Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

KaiZen
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod KaiZen » 04 led 2011 23:24

Zdravim vespolek,
potřeboval bych poradit jak zprovoznit zvuk u nové pc sestavy, protože po dvoudenních utrapách už opravdu nevim v čem by mohl být problém... Vlastním tuto základní desku s integrovanou zvukovou kartou Realtek ALC892. Všechno fungl nový. Nainstaloval jsem Realtek HD audio driver r2.56, ale repráky jenom pískají a nic solidního z nich nevyloudim. V biosu mam "HD realtek" zapnutý, takže v tom problém nebude a navíc by v tom případě nejspíš ani neškitly, ale oni pískají... zkoušel jsem připojit sluchátka a ty taky nejdou a na jinym pc mi repra dou normálně, takže těma to nebude... Koukal jsem taky do ovládacích panelů na zvuk a PC mi tam ani nezaregistruje, že sem ňáký repráky připojil, ale u ovladače mi to píše, že pracuje tak jak má... předem upozorňuju, že repráky sou funkční, správně připojený a zapnutý :) OS mam Windows 7 Professional jestli je to důležitý... Předem dík za každou radu...
Naposledy upravil(a) Myloš dne 04 led 2011 23:26, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Oprava nadpisu „Problém se zvukem...“. Co je to za zlozvyk nadepisovat vlákna „problém s…“? Je tak těžké namísto pitomého slova „problém“ ten problém nějak popsat?

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod Pic » 04 led 2011 23:51

Nainstaloval jsi ovladač z CD k základní desce a určený pro verzi Win7 a podle toho zda máš verzi 32, nebo 64bit?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

KaiZen
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod KaiZen » 05 led 2011 00:12

Z CD jsem ovladač instaloval na xpéčkách minulý týden a teď na 64bitový sedmičky jsem si stahnul přímo z oficiálních stránek Realteku požadovanou verzi, ale u obou byl stejný výsledek - jenom pískání. Teď dokonce koukam, že když připojim sluchátka, tak mi to v ovládacích panelech u zvuku pořád připojuje a odpojuje zařízení jako šílený a u repráků to prostě mlčí...

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod Pic » 05 led 2011 00:43

Vypadá to, že máš repráky připojeny chybně a chybně je nastaveny. Pokud to hvízdá je možné, že to je akustickou vazbou mikrofonu a repráků. Pokud ztlumíš zvuk z repráků, přestane hvízdání? Podívej se pořádně na nastavení zvuku a zvukových zařízení. Určitě máš něco chybně nastavené.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

KaiZen
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod KaiZen » 05 led 2011 16:29

Repráky mam připojený normálně přes zelenej výstup na zadnim panelu (přední nemam) a když repráky ztlumim úplně tak to nepíská... v ovladacích panelech sem toho moc nenašel, ale přikládam screen
Když tam dam třeba ňákou písničku, tak zhruba každejch pět vteřin udělá takový tichý "trrr", ale je to jediná reakce a u ovládání hlasitosti v pc mi to na hudbu reaguje - taková čára zelená, skáče to nahoru a dolů podle muziky nwm jak se tomu nadává :)

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8734
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod richchie » 05 led 2011 17:37

Ve správci zařízení vše v pořádku?Dej repro jako výchozí.

KaiZen
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod KaiZen » 05 led 2011 18:06

Repráky nejdou hodit jako výchozí - je to šedivý a nejde to změnit... podle mě to vůbec neregistruje, že jsou připojený... a tady je ještě ten správce zařízení, ten Nvidia High Definition Audio nevim jestli je taky ňákej ovladač na zvukovku, ale nejspíš se mi to tam dostalo spolu s ovladačem na grafiku... proč je to tam 4x nevim, ale zkoušel jsem to zakázat a restartovat PC a neprojevila se žádná změna...

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8734
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod richchie » 05 led 2011 18:42

Co ten realtek co jsi stáhnul tak vykopnout z pc a nainstalovat ten co byl na cd k základní desce nebo ho stáhni z webu.http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz

KaiZen
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod KaiZen » 05 led 2011 19:13

odinstaloval sem starej realtek a nainstnul ten z originálního CD od základovky a pořád to dělá totéž... vůbec to nepostřehne, že sem připojil repráky...

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8734
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod richchie » 05 led 2011 19:39

Vyčistil jsi pořádně zbytky od realteku?Odinstaluj ten zvukový ovladač ve správci zařízení-restart a nainstaluj nový.Proč jsi si nestáhl z webu výrobce?Může být aktualizovaný.

Uživatelský avatar
cicero
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod cicero » 05 led 2011 19:46

podívej se do ovládacích panelu do položky..zvuk...jestli máš vše dobře nastaveno....když nainstal.driver k desce...přípojíš repro do zeleného jacku...vzadu PC...nastavíš v konfiguraci STEREO....tak by mělo být u repro zelené zatržítko že je to funkční.
V XP ti zcela jistě fungoval realtec audio manager kde jsi zcela jednoduše přiřazoval jacky podle barvy určitým zařizením....ve W7 tohle software ale nefunguje.

KaiZen
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedaří se mi zprovoznit zvuk u nového počítače.*

Příspěvekod KaiZen » 05 led 2011 20:18

Odinstaloval jsem to znova přes správce, jak si říkal a prohlídnul jestli někde něco nezůstalo a bylo to čístý... potom jsem stáhnul aktuální verzi ovladače přímo ze stránek výrobce na 64bitový W7, které vlastním a nainstaloval jsem to taky v pořádku... připojil jsem repra, zapnul je, restartoval pc a stejně to ani neškytne... v ovládacích panalech u zvuku mam pořád napsáno, že reproduktory nejsou připojeny, takže je ani nemůžu nijak nastavit... btw na těch xpéčkach mi to taky nejelo (ten samej problém)... reproduktory jsou v pořádku, zkoušel jsem už dvoje a jedny sluchátka, ale nejede nic...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak na joystitku předefinovat tlačítka a jak ho zprovoznit v různých hrách
    od Speed_dead » 24 bře 2024 11:25 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1061
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 07:15
  • sestava nového pc
    od Sarula22 » 19 kvě 2023 12:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    902
    od Sarula22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 19:23
  • Výběr nového PC
    od GrandTheftAuto29 » 28 bře 2024 16:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1510
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 15:02
  • Výběr nového GPU
    od Gracous » 13 bře 2024 17:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    932
    od Gracous Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 19:51
  • Výběr nového ntb
    od Lojza » 21 bře 2024 18:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1598
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 08:03

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Melvidor a 14 hostů