod ITCrowd » 28 dub 2015 21:29

Vítej na PC-HELP!
Hlavní chyba je ta, že ten soubor je určen pro verzi AP bez v2. Ty máš V2, takže je možné že už ho nerozchodíš.
Pro verzi 2 nemůžu dohledat manuál. Ve verzi jedna se píše, že po aktualizaci firmwaru je třeba stisknout tlačítko reset a držet ho 10 sekund. Pak by měl naběhnout.
Pokud ani to, v každém případě se resetne do základního nastavení a měl by ses do něj dostat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

TomHorn
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztráta kontaktu s Airlive 5000AP v2

Příspěvekod TomHorn » 30 dub 2015 13:42

Ahoj.
Tak reset jsem zkusil taky a stále nic.Ani základní nastavení,které by asi mělo opět fungovat na IP 192.168.1.1...Spíš to vypadá na to že se PC s routrem nechce vůbec spojit.Mezi PC a sítí je žlutý trojůhelník,zkoušel jsem to přes automat IP i přes dopsanou ve vlastnostech sítě.Stále nic.Po aktualizaci firmwaru měl přejít na IP 192.168.1.2 ale na tuto adresu je to v prohlížeči nedostupné a na 1.1 taky.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztráta kontaktu s Airlive 5000AP v2

Příspěvekod ITCrowd » 30 dub 2015 14:30

Tak tě nepotěším. Podle tohohle: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=17&t=138243 je tebou udáváný firmware určen pro verzi 1 a ne pro verzi 2, kterou vlastníš. Najráním nesprávného firmwaru jsi router zničil.
V uvedeném odkazu je i návod na obnovení - tentokrát si dej pozor na verzi - nicméně dle jednoho z přispěvatelů návod nepomohl.
Další možnost je vyzkoušet servis.
Poslední možnost je zanést router do sběrného dvora a koupit nový.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

TomHorn
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztráta kontaktu s Airlive 5000AP v2

Příspěvekod TomHorn » 02 kvě 2015 23:57

Ano,to vím že jsem tam natáhl něco jiného.Jo a díky za rady!!!Podle toho tvého odkazu jsem stáhl tftpd 32 no a ještě bych asi měl někde sehnat základní verzi firmware aby to šlo zpět do základu a na IP 192.168.1.1...Jenže jak to tak hledám tak sem z toho vedle sebe,prostě lama.Je toho plno verzí,tak že se bojím zas něco stáhnout(hlavně aby to bylo do té mé pokakané mašinky)no a s tím sběrným dvorem ještě chvíli počkám.Až na něj dojde tak s tím ještě hodím rekord.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ztráta obrazu
    od zik9 » 26 zář 2023 12:25 » v Problémy s hardwarem
    4
    1254
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 15:07
  • Reálná ztráta rychlosti přes WIFI
    od Micmen » 10 říj 2023 09:49 » v Sítě - hardware
    3
    2577
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 10:24

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů