Je možná obnova dat z HDD ?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team

Je možná obnova dat z HDD ?

Odeslatod dexikovicek » 07 Pro 2012 01:05

Zdravím, už několikrát jsem úspěšně obnovil data z poškozeného či rychle zformátovaného HDD.

Moje otázka je, jestli je vůbec nějaká naděje obnovit data z HDD, který byl rychle nebo úplně zformátován, ale následně byl přepsán a naplněn daty.
Díky
dexikovicek
nováček

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Pohlaví: Muž

google adsense
Google

Re: Je možná obnova dat z HDD ?

Odeslatod Blue Spirit » 07 Pro 2012 01:08

Naděje umírá poslední, ale je třeba na to progra¨m a placený. Jinak třeba http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... /testdisk/
Pravidla PC-HELP - HW-Monitor - UTFG - Jak označit příspěvek za VYŘEŠENÝ - Návod na HijackThis
********* SZ nejsou soukromá poradna! Ptejte se na fóru, víc hlav, víc ví!********
----Základ práce s počítačem jakékoliv generace je dovednost umět číst a psát.----
Blue Spirit
Tvůrce článků
Guru Level 15
Guru Level 15

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Obrázky: 5

Odeslatod dexikovicek » 07 Pro 2012 01:38

no já už to právě pár programy zkoušel (testdisk, Data recovery) a potřebné soubory (fotky) jsem tam neneašel :-(
dexikovicek
nováček

Věrnost fóru:

Odeslatod Blue Spirit » 07 Pro 2012 01:43

Na přepsaném disku se najít nedají, i když jsou firmy které tvrdí, že to umí.
Pravidla PC-HELP - HW-Monitor - UTFG - Jak označit příspěvek za VYŘEŠENÝ - Návod na HijackThis
********* SZ nejsou soukromá poradna! Ptejte se na fóru, víc hlav, víc ví!********
----Základ práce s počítačem jakékoliv generace je dovednost umět číst a psát.----
Blue Spirit
Tvůrce článků
Guru Level 15
Guru Level 15

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Obrázky: 5

Odeslatod faraon » 07 Pro 2012 05:26

Teoreticky je možné obnovit i přepsaná data, ale stálo by to statisíce až miliony dolarů, takže si to můžou dovolit jen americké tajné služby v nekonečné honbě za neexistujícími superteroristy ;-)
Pokud ti jde o to aby třeba z tvého disku nešla data obnovit, jistota je několikanásobné kompletní přepsání náhodnými daty, v praxi pro normální účely stačí jednou.
CIA používá kvantovou kryptografii na Linuxu.
GRU používá mechanické psací stroje.
BIS používá Windows...
faraon
Level 6.5
Level 6.5

Věrnost fóru:

Obrázky: 42

Zpět na Problémy s hardwarem