PC nejde zapnout-naprostá bezradnost

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Marbikas
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC nejde zapnout-naprostá bezradnost

Příspěvekod Marbikas » 04 led 2011 06:13

Dobrý den,
prosím o pomoc s následujícím problémem:
v průběhu hry se mně z ničeho nic vypnul počítač. Bohužel v okamžik vypnutí jsem nebyl přítomen, takže nevím, co se vlastně stalo. Poté se mně PC už nepodařilo zapnout, tzn., že po zmačknutí tlačítka se nic nedělo. Následně jsem PC rozebral a zjistil, že po opětovném zapojení napájecího kabelu do proudu se mně rozsvítí pouze časový údaj na věži (Asus Terminator T2-R) a to ještě s časem 12.00-předtím se vždy zobrazil správný čas). Žádný z větráků se ale neroztočí (jen se lehce mihne větrák zdroje při prvním zapojení do zásuvky, asi o 1 mm). Pak jsem zkusil odpojit jen větev na grafickou kartu (Gainword n Vidia Ge Force 6600 GT, AGP 8X 256 MB) a napájecí zdroj opět fungoval a všechny větráky v PC se také rozběhly (grafická karta ale nemá viditelné známky poškození). PC se tedy bez zapojení GK rozběhne, tzv. stále běží, ale na monitoru nic nenaběhne a ukazuje, že je bez signálu. Do BIOSU se nedostanu, protože nejde PC. Je možné rozběhnout PC s Windows i bez grafické karty?
(pozn.: všechny nečistoty z vnitřku PC a větráků jsem důkladně odstranil)
Vůbec si nevím rady, v čem může být problém: špatná grafická karta nebo slabý zdroj (Asus, 200 W)? (PC sestavu mám už cca 5-6 let a vše fungovalo bez problémů i s 200 W zdrojem). Jak je možné ještě zjistit, co je špatné a co mám koupit: zdroj nebo graf. kartu?
Předem Vám děkuji za jakékoliv rady.

Reklama
Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC nejde zapnout-naprostá bezradnost

Příspěvekod samotarrk » 04 led 2011 08:33

Bez grafiky Windows nepůjde, respektive ty jej neuvidíš. Nejprve kup (nebo lépe si půjčit) silnější zdroj. Může se stát (a zřejmě se stalo), že po tolika letech už nestíhá, protože zdroj stejně tak jako vše stárne a ztrácí nejen lesk, ale i výkon. Takže nový zdroj a pak se uvidí. Pak by ještě byla možnost, sehnat někde podobnou kartu (pro vyzkoušení zda neodešla jen karta) nebo kartu s nižším výkonem a především nižší spotřebou pro vyzkoušení. To by však byl problém vyřešen nepříliš uspokojivě.
Je možné, že grafika odešla, ale to zjistíš stoprocentně až s novým zdrojem.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde zapnout-naprostá bezradnost

Příspěvekod Žbeky » 04 led 2011 13:52

PC se bez grafického adaptéru ani nespustí. Jakože neprojde POSTem.
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3214
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC nejde zapnout-naprostá bezradnost

Příspěvekod Speed_dead » 04 led 2011 14:41

Náhodou na základní desce asi nemáš integrovanou garfiku co? Ta by vyřešení problémů usnadnila.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Marbikas
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde zapnout-naprostá bezradnost

Příspěvekod Marbikas » 05 led 2011 08:18

Děkuji všem za rady,
konečně jsem se díky Vaší radě trochu pohnul vpřed. Vyndal jsem fyzicky grafickou kartu a nainstaloval ovladač karty ze zákl desky a světe div se, PC opět běží i s Windows. Jen se obávám, aby mně PC stejně nekleknul. PC funguje, i když se při startu i teď objevují následující problémy:

Při zapnutí se rozběhnou jen větráky a hučí naplno a na monitoru se objeví, že není signál a PC nejde tlačítkem vypnout. Pak vyndám napájecí kabel ze zásuvky opět ho zapojím, zmáčkunu start a PC se rozběhne a na černé obrazovce se objeví hláška, že mám vložit cd, protože není žádný disk(když dám enter-text se neustále opakuje řádek po řádku). Když pak zmáčknu ctrl+alt+del PC se rychle restartuje a vše naběhne i s Windows. Vůbec to nechápu. Prosím, pokuste se mi ještě poradit.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nejde zapnout-naprostá bezradnost

Příspěvekod karlos » 05 led 2011 09:55

Za zdroj bych nedal do ohně ani zlámanou grešli.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nelze zapnout PC
    od Deo » 26 kvě 2023 18:33 » v Problémy s hardwarem
    1
    1083
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 23:34
  • Po rozšíření RAM nelze zapnout NB
    od dracke31 » 23 čer 2023 17:56 » v Problémy s hardwarem
    5
    1228
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:37
  • Notebook po pádu nejde zapnout Příloha(y)
    od Barca91 » 10 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    12
    1047
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:20
  • MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.
    od lukkycs » 02 črc 2023 21:53 » v Problémy s hardwarem
    9
    1196
    od lukkycs Zobrazit poslední příspěvek
    04 črc 2023 08:20

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů