Prosím o kontrolu logu

Místo pro vaše HiJackThis logy a logy z dalších programů…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

giovani
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod giovani » 03 lis 2016 08:37

Ještě se zeptám proč tam běží 2 věci od Avastu (avast software a avast service ) jedna za 103 a druhá za 75 , po FF největší zatížení ,

podle mě jak jsem už jedno psal, za některým zpomalováním může být i Avast , se záměrem aby si lidé začali kupovat jejich doplnkové programy na které je furt upozornují vyskakovacími bublinami viz:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
,, zjistili jsme že váš počítač má zpomalený chod, pomůžeme vám vyřešit váš problém a vyčistíme jej od nepotřebných a počítač zpomalujících nepotřebných věcí , zcela nesmazaných zbytků po odinstal progr,zastaralých klíčů ,a jiného neptřebného balastu ,,
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
odkliknete že nechcete , no a ten program je tak naprogramovaný , aby později trochu sem tam otravně přibrždoval pc , s tím že snad donutí se dotyčného uživatele zamyslet nad koupí jejich doplnku !!
Nestačí to v běžném životě když lidé začnou šetřit vodou nebo elektřinou, tak jim ji zdraží , ted se k nim přidají ještě takovéto pijavice ,infiltrované v milonech počítačů , a které kdoví co všechno sledují , a které jsou zatím v základu free , ale až nebudou splnovat svá výdělečná kriteria , nebot jejich placené verze si asi tolik lidí nepořizuje , tak přistoupí k podobné diverzní činosti , a možná v budoucnu zruší i free a už jen cash , chceš tak zaplat, protože naši IT odborníci kerých není málo potřebuji dostat svoje více než nadstandartní platy !!
Málokdo si to uvědomuje , ale ty antiviry mají velkou moc a ve spolupráci s jinými softwarovými firmami , na sofistikované kooperativní diverzní činnosti , která jim umožní z lidí vysávat nejen peníze ale hlavně data ,protože o tom že špehují pro kohokoliv , kdo zadá poptávku jako jsou rozvědky ,CIA , banky,pojištovny , atd si nedělám žádné iluze , to jen tak na okraj , počkám ještě na odpověd na moji otázku a s poděkováním ,, vám ,, to uzavřu . :thumbup:
Přílohy
J.jpg
Naposledy upravil(a) giovani dne 03 lis 2016 20:54, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 03 lis 2016 09:57

Avast a FF bere opravdu moc , možná problém s instalací nebo je to nějaký kurvítko.
Ty antiviry jsou využívány opravdu jako reklama.
S tím , cos napsal souhlasím.
V Process explorer je možnost dávat soubor ( nebo všechny) na virustotal , můžeš vyzkoušet.

Na rozdíl od antivirů budou ty nástroje co tu používáme stále zdarma , sice nehlídají PC v reálném čase , ale PC odvirují.
Ty dělají lidé , co to dělají zadarmo a většinou jsou lepší odborníci než ty ve firmách.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

giovani
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod giovani » 03 lis 2016 23:51

řekněte mě jak je to možný , nejprve jsem dal vypnout avast do restartu , nahodil scaner a on mě ukazoval že ty dva řádky od avastu ,,avast service,, a ,,avast antivir,, viz screen výše , jedou furt , nechápu !
Tak jsem ho zakázal se spuštěním , spustím scan , a furt jede ten ,,avast service,, a s nemalou zátěží co tam vyvádí kde, co sleduje , žeby posílal online data někam ? jak jeto možný , a proč má 2 lišty avast, co je ten ,,avast servise ,, ? jak je videt ten avast bude pěkná veš , co ty nato jaro ?
Přílohy
Jk.jpg

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 04 lis 2016 09:42

Můžeš si zatrhnout v Process Explorer kontrolu všech souborů na VirusTotal a tak si vše zkontrolovat.

Avast--- tam vypínáš pouze kontrolu v reálném čase , tudíž další soubory Avastu pracují dál.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

giovani
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod giovani » 05 lis 2016 10:31

,,avast service,, nejde zastavit ,ani ve správci uloh ani tady takže jasný špion !!!
zkoušel jem najet kurzorem a dát ,,check virust total,, ale nic se neděje ve ,,view > select columns ,, mám přitom zakliklý Virus total , dělám něco špatně ? jak to zakliknout jednotlivě , a nebo všechno naráz ke kontrole ?

Uživatelský avatar
jerabina
člen Security týmu
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3647
Registrován: březen 13
Bydliště: Litoměřice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod jerabina » 05 lis 2016 23:11

Zkus ho vložit na Virustotal manuálně tj. jít na stránku www.virustotal.com a tam soubor najít a následně otestovat.
Když nevíš jak dál, přichází na řadu prostudovat manuál!
HJT návod

Pokud neodpovídám do vašich témat v sekci HJT když jsem online, tak je to jen proto, že jsem na mobilu kde je studování logů a psaní skriptů nemožné. Neberte to tedy prosím jako ignoraci.

giovani
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod giovani » 08 lis 2016 07:39

jo ale jaká je cesta , když otevřu ,,virus total,, a mám ten proces najít manuálně ?
tohoto souboru ,,zoek,, jsem si všiml při prohledávání na virus total v cestě ,,místní disk>windows,,, jelikož jsem ten program stahoval ale neměl by být funkční tak jsem ho otestoval a ty 4 nahoře jej označují jako virus , ostatních 30 antivirů ne , tak kde je pravda ,mám to smazat ?
Přílohy
Jkk.jpg

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 08 lis 2016 09:25

Jaká je cesta? V process explorer si klikni na ten soubor pravým a z nabídky vyber "Properties".

zoek je v pořádku , falešná detekce.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

giovani
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod giovani » 10 lis 2016 15:08

poslední dny jsem si všim ,l že avast je denně alespon jednou z neznámých důvodů deaktivovaný je tam černé ,,x,, nez ho spustím ručně, ted pred chvíli byl taky ,chvíli jsem čekal a zaaktivoval se sám , toto nikdy nedělal , že by si všiml že jsem se o něj blíže zajímal ? haha
taky se někdy dlouho načítají stránky (jakoby je něco brzdilo v načítání )v poslední verzi FF 49:02 ,na kterou jsem opět přešel z verze 7.02 abych zkusil jestli budou problémy, když jeto třeba video na YT tak dlouho běží načítací kolečko , a ani přesto nechce video naběhnout !

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 10 lis 2016 17:55

Nemáš nějakou nelegální verzi Avastu?
Odinstaluj ho:
Stáhněte si a nainstalujte Revo Uninstaller FreePlease download and install Revo Uninstaller Free
http://www.revouninstaller.com/start_fr ... nload.html
Poklepáním na Revo Uninstaller jej spustit.
Ze seznamu programů klikněte dvakrát na programu odstranit
Až budete vyzváni, zda chcete odinstalovat klepněte na tlačítko Ano.
Ujistěte se, že je vybrána možnost Mírný potom klepněte na tlačítko Další.
Program bude probíhat, Pokud budete vyzváni znovu klepněte na tlačítko Ano
Při vestavěný Uninstaller je dokončena klepněte na tlačítko Další.
Jakmile program hledal zbytky klepněte na tlačítko Další.
Zkontrolujte / zaškrtněte položky Bolded jen na seznamu a potom klepněte na tlačítko Odstranit
Po vyzvání klepněte na Ano a pak na další.
dal šek na všechny složky, které se nachází a vyberte možnost odstranění
Po zobrazení výzvy vyberte ano, pak na další
Poté, co udělal na tlačítko Dokončit.


Nainstaluj Aviru free.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

giovani
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod giovani » 12 lis 2016 14:11

mám legální ,,Avast free ,,verzi kterou používám 10 roků , notebook je taky starší , na Win XP Home/ 32bit /1,46 Ghz , čili vše nové na něm nemusí ideálně fungovat si myslím ! Nepoužívám intern. bankovnictví atd , že bych musel mít z pc nedobytnou pevnost , o to mě vůbec nejde, navíc ta Avira jak čtu recenze nemá češtinu , což mě vadí §
ale tento komentář o brždění internetu je zajímavý , takže nejsem sám
,,Pro: měl jsem nainstalovaný avast,blokoval mi internet,odinstalace,,

Když bych se rozhodl zkušebně ten Avast odinstalovat ,pouze abych zjistil jestli je za tím bržděním , nestačí to s CC , který běžně používám , ten přece dokáže tuto práci i po těch programech uklidit , nebo je na avast krátký ?
ten překlad návodu k tomu Revo z google-translátoru , není moc dobrý viz ,, možnost Mírný ,,atd

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 13 lis 2016 09:28

Tak odinstaluj ten Avast pomocí CCleaneru ( nástroje) , pak vyčisti
Vyčisti systém CCleanerem

Možná je v Avastu něco špatně , chybí třeba některá jeho součást ap.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “HiJackThis”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti