Při bootování XP-éček je monitor černý, ani jas není vidět.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Při bootování XP-éček je monitor černý, ani jas není vidět.

Příspěvekod Martin63 » 24 zář 2012 20:13

Zdravím, s nadpisem jsem se fakt nadřel :D . Ale teď, co tíží mé svědomí: Takže s mojí lenivou Pentium 4 není něco v pořádku. Při bootování systému, jak se ukazuje, že nabíhají XP-éčka, tak je monitor naprosto černý. Signál ovšem má! Protože, kdyby ho neměl, tak je na monitoru vyběhne tabulka: NO SIGNAL! A navíc, LED dioda svítí zeleně a nikoliv červeně. Po dokončení bootování vše běží, jak má být. Jen místo bootování je černá obrazovka. Signál do monitoru sice jde, ale asi je nějaký podezřele divný, protože na monitoru sice svítí zelená dioda, ale monitor neukazuje zvýšený jas. Prostě je úplně černý. Zkoušel jsem i jiný monitor, ten sice při bootování šel, ale dělal jakési pruhy a skákání obrazu. :idea: Tento nejde vůbec. :-( Nemůže to být grafikou kartou? Po nabootování je vše OK a systém normálně běží. BIOS se zobrazuje normálně. PC spec.: CPU: Pentium 4 2,4Ghz, RAM: RIMM 4x512mb = 2048mb, GPU: ATI Radeon x1950 pro 512mb ddr2, PSU: Forton 500w, základní deska: DELL Workstaion WS340p. Díky za rady. :lookround:
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Reklama
Uživatelský avatar
Arha
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1825
Registrován: červen 11
Bydliště: Dačice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Při bootování XP-éček je monitor černý, ani jas není vid

Příspěvekod Arha » 24 zář 2012 20:59

Zkusil jsi graf. kartu v jiném počítači?
I skladník ve šroubárně si může psát vlastní SQL příkazy.

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Při bootování XP-éček je monitor černý, ani jas není vid

Příspěvekod Martin63 » 24 zář 2012 21:13

Ne, je to AGP X8 karta. A já již nemám k dispozici žádný počítač na kterém bych mohl kartu s AGP X8 zkusit. Deska sice podporuje pouze AGP X4, ale to by nemělo snad vadit... Jinak počítač běhá naprosto normálně, až na to bootování. A myslíš, že by to mohla dělat grafická karta? Kdyby to dělala grafika, tak si myslím, že by to muselo blbnout i ve Windowsu a ne jenom při bootování (načítání, loading systému). Je to takový divný problém... :idea: :x
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Při bootování XP-éček je monitor černý, ani jas není vid

Příspěvekod Pic » 25 zář 2012 00:44

To je problém některých procesorů Pentia4. Dej si hledat v Google - černá obrazovka.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Při bootování XP-éček je monitor černý, ani jas není vid

Příspěvekod tux » 25 zář 2012 06:31

Nechápu proč tio vadí že ti při bootu nezobrazuje monitor. To se chceš koukat na to jak tam běhaj obdelníčky?
Mě taky na jedný sestavě při bootu nejde obraz, ale že bych bez toho nemohl žít, to fakt ne.
Just Fucking Google It!

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Při bootování XP-éček je monitor černý, ani jas není vid

Příspěvekod Martin63 » 25 zář 2012 14:42

No, ne že by mě to vadilo, ale dříve to ten počítač nedělal. Proč to ten počítač dělá až teď? (Po cca 12 letech.) Jde mi hlavně o to, aby se mi jednou nestalo to, že už nepůjde ani přihlašovací tabulka, ani plocha. V počítači mám důležitá data...

Ještě jsem zjistil, že jednou za čas se přeci jenom to bootování objeví. Cca po čtvrtém spuštění.

PIC: V Googlu jsem už hledal, ale nic moc jsem neobjevil, nenašel. A pokud jsem něco objevil, tak to můj problém nevyřešilo...
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 16 hostů