Záchrana dat z "vadného" HDD ?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Overlord
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 269
Registrován: září 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Záchrana dat z "vadného" HDD ?

Příspěvekod Overlord » 06 zář 2011 01:23

zdravím, před pár týdny jsem tu řešil problém s PC, dle návodu od uživatele Pic jsem nechal zapojený základ a postupně přidával zařízení. U připojení druhého disku PC nenaběhl (usoudil jsem, že je vadný) Od té doby jsem ho nezkoušel.
Problém: Chtěl bych z něj zachránit data, ale na starém pc nechci riskovat, že pc zase nepojede a do nového PC se mi to už vůbec nechce zkoušet. Takže je nějaká šance, že data půjdou zachránit? Napadá mě jen 1 způsob a to je přes tohlerozhraní to zkusit.. nebo i tento způsob zapojení by mohl způsobit restart/bsod/nenaběhnutí systému?
Jinak v nové case mám vyvedený napájecí i datový konektor na HDD screen , ale to asi taky nic že? To je klasický zapojení jako by to bylo uvnitř, ale je to venku, takže by se PC stejně nezapl.. nebo jo? :D

PC-HELP doporučuje: Jak zachránit data z harddisku

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat z "vadného" HDD ?

Příspěvekod Pic » 06 zář 2011 11:43

Pokud je problém v elektronice HDD, zpravidla se nelze v domácích podmínkách k datům dostat. Právě charakter chyby, že připojený disk zablokuje start počítače, ukazuje na poškozenou elektroniku. Vyřešit to lze výměnou desky elektroniky, ale ta musí být ze stejného dobrého disku (nebo stejného disku, ale jen s poškozenými plotnami a dobrou elektronikou). To ovšem není snadné a ne vždy to pomůže, protože další elektronika je ještě mimo tuto desku. Toto řeší specializované firmy, ale finanční náklady na záchranu dat mohou dosáhnout i několik desítek tisíc Kč podle poškození a velkosti zachráněných dat.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Overlord
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 269
Registrován: září 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Záchrana dat z "vadného" HDD ?

Příspěvekod Overlord » 06 zář 2011 12:15

Nejedná se o žádná citlivá data, kde jejich ztráta by znamenala nějaké škody, je to jen spoustu času, mám tam filmy, seriály. Jen to nechci shánět vše znovu. Tak to prostě je. Takže zapojení přes ten konvertor by taky restartovalo PC? Nebo je to jediná šance jak to zkusit zachránit?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat z "vadného" HDD ?

Příspěvekod Pic » 06 zář 2011 12:43

Zkusit to můžeš, ale vše nasvědčuje poškozené elektronice.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat z "vadného" HDD ?

Příspěvekod d1amond » 06 zář 2011 13:42

Tak to vyzkoušej, maximálně Ti ten disk bude blokovat spuštění PC.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů