Vytvoření domácí sítě W7/ XP Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod Likans011 » 25 črc 2016 20:13

Dobrý den, po přeinstalaci obou pc bych potřeboval poradit se znovunastavením domácí sítě/sdílení tiskárny mezi pc se systémy W7 a XP. Jedu přes router. Zatímco pc XP sdílené složky vidí, W7 nikoliv, včetně síťové tiskárny která je připojena k pc s XP. Firewall používám Comodo. Před přeinstalací vše fungovalo korektně. Nyní se s tím už dva dni mořím, vyzkoušeno mnoho návodů ze "strýčka Google". Neúspěšně.
Předem děkuji za pomoc.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2016 11:55

Zkontroluj sdílení ve winXP. Stáhni si netscan https://www.softperfect.com/products/networkscanner/ , proskenuj IP adresu PC s XP a zkontroluj, zda jsou vidět sdílené položky.
Totéž udělej s vypnutým firewallem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod Likans011 » 26 črc 2016 15:58

Díky za reakci, zkusím to a dám vědět.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 28 minutách 5 vteřinách:
Dobrý den, tak jsem to zkusil. Upozornuji, že nejsem v těchto věcech příliš zběhlý, ale snad jsem učinil, co jste po mě žádal. Jen jsem nepochopil, na kterém systému onen program spustit, tak jsem pro jistotu oskenoval W7 i XP. Vyhodnotit výsledky však neumím, i když nějaké chyby samozřejmě vidím. Také jsem nevěděl, který protokol chcete vidět /stránek je tam více/ tak jsem naskenoval úvodní a pak "General". Předem děkuji zatoleranci a ochotu.
Naposledy upravil(a) Likans011 dne 26 črc 2016 22:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2016 20:21

To je něco úplně jiného. Po kliknutí na odkaz je v dolní části stránky "Screenshots" a chci hned ten první obrázek.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod Likans011 » 26 črc 2016 22:52

Já se omlouvám, moc tomu nehovím.... Tak snad toto bude ono. Je to scan na pc s XP, a počítač W7 /102/ vůbec nevidí...Snad jsem to udělal dobře. :oops:

Obrázek

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2016 23:02

Ano, je to ono. Scan spusť na PC, se kterým jsou problémy. Až budeš dávat screen, tak ty pluska u počítačů rozklikni ať je vidět, co nabízí do sítě.
A scany budou dva - jeden se zapnutým a jeden s vypnutý firewallem. A je naprosto zbytečné opakovat v každém příspěvku, že tomu nehovíš. Buď to chceš vyřešit, a pak se budeš snažit, nebo ne.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod Likans011 » 26 črc 2016 23:26

To já právě nevím, v kterém pc je problém... W7 do pc s XP "nevidí" , nejde ani sdílet tiskárnu, která je fyzicky připojena k počítači s XP. Počítač s XP do W7 /sdílených složek/ vidí.

Screeny jso pořízeny na W7, první je bez firewallu.

Obrázek
Obrázek

Screeny z PC s XP- první s Firewallem:

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod ITCrowd » 31 črc 2016 19:50

Scan spusť na PC, se kterým jsou problémy.

Tedy nechápu, proč jsi dělal scan na winxp, které fungují? Nebo ne?
Dále - obrázky se vkládají sem jako příloha.
U W7 vypni FW, zvol instalaci síťové tiskárny a cestu zadej ručně (např.:\\192.168.1.102\HP). Na XP bys měl mít v tomto případě vytvořen účet, kterým se hlásíš do Win7.
Stáhni se netbrute http://www.rawlogic.com/netbrute/ , spusť (na W7), nech proskenovat PC s XP, měl bys vidět něco takového:
printshareNet.png
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod Likans011 » 31 črc 2016 21:58

NEVÍM který pc nefunguje, proto jsem zde přišel žádat o pomoc. Pro jistotu jsem tedy udělal ty výše uvedené screeny z obou pc.
Tiskárnu jsem dal připojit dle Vašeho návodu, ručně. Tiskárna se i v nainstalovaných tiskárnách /W7/ zobrazila, ovšem nikoliv v síťových zařízeních. Při pokusu o vytisknutí "Testovací stránky" či jakékoliv jiné to vždy skončí hlášením "Tiskárna neodpovídá"...viz screeny níže.
Přílohy
ScanTisk02.jpg
4.jpg
3.jpg
02.jpg

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod ITCrowd » 01 srp 2016 09:20

XP tiskárnu nabízí, ostatní PC na ní tisknou, tak zřejmě bude v pořádku :)
když u W7 vypneš FW, tak už zobrazí sdílené složky na PC s XP? A můžeš se do nich dostat?
Používáš pro sdílení dat mezi počítači domácí skupinu?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod Likans011 » 02 srp 2016 09:22

1/ Nezobrazí se , W7 nevidí ani samotný pc s XP v síti, stejně tak nevidí ani tiskárnu v síti /složka Síť/ .Firewall jsem měl už na obou pc odinstalovaný, přesto W7 pc s XP neviděl.
2/ Zajímavé je, že z mobilu i tabletů se normálně sdílené složky v obou pc zobrazí, bez ohledu na zapnutý/vypnutý firewall
3/Na obou pc mám natavenu pracovní skupinu WORKGROUP
4/Primárně mi jde o fukci síťové tiskárny, jednostranné /ne/sdílení složek už nějak přežiju.
Přílohy
WORKGROUP.jpg
Siť.jpg

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod ITCrowd » 02 srp 2016 09:46

A já jsem jasně psal, že workroup s tím nesouvisí. Workgroup je něco úplně jiného. A to je poslední příspěvek.
Má poslední rada fungovat bude. Pokud ovšem umíš číst a chápeš význam slov. V opačném případě si zaplať někoho, kdo ti síť nastaví, což ti taky doporučuji.
ITCrowd píše:Používáš pro sdílení dat mezi počítači domácí skupinu?

Existují dvě formy sdílení prostředků v síti. První je striktně vázána jménem a heslem - tedy na PC, které nabízí data do sítě, musí být všechny uživatelské účty a hesla, pod kterými se data zpřístupní.
Druhá forma je tzv. zjednodušené sdílení (Domácí skupina), které netrvá na jménech a heslech, počítač však musí být zařazen do této skupiny. Pracovní skupina (workgroup) s tímto nesouvisí.
A konečně - jakmile bude fugovat přístup k datům, pak bude fungovat i tisk.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 04 srp 2016 11:16, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1157
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29
  • Skript na vytvoreni zastupce slozky
    od ajr » 01 úno 2024 21:21 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    585
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    02 úno 2024 08:36
  • MS Outlook - Hromadné vytvoření složek Příloha(y)
    od czTANIScz » 22 zář 2023 11:36 » v Kancelářské balíky
    6
    2676
    od czTANIScz Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 22:34
  • Vytvoření skriptu na zálohu hry, kterou vytvářím. Příloha(y)
    od xCloudGirl » 09 bře 2024 12:35 » v Vše ostatní (sw)
    11
    1006
    od MonikaVavrova Zobrazit poslední příspěvek
    11 bře 2024 22:24
  • Záhada internetové sítě Příloha(y)
    od Foidza » 03 říj 2023 15:22 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    3739
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 07:57

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host