Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro  Vyřešeno

Příspěvekod Martin63 » 25 led 2012 17:03

Tak milí rádcové, podržte se :lol: na tomto fóru mi byl doporučen minimálně 300w - 350w zdroj na grafiku AGP ATI readeon x1650 (Já měl 250w Forton). No a byl jsem u jednoho kamaráda... A tomu běhá AGP ATI readeon x1650 pro na zdroji: Compaq 145w :D ano vidíte správně :D na 145w zdroji běhá tato grafika. Já teda když jsem to viděl, tak jsem omdlel :D . Příde mi to jako něco nezkutečného, má 64 athlon +1900 (nebo něják tak) Ramku: 512mb, a ostatní už znáte, takže mi vysvětlete jak je možné, že mu to v pohodě jde. Far Cry rozjede na maximum. A nepadá mu to! A to ten zdroj má už 7 let!!! :mad: No dokáže mi to někdo vysvětlit jak je toto možné? :D Má 2 disky, dvě mechaniky, wi-fi kartu a ještě externí zvukovku. :x Jinak šroubky vzadu v počítači mu probijí :D
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod El Diablo » 25 led 2012 19:04

Zřejmě kvalitní součástky co vydrží nějaké to zatížení. Navíc těch 145W je nejspíš výstupních: http://www.ascendtech.us/compaq-145w-po ... 07001.aspx
Takže jde spíš o 250 - 280W
BTW:
PFC snižuje zpětné harmonické vyzařování do sítě a umožňuje maximální účinnost vydaného výkonu. Zdroje bez PFC využívají pouze asi 55-60% příkonu, což znamená, že u zdroje 300W je output pouze 165W-180W. Pasivní PFC zvýší účinnost zdroje na zhruba 75%, aktivní PFC na 85% až 90%. Zároveň slouží PFC jako ochrana proti rušení okolních el. spotřebičů.
http://www.czc.cz/ultrapower-sd-t470pr- ... 97/produkt
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod Martin63 » 25 led 2012 19:13

Řeknu to takle, ten počítač je starý hodně dlouho, původně byl pod monitorem. A byl před pár lety předělán na to, co je z něj teď dříve v něm byla Pentium II s 200Mhz procesorem, Ram 32mb a jediný ten zdroj nebyl vyměněn, je tam ještě ten z Pentium II!!! Respektive je tam ten, co už byl v case. V tom případě by mi to mělo s 250w utáhnout, taky mám podobný zdroj co má on. A na tomto zdroji je psáno velkými čísly 145w, takže by to měl být celkový výkon zdroje.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod El Diablo » 25 led 2012 20:32

Napiš sem ampéry jednotlivých větví. Ani na PI sem neviděl zdroj menší než 200W. AT zdroje pro 286-486 měli velikost většinou 200-230W.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod Martin63 » 25 led 2012 21:31

sry, ale já je nevím. Neuzamykej toto téma toto pc budu mít doma v pondělí, kvůli tomu, že na něm chce kamarád něco vylepšit. Takže to nezamykej napíšu to sem! Já osobně taky toho znám docela hodně... ale taktéž jako ty jsem neviděl menší zdroj než 200w, většinou 200w byly u P1 a kolikrát i u P2, ale tohle jsem ještě neviděl. Jinak pc 386 (ještě ho mám doma a věrně slouží :D ) Tak tam je zdroj kolem 100w. A u starších P1 ještě s velkou floppy disketou (bez cd-mechaniky) byl 150w.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod El Diablo » 25 led 2012 22:32

Zamknutí je v moci tvé či moderátorů, nikoliv mé... :) Můžeme pak porovnat výkon:

Obrázek
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod faraon » 26 led 2012 00:01

El Diablo píše:Ani na PI sem neviděl zdroj menší než 200W.

Já mám Celeron 1,2 GHz, k tomu jednu DVD a jednu CD mechaniku, dva harddisky a u nich přídavný ventilátorek. Tohle všechno tahá 200 W zdroj, který už v době kdy jsem před sedmi lety ten počítač kupoval nebyl zdaleka nový. Maká celou tu dobu průměrně 12 hodin denně, a přes víkendy ho často nevypínám vůbec.

Martin63: Jestli ti poradili naddimenzovaný zdroj, je to nejspíš proto, že s takovým přebytkem výkonu máš záruku že ten stroj pojede i za několik let spolehlivě. On ten zdroj s polovičním výkonem to třeba ve většině případů zvládne také, ale může se prostě stát že počítač jednou za čas z nevysvětlitelných příčin hodí modrou smrt nebo rovnou restart.
A jak už tu padlo, může být dost velký rozdíl mezi "výkonem" a "příkonem", protože do toho zdroje v nepříznivém případě může přicházet třeba dvakrát tolik než je schopný vydat, takže je otázka co to číslo v konkrétním případě udává. Jestli to třeba není jen reklamní latina (zvaná "lžidětem"), podobně jako gigabajty v případě kapacity harddisků ;-)
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod El Diablo » 26 led 2012 00:22

Já mám Celeron 1,2 GHz, k tomu jednu DVD a jednu CD mechaniku, dva harddisky a u nich přídavný ventilátorek. Tohle všechno tahá 200 W zdroj, který už v době kdy jsem před sedmi lety ten počítač kupoval nebyl zdaleka nový. Maká celou tu dobu průměrně 12 hodin denně, a přes víkendy ho často nevypínám vůbec.

No proč ne, Celeron toho moc nepožere, CD a DVD stejně nejspíš nepouštíš současně a víc si bere akorát vypalovačka při práci. Já měl kdysi jen tak na zkoušku ze zbytků, poskládanou 486 DX4/100 se čtyřmi HDD a CDrom sem musel připojit do zvukovky která měla vlastní IDE řadič. Ono taky dělá hodně to že tenkrát byly silné 5V větve a ne 12V tím pádem ta watáž hned naskočí.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod Pic » 26 led 2012 00:25

U zdroje nezáleží jen zda dodává potřebný výkon, ale záleží i na stabilitě potřebných napětí a proudů a to především v momentech zvýšené zátěže. Problémy způsobuje i nežádoucí zvlnění (nedokonalá filtrace). Problém může být také jen v jedné větvi dodávaného napětí (na př. 12, nebo 5V).
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod Martin63 » 27 led 2012 18:21

El Diablo píše:
Já mám Celeron 1,2 GHz, k tomu jednu DVD a jednu CD mechaniku, dva harddisky a u nich přídavný ventilátorek. Tohle všechno tahá 200 W zdroj, který už v době kdy jsem před sedmi lety ten počítač kupoval nebyl zdaleka nový. Maká celou tu dobu průměrně 12 hodin denně, a přes víkendy ho často nevypínám vůbec.

No proč ne, Celeron toho moc nepožere, CD a DVD stejně nejspíš nepouštíš současně a víc si bere akorát vypalovačka při práci. Já měl kdysi jen tak na zkoušku ze zbytků, poskládanou 486 DX4/100 se čtyřmi HDD a CDrom sem musel připojit do zvukovky která měla vlastní IDE řadič. Ono taky dělá hodně to že tenkrát byly silné 5V větve a ne 12V tím pádem ta watáž hned naskočí.

Nebojte! V pondělí tak v 16 hodin mám to pc doma, tak sem hned dám fotku. A vy posoudíte... :D
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod Martin63 » 28 led 2012 21:59

Počkat, počkat... Pokud tomu dobře rozumím, tak tu ATI x1650 pro mohu dát jinému kámošovi do pc?, když to utáhne 145w a on má 250w??? Nicméně řešilo se to v tématu, který je hned pod tímto příspěvkem dole. S názvem 250w zdroj Forton ATI x1650 pro.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tak tohle je o pusu... ATI x1650 pro

Příspěvekod Martin63 » 29 led 2012 10:22

Nebo zeptám se jinak, může se něco podělat. Když to zkusím? :D
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je tohle nejlepší PC sestava za 30k? Příloha(y)
    od Thebeginner58 » 05 lis 2023 17:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    751
    od Kminek Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 22:55

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů